ilçe meb e görevlendirilmek istemiyorum ama zorla alıyorlar

Kodla Büyü

ismceylan

Üye
iyi akşamlar arkadaşlar. Okulda 14 saat bilgisayar dersim var, haliyle maaş karşılığı dolduramıyorum BTR Formatörlüğe başvurdum ve onaylandı. Buraya kadar sorun yok. İlçe meb beni kendi dairesinde mebbis görevlisi olarak zorla gönülsüz bir şekilde aldı.(görevlendirme ile) Sorum şu ki formatörlüğü bırakıp okula geçsem maaş karşılığını dolduramıyorum. İlçede çalışmak istemiyorum eeee ne yapmak gerek ilçeyi yakamdan nasıl atarım. maaş karşılığı dolmadan okulumda nasıl kalabilirim görevlendirme olmadan.

Hocam BTR görevlendirmesinde zaten açıkça yazıyor, nöbet görevi dahil başka bir görev verilemez. Nöbet görevi bile verilmeyen personele Mebbis Yöneticiliği vermek zaten abesle iştigal olur.

schumix' Alıntı:
Hocam BTR görevlendirmesinde zaten açıkça yazıyor, nöbet görevi dahil başka bir görev verilemez. Nöbet görevi bile verilmeyen personele Mebbis Yöneticiliği vermek zaten abesle iştigal olur.

hocam, okulda formatörlüğe ek olarak görev verilmiyor. görevlendirme ile ilçe MEBde mebbis koordinatörü görevlisi olarak rızam dışında aldılar. BU meb den yakamı nasık kurtarırım cvp olan yok mu kuzu kuzu istedikleri yere gitmek mi gerek

Görevlendirme isteğe bağlı olur.
Siz zaten görevlendirilmişsiniz üstüne tekrar görevlendirme olmaz.
Sözle olmuyorsa dilekçe ile görevlendirmeyi istemediğinizi belirtin.

Zizu_' Alıntı:

Hocam şunu sormak istiyorum. Formatörü kendi bünyesinde alıp değerlendirme yetkileri var mı . Ha bi de hocam pek bizim rızamıza bıraktıkları yok istemediğimizi söyledik ama dinlemediler.

Allah kurtarsın :D
bürokrasimiz böyle işliyor bazen, maalesef. halbuki gönüllü olmadığınızı dile getirmeniz halinde zaten sizi almamaları gerekli. beni de çağırmışlardı bi kere. istekli ve gönüllü olmadığımı görünce ilgili kişi, "bize bu işi isteyerek yapacak biri lazım, gönüllü değilseniz başka birine bakacağız" demişlerdi.
ben biraz şanslıydım sanırım. :D

ismceylan' Alıntı:
Zizu_' Alıntı:

Hocam şunu sormak istiyorum. Formatörü kendi bünyesinde alıp değerlendirme yetkileri var mı . Ha bi de hocam pek bizim rızamıza bıraktıkları yok istemediğimizi söyledik ama dinlemediler.

Hocam sözle olmuyorsa yazıya dökeceksin.
BTR nin görev tanımları var ve onun dışına çıkamazlar.
Dilekçeni yazarken ek olarak BTR görev tanımlarını da ekle.
BTR sin diye seni joker eleman gibi kullanmaya hakları yok.
Görevlendirmen nerede ise orada olursun.

Memuriyette görevlendirme isteğe bağlıdır. Zorla yapamazlar.
Maalesef bizim ülkemizde herkes kendine göre yasa koyduğu için bunlar oluyor.
Herkes kral bu memlekette. Yeter ki koltuk görmesin

BTR valilik görevlendirmesidir. İlçe milli eğitim müdürlüğü görevlendirmenin görevlendirmesini yapamaz. Komik uygulamalar bunlar. İşbilmezlikten gelmedir. Yapacağınız şey ise

Zaten görevlendirme olarak çalıştığınızı, görevlendirme personelinin ikinci bir görevlendirmesinin olmayacağını, ayrıca görevlendirmelerin isteğe bağlı olduğunu, malum konun ve yönetmeliklere ilgi tutrak bir dilekçe yazınız. Dilekçenize de BTR görevlendirme yazınızı ve kanunların ve yönetmeliklerin ilgili maddelerini ekleyiniz. okulunuza veriniz.

Hocam sana yazılı olarak verdiler mi görevlendirme kağıdını. Muhetmelen verememişlerdir çünkü Zizu hocamızın dediği gibi görevlendirme üstüne görevlendirme olmaz. Sizin BTR görevlendirmeniz valilikten geldiği için onun zaten geri dönüşü yada iptali felan olmaz. Sizin BTR göreviniz varken de size MEBBİS yada başka bir görev veremezler. Siz Müdürünüze görevi istemediğinizi, o göreve gitmek istemediğinizi ve şu an ki göreviniz olan BTR olarak çalışmak istediğinizi kibarca söyleyin ve sözün sonunda da BTR olarak görevinizin başında olduğunuzu söyleyin.

Ve ondan sonra da MEBBİS'e felan hiç gitmeyin, telefon eder çağırırlarsa görevlendirme oluru olmadan görev yapamayacağınızı başınıza iş açılmasından korktuğunuzu felan masumane bir şekilde dile getirin. Yani kısaca gitmeyin, hiçbir şey yapamazlar, zorlamayla olmaz. Ancak sizin gönlünüzü alırlarsa, ne biliyim bir takım kolaylıklar veya güzellikler sunarlarsa gerisi sizin fikrinize kalmış.

schumix' Alıntı:
hocama katılıyorum.. aynı anda iki görevlendirme olmaz. okulunuzda btr iseniz maaş karşılığını dolduramama giib bi sıkıntınız olmaz

Aynisini bana yapilmaya calisildi ilce mem tarafindan asla gorevlendirilmek istemiyorm dedim israr etti sendikamla dava acarim siz tebliginizi yapin isterseniz dedim.kaymakama gorevlendirtirim dedi bende emsal kararlari okudum zorla gorevlendirme kaymakamda yapamaz dedim.sendikaniz hangisi dedi. Turk egitim sen dedim.tamam dedi bitti :)

bende geçen sene son dönemlerde ilçeye kendi isteğimle değişiklik olsun diye kısa bir süreliğine (2 ay) görevlendirildim. istatistik ve strateji geliştirme bölümüne.
ama baktım ki eli verdim kolu kaptırıyorum yani görevlendirmem uzatmaya doğru gidiyor, bir halı saha maçında kolumun kırılmasıyla alınan 45 günlük rapor sonucu kolu kaptırmadım :)

hocam zorla görevlendirme olmaz. ilçe milli eğitimi müdürü ya da bazı şube müdürleri zorla alırız falan deseler de sağolsun bizim bölümle ilgilenen şube müdürü gönüllülük esastır ilkesini gözetiyordu.

bizim burada da aynı dert var
meslek lisesinde öğretmenim
ilçe m.müdürü ilçeye formatör olarak almak ıstıyor okuldakı derslerı de ucretlı ogretmene vererek acıgı kapatmak gibi bir düşüncesi var
Okulda aldığım ek ders ücreti haliyle düşecek ve okul gibi olmayacak
bu yüzden gitmek istemiyorum
bu konuda zorunlu görevlendirme gibi bir durum söz konusu mu
başvuracağım bir yöntem veya yol var mı :?:

Aydın hocam okuldaki ders yükünüzden (görevinizden) dolayı başka bir göreve gidemeyeceğinizi söyleyin. Ücretli öğretmenden bahsetmişsiniz, kadrolu öğretmen varken ücretli öğretmen görevlendirmesi yapılamaz diyeceksiniz. (Kabalaşırlarsa "Devletten daha mı iyi bileceksiniz, Devlet burada ders yükü olduğu için kadrolu öğretmen göndermiş siz hangi akılla bu öğretmeni devletin gönderdiği görevinden geri alabilirsiniz ve hangi mantıkla boşalan göreve de ücretli öğretmen alırsınız" şeklinde cevap verebilirsiniz)

Kadrolu öğretmeni oradan alıp yerine ücretli öğretmen görevlendirmek devleti zarara uğratmaktır ve suçtur. Söylediğiniz amaçla (gerekçeyle) bunu yapamaz.

Arkadaşlar bana da teklif ettiler. Ben de yönetmelikle cevap verdim.

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/mebbisyo ... yon_1.html

bu adresteki yönetmeliğin ikinci bölümünün 6. maddesinin 3. kısmında aynen şöyle diyor.

"İl/İlçe MEBBİS Yöneticisi olarak görevlendirilecek personelin üzerinde başka bir göreve ait Bakanlık veya Valilik/Kaymakamlık görevlendirmesi bulunmaması gerekir"

Bizi de valilik görevlendirdiğine göre sıkıntı yok.(belirtmem gerekir ki ben sene başında bt rehberi olarak görevlendirildim yani bu bahsettiğim madde bt rehberi olarak görevlendirilen arkadaşlar için.) onlara zorluk çıkarırlarsa bu maddeyi göstersinler.

okul idaresini benim hiç bir türlü görevlendirmedeki görüşüme başvurmadan tamamen ilçe milli eğitim müdürünün zorlaması ile görevlendirme yazısını bugün veya pazartesi gönderecekleri söylenmektedir.
bu görevlendirme için kaymakam olur u alınmış
formatörlük görevlendirme iptal dilekçesi nasıl olamalıdır
görevlendirme yazısı geldikten sonra artık ilçe m.eğitim e mi gitmem gerekmektedir yoksa itiraz dilekçesi vereceğim için okulumda görevime devam edebilir miym

Hocam kaymakamlık oluru alınmamıştır muhtemelen yalan söylüyorlar. Eğer cidden kaymakamlık oluru da varsa oluru alın elinize gidin kaymakamın yanına, yyanlış yaptığını söyleyin ve durumu anlatın. Emin olun o da yanlış iş yapmak istemeyecektir.

görevlendirmenin yapılması durumunda itiraz dilekçesini yazmayı düşünüyorum aynı gün
peki o gün görevlendirme yapılan yere mi gitmem gerekiyor
daha da olmadı rapor alıp gitmemeyi düşünüyorum görevlendirmenin iptal olana kadar
bu şekilde kaç gün rapor kullanabilirim
özel bir muayeneden aldığım rapor da ben zor durumda bırakmadan işimi görmüş olur muyum

Koskoca Valilik görevlendirmesi ile siz BT Rehberliği görevi yaparken İlçe MEM tam anlamıyla halt etmiş :-1:

sadece meslek lisesinde bilişim teknolojileri öğretmeni olarak görev yapmaktayım

aydınDr' Alıntı:
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/6.html de
madde 4(b) benım durumumu açıklayıcı bir gerekçe olarak gösterilebilir mi
bu madde gereğince gitmeyebilir miyim
Hocam bu yönetmelik yürürlükten kaldırılmış, öyle yazıyor. Bu maddeyi gösterseniz bile itiraz gelebilir.
....
DİKKAT (!) Bu Yönetmelik, 15/06/2011 tarihli ve 27965 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Devlet Memurlarının Şikayet ve Müracaatları Hakkında Yönetmelik ile Aday Memurların Yetiştirilmelerine İlişkin Genel Yönetmelikte Değişiklik Yapılması ve Bazı Yönetmeliklerin Yürürlükten Kaldırılmasına Dair Yönetmelik'in 5 inci maddesiyle yürürlükten kaldırılmıştır.

bu yonetmelıgın kaldırıldığından emın mısınız acaba hocam
o zaman bızım ıtırazımıza gosterılecek bır dayanak noktamız kalmadı mı diyorsunuz acaba

görevlendime yazısı geldi
istemediğime dair dilekçe yazdım öğlen sonrası vereceğim
sonrasında da rapor almayı düşünüyorum dilekçe sonuçlanana kadar
ne önerirsiniz

akşam ilçe mem müdürü aradı ilçeye almak istiyorum seni dedi.bende mazeret sundum istemiyorum dedim.tamam dedi.(eski okul müdürümdü) zorla güzellik olmaz.

Geri