İl/İlçe Mem Web Sayfaları Değişiyor

Kodla Büyü
bastacim' Alıntı:
Hademe' Alıntı:
Allah http://gebze.meb.gov.tr/ burayı yapan arkadaştan razı olsun.. Onun çalışması üzerinde azıcık ama çok azıcık edit yaparak (Manşet resim alanı, duyuru tarihi, single deki anasayfa vs linkleri gibi ufacık..) wordpressi meb şablonuna 100 de 98 (bana göre) uygun giydirdik.

Sadece Resimlerin etrafı problem. Oraları meb de zaten RESMİ DÜZENLEYEREK YAPMIŞ. Ben oradaki div e o özelliği vermeye çalıştım. Yani hangi resmi yüklerseniz yükleyin borderler sayesinde meb şablondaki gibi gözükecekti.. Şu an o kaldı. Onuda yapacağız sanırım. Şimdilik bu idare eder..

Tekrardan: Ben yapmadım themeyı.. http://gebze.meb.gov.tr/ bu arkadaşınki üzerinde azıcık hata giderme editleme yaptık o kadar. Kendisini tanımıyorum. Ama tanışmak isterim. Çok güzel giydiymiş şablonu wordpresse.. Teşekkür ederim.

BİZİM EDİTLEME: http://seydisehir.meb.gov.tr/index.php

hocam şablonu nasıl wordpresse dönüştürdünüz.ben onu yapamadım

Biz de tam dönüştürememiştik. Gebzedeki üstad dönüştürmüş. Sağolsun. Ben sadece 2 3 küçük editleme yaptım.

dreamweaver kullanıyorum.kendi hostumda çalıştırıyorum.bittikten sonra meb.gov. a yükleyeceğim.lakin images klasöründe personeller diye bi klasör oluşturdum.içinden herhangi bir resim almaya çalıştığımda "falan_filan.png" dosyası yerel diskinizde değil ve bu nedenle açılamaz diyor.

nedir bu?

Gebze deki arkadaşa sordurayım bir. izin verirse bendeki en son halini paylaşırım. Şimdi asıl themeyı giydiren emek sahibi arkadaş o olduğu için izinsiz paylaşmak ayıp olur.Ben sadece 3 5 hatasını giderdim çünkü.

arkadaşlar bu şablon okullar içinde geçerli mi? bugün öyle dediler bana. Yoksasadece il ilçe mem için mi?

Merkeziyetçi, kötü bir uygulama.

Tektip, hiç gerek yok.

Ve bu şablona ısınamadım.
Ama eğitimdeki bir çok düzenleme gibi bir şablon oturmadan birsonraki ile değişecek.

Tasarımı çok kullanışsız buluyorum. Siteye girdiğimde okuyasım bile gelmiyor bu nasıl tasarımsa.

Emeğe saygım var ama, gerçekten de böyle, okuyasım bile gelmiyor. MEB'in önceki hali daha iyiydi.

Arkadaş okul siteleri de değişecek mi bize bir yazı geldi ama ...Bilgisi olan var mı aceba

Arkadaşlar sizlere ücretsiz Online Yönetim Sistemi OYS

MEB in en son istediği şablona göre uyarlanmış kullanımı kolay

Ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Ancak ilgili linki silmediğiniz sürece. http://www.egitimsinifi.net

SİSTEMİN YAPISI VE ÇALIŞMA PRENSİBİ

1- Belge Arşivi Projesi web tabanlı bir uygulamaya dayanmaktadır.

2- Sistemin kullanımı oldukça kolaydır.

3- Web tabanlı bir uygulama olduğu için sistemin kullanıcıları tarafından

ekstra bir kurulum işlemine gerek kalmadan internet bağlantısı olan her

yerden kullanılabilmektedir.

4- Tüm tasarım,yazılım ve geliştirme işlemleri Ekibimiz tarafından yapıldığı için,

Müdürlüğümüz ve bağlı kurumlara hiçbir maliyeti olmamıştır.

5- Milli Eğitim Bakanlığı Sunucuları kullanıldığı için güvenlik düzeyi yüksektir

(sistem ve veriler düzenli aralıklarla yedeklenmektedir).

6- Sistemle ilgili iş ve işlemler Resmi Yazışma Kuralları Yönetmeliği'ne

uygun olarak gerçekleşmektedir.

7- Gizlilik derecesine sahip olmayan tüm yazışmalar, sistem üzerinden

gönderilebilmekte ve alınabilmektedir.

8- Giden ve Gelen yazıları birbirleri ile ilişkilendirebildiği için evrak takibini de

kolaylaştırmaktadır.

9- Sistemde 4 farklı yetkilendirme düzeyine sahip kullanıcı grupları bulunmaktadır.

Ayrıca ihtiyaca göre, özel yetkiler verilerek yeni gruplar oluşturulabilmektedir.

Bakanlığın ilgili şablonuna göre oluşturulmuştur.

Yapacağınız İşlemler:

Veritabanının adını değiştirin.(connection/connection.asp içinden de değiştirin.)
ohs.mdb ve aspUpload dosyalarına yazma izni verin.
Kurumunuza ait bilgileri düzenleyin.
Okul/Kurumlarınızı ekleyin.(Ana sayfada okul toplamı, öğrenci toplamı bilgilerini böyle alır.)
Sayfalarınızda işlem yapacak personellerin bilgilerini girin.

Eksik veya hatalı bölümleri sitede yorum bölümüne yazarsanız gerekli düzeltme yapılacaktır.

İndirmek için: http://www.egitimsinifi.com/haberAyrinti.asp?ID=76

arkadaşlar ben asp php bilmiyorum. html sayfalarını Dreamweaver'da düzenleyebiliyorum. meb'in şablon klasöründe (images, kaynak_dosyalar, Templates ve xml klasörleri ile altsayfa_statik.html, altsayfa_xml.html, index_statik.html, index_xml.html ve ozgecmis.html dosyaları ve bir tane de loadxml.php dosyası var) Ben Dreamweaver ile hangisini yada hangilerini düzenleyeceğim. Alt menüleri nerden değiştireceğim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Kolemans hocam ilgine teşekkür ederim. Ama index.php diye bir dosya yok. Ayrıca php bilmiyorum. Normal html olarak düzenleyemez miyim?

pardon hocam index html dosyasının altında olacak. statik ve xml olarak iki farklı ana sayfa var. İstediğinizi seçip değişiklik yapabilirsiniz. birde http://kursiyernet.meb.gov.tr/kursiyer/ bu adreste mebbis altında videolar var hocam seyrederseniz iyi olur. Gerekli açıklamalar burda mevcut.

kral11' Alıntı:

Ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Ancak ilgili linki silmediğiniz sürece. http://www.egitimsinifi.net

4- Tüm tasarım,yazılım ve geliştirme işlemleri Ekibimiz tarafından yapıldığı için,

5- Milli Eğitim Bakanlığı Sunucuları kullanıldığı için güvenlik düzeyi yüksektir

8- Giden ve Gelen yazıları birbirleri ile ilişkilendirebildiği için evrak takibini de

kolaylaştırmaktadır.

9- Sistemde 4 farklı yetkilendirme düzeyine sahip kullanıcı grupları bulunmaktadır.

Ayrıca ihtiyaca göre, özel yetkiler verilerek yeni gruplar oluşturulabilmektedir.

Yapacağınız İşlemler:

Veritabanının adını değiştirin.(connection/connection.asp içinden de değiştirin.)
Okul/Kurumlarınızı ekleyin.(Ana sayfada okul toplamı, öğrenci toplamı bilgilerini böyle alır.)

Eksik veya hatalı bölümleri sitede yorum bölümüne yazarsanız gerekli düzeltme yapılacaktır.

teşekkürler :+1:

Hocam şablon için teşeküer,
Bir hata veriyor" loadxlm.php dosyasını sitenizin kök dosyasına kopyalayınız hatası veriyor,bu hatayı nasıl düzeldebilirim. Not asp server localde çalışıyor.

aliantep27' Alıntı:
kral11' Alıntı:

kolaylaştırmaktadır.

Yapacağınız İşlemler:

teşekkürler :+1:
Arkadaşlar sıkıntı yaşayanlar belirtsin..Hocamıza teşekkürler..

Bir hata veriyor" loadxlm.php dosyasını sitenizin kök dosyasına kopyalayınız hatası veriyor,bu hatayı nasıl düzeldebilirim. Not asp server localde çalışıyor.

bozo810' Alıntı:

Sistemdeki dosyaları ftp ile yükledikten sonra hata vermeyecektir. MEB loadxlm.php dosyasını sitenini girişinde görecek şekilde ayarlamış. Localde hata almanız normal.

http://www.egitimsinifi.com

sakar_huseyin' Alıntı:
Kolemans hocam ilgine teşekkür ederim. Ama index.php diye bir dosya yok. Ayrıca php bilmiyorum. Normal html olarak düzenleyemez miyim?
indexstatik.html diye bir dosya var hocam o dosyayı dreamweaver da açarsanız linkleri değiştirip kullanabilirisiniz, yada indexxml dosyasınıda yapılandırabilirsiniz ama size tavsiyem,site arkadaşların paylaştığı çalışmalardan kullanıp yönetim paneli kullanarak bu işi yapmanız,emeğinize yazık...

Hademe' Alıntı:
Gebze deki arkadaşa sordurayım bir. izin verirse bendeki en son halini paylaşırım. Şimdi asıl themeyı giydiren emek sahibi arkadaş o olduğu için izinsiz paylaşmak ayıp olur.Ben sadece 3 5 hatasını giderdim çünkü.
hocam sablonu paylaşırsanız çok makbule gecer

Değerli form üyeleri
İl/ilçe memlerin değişen yeni şablonunu ben okuluma html/htm olarak uyguladım. Uyarladığım bu site kendi bilgisayarımın masaüstünde iken üst bannerin altındaki yatay menüler çalışmasına rağmen ftp ile meb.k12.tr alanında yayınladığımda yatay menüler gözükmemektedir. Bu konuda bana yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

hikmetkırık' Alıntı:
Değerli form üyeleri
İl/ilçe memlerin değişen yeni şablonunu ben okuluma html/htm olarak uyguladım. Uyarladığım bu site kendi bilgisayarımın masaüstünde iken üst bannerin altındaki yatay menüler çalışmasına rağmen ftp ile meb.k12.tr alanında yayınladığımda yatay menüler gözükmemektedir. Bu konuda bana yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

meb.k12.tr sunucusunun loadxml fonksiyonunu desteklememesinden kaynaklanıyor. Çözüm olarak o menüleri html olarak yayınlamanız gerekli

Merhaba,
Bende okulum için yeni WEB sayfası yapacaktım, standart şablon kullanma zorumluluğu varmı okullar için?, Ne zaman MEB bu hazır şablonu yayınlayacak, ne yapmak gerekiyor. Bazı kişiler Hazır şablonları satıyorlar, alsakmı, beklesekmi, yoksa birileri yapıyormu, bilgi verilmesi ricası ile...? Ve Joomla ile yaparsak MEB hosting desteklemiyor, ve yeni şablonda PHP ile yazılıyormuş galiba, o zaman PHP server olmak zorunda MEB' de, dolayısı ile Joomlada kullanabiliriz bu durumda, şablon ne durumda acaba??? Bilgi lütfen...

Geri