İlçe formatörünün söyledikleri...

Kodla Büyü

masci

Seçkin Üye
Seçkin Üye
bu gün pendikte akıllı tahta semineri vardı.
Neyse gittik sabahın 8inde.
Bizim emmi başladı anlatmaya ama dalga geçer gibi.
Doğru dürüst öğle arası vermeden tenefüs vermeden adam en basit şekil çizmeyi mesela abartmıyorum 1 saatte anlatıyo uzatıyo uzatıyo. neyse saat 4 oldu..
adam düştüğünüz durumun sorumlusu sizsiniz. çalışmadığınız için bu haldesiniz.
yok bi ücretli varmış. eski bilgisayarlarla labı düzenlemiş. bizden biri bunları yapmazmış anlamında bişeyler.
Sinir harbi geçirdik resmen.
adam yıllardır ilçe formatörü ve bu adamın bilişim öğretmenlerine bakışı bu
ve bence yıllardırda böyleydi.
Akşam akşam herkesin morali bozuldu.

Re: Pendik ilçe formatörünün söyledikleri...

Kendi zeka seviyesine göre ders anlatmış ve konuşmuş işte

takmaya değmez hocam, var öyle tipler maalesef!

2 senedir pendikteyim ilk toplantıda şaşırmıştım bu nasıl ilçe formatörü diye.
Adamın neredeyse emekliliği gelmiş bilgisayarla çok az alakadar enteresan bi tip.
Başlangıçta belki adam yokluğundan bu tiplari formatör yaptınız neysede
abi işin daha ehli gelince neden değiştirmezler bu tipleri.

Allah bu dinazorları da başımızdan alır inşallah.

inşallah hocam..
motivasyon vermesi gereken insanlar meslekten soğutuyor resmen...
birde helallik felan istiyorlar, dinci takılmaları yokmu...

Merakımdan soruyorum hocam, hakikaten hiç kimse çıkıpta bu söylenenlere iki çift laf edip cevap vermedi mi?

Ben Pendik'te 4 yıl çalıştım. O adamın her sözü, zaten var olan problemlerin üzerine, küfür gibi geliyor insana. Branşı Fen ve Teknoloji diye biliyorum, yanlışsam düzeltsin arkadaşlar. Zamanın birinde bunu formatör yapmışlar, o da bir şey bildiğinden değil zaten. Boş yere yer işgal ediyor. Galiba sadece ek ders için orada. Zaten her toplantıda "bu işten çok ekmek yedim" muhabbeti açmasından belli. Toplantılarda hemen herkes onun yaptığı iğrenç esprilere gülerdi, inanamazdım. Demek ki sinirden gülüyormuş millet :x
Pendik'te çalışanlar bilirler. Son formatörlük başvurusunda, bu adam herkese zorla 2. okul yazdırıyordu :puhaha: Hem de Fatih projesi dışındaki bilgisayar öğretmeni olmayan İlkokulları :D Yazıda böyle bir şey yazmadığını söyleyince de o felaket üslubuyla "bu okulların öğretmeni yok, BT sınıfı var, yazık onlara da faydalansalar kötü mü olur" diyordu. Hatta biz de "o yazık olan okullar norm açsın da bilgisayar öğretmeni atansın" dedik. Ama o emmi bizi dinlemediği için yine bildiğini okumuştu.

Allah sabır versin Pendik'teki arkadaşlara. Kartal'da da çalışmış biri olarak işi bilen ve bilmeyen arasında dağlar kadar fark var. Kartal'daki ortamla Pendik'teki ortam çok farklı.

dedik hocam adam cevap verip sıkışınca kıvırdı. ses tonunu yükseltince de çıldırdı kavga çıkıyodu neredeyse .
Azının payını aldı ama kafa yapısının böyle olması şaşırttı açıkçası.

Birilerinin adamıdır o da, boşuna el altında tutmazlar :)

ağzının payını almakla değil yüzünün payınıda verseydiniz en azından hemen orda hakkında bir şikayet dilekçesi yazıp ilçe mem e bıraksaydını ordaki hocalar. böylece bir daha nerde kimi kötülüyeceğini bilirdi.

ağlama duvarı oldu forum.

gereken cevabın gereken yerde verilmesi daha mantıklı olurdu diye düşünüyorum..

Adamın tipine bakınca acıyasın geliyo ve üstüne gitmiyosun. birde zararı yok ama faydası da yok öyle bi adam
bilgisayar öğretmenlerini çoook kötü temsil ettiği kesin
pendikte yeni olduğum için biraz düzen böyle diye düşündüm
ama bunlarda çok büyük zarar veriyo branşımıza
adamın verdiği örnek bilgisayar odasında bira içen bt öğretmenleri var
Hatırladıkça sinir oluyorum...

Ben de tavırlarını hiç sevmiyorum pendik ilçe formatörünün. İnsanı gerçekten geriyor. Siz birşey söylüyorsunuz, bağırarak (şaka yaptığını zannediyor) cevap veriyor, konuyu alakasız bir yere çekiyor, başlıyor aile hayatından eski yaşantılarından anlatmaya. Biz anlattıklarını dinliyoruz ama açıkcası takmıyoruz, çok faydalı şeyler de anlatmıyor. Biz yine doğrusunu nasıl biliyorsak öyle yapıyoruz. Ama anlattıkları ve bize yaşattığı gerilimli saatler depresyona sokmaya yetiyor.

şu devlet kurumlarında bir memurun başka memura "fedakarlık" "ekstra çalışma" "özveri" dersleri vermesine kıl oluyorum. Sen kimsin ya nutuk atıyorsun. tamam öğretmen özverili fedakar olmalı ama "çok bilmiş" de olmamalı her platformda al mikrofonu eline sağa-sola salya at. fıtratında olan zaten yapar.

Klasik bir beyaz tahta programını 8 saat anlatmaya çalışmak? sırt desteği bile olmayan taburelerde insanları 8 saat oturtmak? Sürekleyip bırakmayı BT öğretmenlerine anlatmak filan ne desem boş 40 küsür kişilik iş gücünden 1 günlük kayıp.

fen ve teknoloji brançında birisi böle diyor ve ilçe formatörü :verymad:
müdür yard. sınavı ne zaman :++:

bu ne terbiyesizlik ya bira içen var diye nasıl branşı kötüler bide hellallik istemeler yok mu! hakikaten aglama duvarı oldu ve haddini bildirseydiniz keşke

8 saat orda kaldıysanız suç sizde hocam 8 saat ne ya kavga çıkmamış bu ne sabır

benim çalıştığım yerde böyle durum olsa inanın herkes o ortamı anında terkeder ve lafını esirgemez.

masci' Alıntı:
inşallah hocam..
motivasyon vermesi gereken insanlar meslekten soğutuyor resmen...
birde helallik felan istiyorlar, dinci takılmaları yokmu...

ben genelde sorun yaşadığım kişilere hakkımı helal etmem. bunu yüzünede derim. yok öyle yağma. her türlü pisliği yapacak ayrılırken hakkını helal et.. oldu canım.. öteki dünyaya çok hesap var görülecek. sabırsızlıkla bekliyorum.

Geri