Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

İlçeden ilçeye mehil süresi 1 gün mü 15 gün mü?

Konu, 'Meb Atama ve Yer Değiştirme' kısmında kaltunok25 tarafından paylaşıldı.


Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

  1. kaltunok25

    kaltunok25 Site Gezgini

    Kayıt:
    24 Eylül 2014
    Mesajlar:
    91
    Beğeni:
    9
    Hocalarım kolay gelsin il içi başvurumuzu yaptık şimdi tercihlerin gelme ihtimalleriyle uğraşıyoruz. Malum yeni okula başlaması ev tutması taşınması bayram yaz tatili derken bir plan program yapma ihtiyacı duyuyoruz.

    Bu programı sağlıklı bir şekilde işleyişe koyabilmek için mehil süremizin 15 gün olması gerekmekte. Ama bazı yerlerde 1 gün bazı yerlerde de 15 gün diye paylaşımlar var. Ben bunun en doğrusunu nereden öğrenebilirim?
     
  2. munsal

    munsal Aktif Üye

    Kayıt:
    31 Mart 2007
    Mesajlar:
    219
    Beğeni:
    3
    Atamalarda görev yerine hareket ve işe başlama süresi:
    Madde 62 – (Değişik: 23/12/1972 – KHK 2/1 md.)
    İlk defa veya yeniden veyahut yer değiştirme suretiyle;
    …………………
    b) Başka yerdeki görevlere atananlar, atama emirlerinin kendilerine tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde o yere hareket ederek belli yol süresini,
    g. (Değişik: 10/9/2014 – 6552/89 md.)

    "Memuriyet mahalli: Memur ve hizmetlinin asıl görevli olduğu veya ikametgâhının bulunduğu şehir ve kasabaların belediye sınırları içinde bulunan mahaller ile bu mahallerin dışında kalmakla birlikte yerleşim özellikleri bakımından bu şehir ve kasabaların devamı niteliğinde bulunup belediye hizmetlerinin götürüldüğü, büyükşehir belediyelerinin olduğu illerde ise il mülki sınırları içinde kalmak kaydıyla memur ve hizmetlinin asıl görevli olduğu veya ikametgâhının bulunduğu ilçe belediye sınırları içinde kalan ve yerleşim özellikleri bakımından bütünlük arz eden yerler ile belediye sınırları dışında kalmakla birlikte yerleşim özellikleri bakımından bu yerlerin devamı niteliğindeki mahaller ve kurumlarınca sağlanan taşıt araçları ile gidilip gelinebilen yerleri;
    h. Başka yer: Yukarıda (g) fıkrasında yazılı memuriyet mahalli dışındaki yerleri; İfade eder."

    Hocam bu maddelere göre değerlendirme yapılıyor sanırım. Anladığım kadarıyla büyükşehirlerde il içi atamalarında 15 günlük mehil sürenizi kullanıyorsunuz.
     
    kaltunok25 bunu beğendi.
  3. kaltunok25

    kaltunok25 Site Gezgini

    Kayıt:
    24 Eylül 2014
    Mesajlar:
    91
    Beğeni:
    9
    Teşekkürler Hocam
     
  4. nasty

    nasty Üye

    Kayıt:
    8 Şubat 2017
    Mesajlar:
    5
    Beğeni:
    1
    Kıymetli hocam, böyle bir sorunla karşılaşmış birisi olarak tecrübemi paylaşmak istedim.
    Bulunduğunuz il büyükşehir statüsünde, gideceğiniz ilçelerde merkez ilçe konumunda ise 1 gün hakkınız var. Ancak merkez ilçe değil ise 15 gün süreniz var. Buna dikkat edin lütfen.
     
    kaltunok25 bunu beğendi.
  5. isikayhan

    isikayhan Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    8 Nisan 2008
    Mesajlar:
    968
    Beğeni:
    60
    kaltunok25 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal