ilçe zümre başkanının görevleri?

Kodla Büyü

jolly

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar ilçe zümre başkanı seçilmişim ve yarın ildeki toplantıya katılacağım, görevlerim ve yapacaklarım nelerdir? Bilgisi olan var mı bu konuda?

zümrede konuşulanlar yazılır başka da bir şey yapıldığını görmedim

Hocam ilçe zümre başkanı olmanın en güzel tarafı; il zümresi olduğunda toplantıya gitmek ve o gün izinli sayılmaktır :D

Merak etme il zümresinde hiçbir görevin yok. Sadece ilçe zümre başkanlarından biri il zümre başkanı seçilecek. İl zümre başkanlığı'na genelde bu işe hevesli biri çıkıp o başkan olur. O başkan da senede 1 defa yapılan bölge zümresi'ne katılıyor. Sizin toplantınızda birkaç bilişim sorunu konuşulacak ve yazman kağıda geçirecek. Sonra herkes imza atıp gidecek.

İlçe zümre başkanları kurulları

MADDE 113- (1) İlçe zümre başkanları kurulları, zümre öğretmenler kurulu başkanlarından oluşur. Kurullar, ilk toplantılarında o eğitim ve öğretim yılı için kendi aralarından birini ilçe zümre başkanı seçer. Toplantılar ilçe millî eğitim müdürü, uygun gördüğü bir şube müdürü veya bir okul müdürü başkanlığında yapılır.

(2) Kurullar, ders yılı başlamadan önce ve ders yılı sonunda toplanır. Kararlar oy çokluğuyla alınır ve ilçe müdürünün onayından sonra okullara ve ilgili kurullara duyurulur.

(3) İlçe zümre başkanları kurullarında;

a) İlçe düzeyinde uygulama birliği, zümreler arası bilgi paylaşımıyla öğrenci başarısının artırılması,

b) Eğitim ve öğretimde niteliğin yükseltilmesi ile iş sağlığı ve güvenliği koşullarının iyileştirilmesine yönelik görüş ve önerilerin değerlendirilerek gerekli önlemlerin alınması

ve benzeri konular görüşülür.

yasarsahbaz' Alıntı:
Hocam ilçe zümre başkanı olmanın en güzel tarafı; il zümresi olduğunda toplantıya gitmek ve o gün izinli sayılmaktır :D

Merak etme il zümresinde hiçbir görevin yok. Sadece ilçe zümre başkanlarından biri il zümre başkanı seçilecek. İl zümre başkanlığı'na genelde bu işe hevesli biri çıkıp o başkan olur. O başkan da senede 1 defa yapılan bölge zümresi'ne katılıyor. Sizin toplantınızda birkaç bilişim sorunu konuşulacak ve yazman kağıda geçirecek. Sonra herkes imza atıp gidecek.

ya toplantı ders olmayan bi güne denk geliyorsa çokta güzel olmasa gerek :(

jolly' Alıntı:
yasarsahbaz' Alıntı:

ya toplantı ders olmayan bi güne denk geliyorsa çokta güzel olmasa gerek :(
Forumun geneli BTR olduğu için BTR farz ettim sizi.

2 yıldır ilçe zümre başkanıyım ama ilde hiç zümreye gitmedim:D

Geri