İlçe mem sitesine giremiyorum.

Kodla Büyü

bariskoc006

Aktif Üye
Arkadaşlar okulumuzdan ilçe mem sitesine giremiyorum. Diğer okullardan giriş yapılıyor ama bizim okuldan giremiyoruz. İnternetimizde sorun yok. Diğer sitelere giriş yapılıyor. Sizce sorun ne olabilir?

bariskoc006' Alıntı:
Arkadaşlar okulumuzdan ilçe mem sitesine giremiyorum. Diğer okullardan giriş yapılıyor ama bizim okuldan giremiyoruz. İnternetimizde sorun yok. Diğer sitelere giriş yapılıyor. Sizce sorun ne olabilir?

Hocam değişik tarayıcılardan bi deneyin explorer , firefox , chrome... olmadı ping komutuyla bi istek gönderin... cevap geliyormu bunları deneyebilirsiniz.

bende ftp ' ye giremiyorum dolayısıyla siteyi de güncelleyemiyorum...

Error: Unable to connect! diye bi hata veriyor..... 1 haftadır girilmiyor bağlantı sağlanamıyor diyor? böylr bi sorunla karşılaşan var mı?

Hocam değişik tarayıcılardan bi deneyin explorer , firefox , chrome... olmadı ping komutuyla bi istek gönderin... cevap geliyormu bunları deneyebilirsiniz.[/quote]

Denedim hocam ama maalesef hala giremiyor siteye. Başka çözüm önerisi olan var mı arkadaşlar?

hocam bizim de benzer bir sorunumuz var da. bazı okullarımız harici server da barındırdığımız sitemize erişemiyorlar (sayfa görüntülenemiyor hatası alıyorlar.) Tüm tarayıcılarda aynı durum söz konusu. Ama ping atabiliyoruz ve cevap geliyor. aynı sorun olabilir. şu ana kadar 4 okulumuzda bu sorun var. ama artmasından endişe ediyoruz.
PING Normal,
HTTP ile sayfa görüntüleyemiyoruz,
Aynı IP adresine sahip bilgisayarlarda sorun oluyor.

1- Modem'den engelleme yapılmış olabilir (modem şifresini bilmedikleri için kontrol edemedim),
2- Telekom Port unda sorun olabilir,
3- Siteyi barındıran sunucu tarafından IP banlanmış olabilir.

Benim aklıma gelen sorunlar bunlar. Ama henüz çözüm bulamadım.

Okul ip adresinin siteyi barındırdığımız sunucu tarafından yasaklanmış olduğunu öğrendik. Sunucudaki yasağı kaldırınca sorun kalmadı. Siz de de benzer bir durum söz konusu olabilir hocam.

Geri