İlçe formatörünün söyledikleri...

Kodla Büyü
Vurun kafasına gitsin. Ezin yıkın. Dağıtın.. Hurrraaaa.

O "adam"ı tanıyan biri olarak. Adam yokluğunda adam olmuş birisidir. Ben severim yada sevmem o ayrı. Burdaki bilişimcilerin çoğu ilkokuldayken hatta okuma yazma bilmezken adam "bilgisayar" "parçalıyordu". Benim lise öğretmenim. Bizim donanım derslerine o gelirdi. Bundan 15-20 yıl önce bilgisayar bilgisi en iyi olan ender kişilerdendi. Şimdi yaşlandı yeteşemiyor olabilir, üslubu, tavrı, düşüncesi farklı olabilir o da ayrı mevzu, kaldı ki ilçe mem lerin, okul idarelerinin durumu da malum.

Ben hocama hatta kendime de o işi benden daha iyi yapacak birileri varsa benim emekliliğim geldiği an bırakırım yada daha uygun bir yere geçerdim diyorum.

Diğer husus;
Sizin aranızda daha delikanlı olan birileri varsa eğiti formatör olur hocam ben geldim sen bir müsade et der. Sizde de ağzı olan konuşuyor. Siz çok iyisiniz sanki. Adamın branşı bilgisayar değil ve hala da ebitefo. Siz ebitefo olun o da gitsin. yok. yok daha iyisi en iyisi bu yerseniz.

bilogret' Alıntı:
Vurun kafasına gitsin. Ezin yıkın. Dağıtın.. Hurrraaaa.

O "adam"ı tanıyan biri olarak. Adam yokluğunda adam olmuş birisidir. Ben severim yada sevmem o ayrı. Burdaki bilişimcilerin çoğu ilkokuldayken hatta okuma yazma bilmezken adam "bilgisayar" "parçalıyordu". Benim lise öğretmenim. Bizim donanım derslerine o gelirdi. Bundan 15-20 yıl önce bilgisayar bilgisi en iyi olan ender kişilerdendi. Şimdi yaşlandı yeteşemiyor olabilir, üslubu, tavrı, düşüncesi farklı olabilir o da ayrı mevzu, kaldı ki ilçe mem lerin, okul idarelerinin durumu da malum.

Ben hocama hatta kendime de o işi benden daha iyi yapacak birileri varsa benim emekliliğim geldiği an bırakırım yada daha uygun bir yere geçerdim diyorum.

Diğer husus;
Sizin aranızda daha delikanlı olan birileri varsa eğiti formatör olur hocam ben geldim sen bir müsade et der. Sizde de ağzı olan konuşuyor. Siz çok iyisiniz sanki. Adamın branşı bilgisayar değil ve hala da ebitefo. Siz ebitefo olun o da gitsin. yok. yok daha iyisi en iyisi bu yerseniz.
İyi de adamın zamanın behrinde alanının iyisi olması öğretmenlere atıp tutabileceği anlamına gelmez. Üslubunu koruyabilmek de adamlıktır. Yapsın işini gitsin, niye milleti tahrik eder gibi laflar ediyor ki! İşgal ettiği makam herkese dil uzatma hakkını vermez.

Bilgisayar bilgisi iyi falan değildi - bilgisayar öğretmeni çok olmadığından - branşı fen bilgisi olduğu halde derslere girmişliği vardı. Parçalıyordu dediğin makineler 8086 lardı - kendisi parçalanıyordu zaten dokunmadan :lol:
Arkadaşın dediği doğru yalnız - 1 kişi bile ebitefo olmak istemiyorsa - olana diyecek söz yok o zaman. Suç birazda bizlerde sizlerde yani. Ha başvuru yapıldığı halde ilçe kabul etmediyse - eskilerle devam dendiyse o zaman ayrı. Emekli olmasını beklemekten başka yapacak bir şey yok - ki emekliliğe hak kazanmıştır çoktan - ama neden emekli olsun ki - bu rahatlık varken?

masci' Alıntı:
bu gün pendikte akıllı tahta semineri vardı.
Neyse gittik sabahın 8inde.
Bizim emmi başladı anlatmaya ama dalga geçer gibi.
Doğru dürüst öğle arası vermeden tenefüs vermeden adam en basit şekil çizmeyi mesela abartmıyorum 1 saatte anlatıyo uzatıyo uzatıyo. neyse saat 4 oldu..
adam düştüğünüz durumun sorumlusu sizsiniz. çalışmadığınız için bu haldesiniz.
yok bi ücretli varmış. eski bilgisayarlarla labı düzenlemiş. bizden biri bunları yapmazmış anlamında bişeyler.
Sinir harbi geçirdik resmen.
adam yıllardır ilçe formatörü ve bu adamın bilişim öğretmenlerine bakışı bu
ve bence yıllardırda böyleydi.
Akşam akşam herkesin morali bozuldu.
Arkadaşım, burada suç senin "emmi" de değil. İllaki suçlu arıyorsan
1* Formatörlere 8 saat eğitim verilecek diyen Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Bölümünde
2* Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Bölümünün emirlerinin uygulanmasını emrreden İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hizmetiçi Eğitim Bölümünde
3* İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hizmetiçi Eğitim Bölümünde gelen istek üzere uygulamaya koyan İlçe Miili Eğitim Müdürlüğü Hizmetiçi Eğitim Bölümünde
4* Kuru meydanda kuru gürültüye çanak tutan, kendini geliştirmeyen, görevinin dışındaki herşeye balıklama atlayan ama görevini yapmayan formatörlerde

mailicin' Alıntı:
Ne tip adamlar varya, tkmayın hocam kafanıza sakın
Aman arkadaş kırılmasın darılmasın gücenmesin!
mutlak_adeger' Alıntı:
Pendik'te çalışanlar bilirler. Son formatörlük başvurusunda, bu adam herkese zorla 2. okul yazdırıyordu Hem de Fatih projesi dışındaki bilgisayar öğretmeni olmayan İlkokulları Yazıda böyle bir şey yazmadığını söyleyince de o felaket üslubuyla "bu okulların öğretmeni yok, BT sınıfı var, yazık onlara da faydalansalar kötü mü olur" diyordu. Hatta biz de "o yazık olan okullar norm açsın da bilgisayar öğretmeni atansın" dedik. Ama o emmi bizi dinlemediği için yine bildiğini okumuştu.
Bİr ilçe formatörünü geç Milli Eğitim Müdürü veya herhangi bir bürokratın dahi Norm konusunda söz hakkı yok. Adres İnsan Kaynakları ................
ismailt' Alıntı:
orayı terkedecektiniz sonra topluca şikayet dilekçesi verecektiniz
Yukarıda saydığım maddelere bakarsanız kimi kime şikayet ediyorsunuz.
branta' Alıntı:
ağlama duvarı oldu forum.
Çok doğru söylüyorsun hocam, şu forumda bilgi, deneyim, beceri ve yeteneklerin paylaşılması daha faydalı olur. Bu tür paylaşım yapan arkaşlara teşekkür edip, sayılarının artmasını diliyorum.
bayraMNS' Alıntı:
şu devlet kurumlarında bir memurun başka memura "fedakarlık" "ekstra çalışma" "özveri" dersleri vermesine kıl oluyorum. Sen kimsin ya nutuk atıyorsun. tamam öğretmen özverili fedakar olmalı ama "çok bilmiş" de olmamalı her platformda al mikrofonu eline sağa-sola salya at. fıtratında olan zaten yapar.
Aynen katılıyorum hocam. Türkiye'nin yaygın hastalığı bu, ağzı olan konuşuyor. Ama karşısındaki de konuştuğu için kimse kimseyi dinlemiyor. Sorunda burada başlıyor.
tcoalngsau' Alıntı:
kusura bakmayında orada ki tüm ögretmenler tırttt...kuzu gibi dinlemişsiniz
Hocam, arkadaşlara "tırrtt " demeniz biraz ayıp olmamış mı!

Son tahlilde;
Çuvaldızı kendinize batırmadığıınız sürece sizin "EMMİ" seminerleri "DEDE" olarakta vermeye devam eder.

Geri