İl/İlçe Mem Web Sayfaları Değişiyor

Kodla Büyü
girdap08' Alıntı:
Ben gösterim o zaman sana: http://zone-h.org/mirror/id/7754149

İster ücretli ister ücretsiz yazsın. Ama emeğe saygı duyman lazım.
Emeğe saygı noktasında bir problem yok. Herkesin emeğine saygı duyuyorum. hatta az önceki mesajlarda şablonu wordpress'e uyarlayan bir üye vardı. emeğine sağlık, sadece bazı eksik noktaları söyledim, ki bunu da yapmak lazım zaten. Birde demekki hacklenemez site yada sistem yokmuş.

Burda meb milletin emeğine saygı duymuyor. insanlar bir haftadır kod yazıp emek veriyor, siteleri yetiştirelim diye. en az bilgisayar kullanmayı bileni ile xml dosyalarıyla boğuşuyor haber eklemek için. meb'in bütçesi mi yok iys yazdırabilecek, var. adamı mı yok, o da var. ama 2012 yılına girdiğimiz şu günlerde hala xml şablon dağıtabiliyorlar.
Konu tartışmaya doğru uzamasın inşallah, hepimiz meb'ten dertliyiz :)

MozaikeK kardeşim inan laf dalaşına girmek gibi bir niyetim yoktu. Lakin ben burada mailde dinamik sistem kullanılmayacak yazıyor dediysem dediğin gibi kazanç hedefleyen biri olsam aynen senin laflarını kullanırdım. Seni bu konuda eleştirdim. Ben bakanlığın tüm okul ve kurumlara cms tarzı yapıları vermesini savunan biriyim. Bunu verene kadar bundan kazanç elde etmek içinde kendi kodlamalarımı kullanırım. Burada joomlacıyım diyen sen hayatında kaç kere MySql de function, stored procedure ve cursor işlemleriyle uğraştın. Benim kendi il scriptimde 100 tane mysql stored procedure var. Amacım sidik yarışı değil ama 3 katman yazılım mimarisiyle hazırlan bir sistem ile joomlayı kıyaslamaya kalkanla konuşmama gerek yok. Ayrıca her site hacklenebilir mühim olan o saldırıdan ders çıkarıp kendi yamanı kendin üretebilmendir.

Aşağıya senin yazdığın yazıyı ekliyorum bu yazıyı ancak il / ilçe scriptleri üzerinden kolay yoldan gelir hedefleyen biri yazabilir.

Site yine yönetilebilir olacak. Gelen maili tekrar okursanız FTP ve mysql bağlantı izni olacak deniliyor. Anasayfadaki sabit bölümler hazırladıkları sistemden çekecek. Yani şuan panel hazırlayan yada joomla gibi cmsleri kullananlar sitelerini kullanmaya devam edebilecek

Ayrıca mesaj sayına baktımda 14 bu beni kuşkulandırdı. Ben burada kendi sisteminde kullandığım yöntemleri payderpey Asp.net makaleler bölümünde paylaşıyorum. Bu makalelerde inan .net ile uğraşan pek çok kişi ileri düzey uygulamalar hatta okul / il / ilçe mem uygulamaları yazabilir.

Sağlıcakla kal.

Hocam yetki hatası veriyor.İzinleri de aldım fotogaleri ve upload için veritabanında mı sıkıntı var acaba...site açılıyor fakat düzenleme kısmında yetki hatası veriyor ve işlem yapamıyorum..
phpmyadmin de aldığım hatalar şunlar:

Bağlı tablolar ile çalışan ilave özellikler etkisizleştirildi.
PHP MySQL kütüphanenizin 5.0.51a sürümü MySQL sunucunuzun 5.5.8 sürümünden farklı. Bu tarafsız davranışa sebep olabilir

arkadaşlar şimdilik statik sayafa olarak hazırlıyorum ben siteyi.
sorunum şu resimdeki gibi icon.png yi bir türlü orada gösteremedim. çözüm yolunu söyleyebilecek var mı?

Ekli dosyalar

• ss.jpg
    ss.jpg
    22.8 KB · Görüntüleme: 787
togius' Alıntı:
MozaikeK kardeşim inan laf dalaşına girmek gibi bir niyetim yoktu. Lakin ben burada mailde dinamik sistem kullanılmayacak yazıyor dediysem dediğin gibi kazanç hedefleyen biri olsam aynen senin laflarını kullanırdım. Seni bu konuda eleştirdim. Ben bakanlığın tüm okul ve kurumlara cms tarzı yapıları vermesini savunan biriyim. Bunu verene kadar bundan kazanç elde etmek içinde kendi kodlamalarımı kullanırım. Burada joomlacıyım diyen sen hayatında kaç kere MySql de function, stored procedure ve cursor işlemleriyle uğraştın. Benim kendi il scriptimde 100 tane mysql stored procedure var. Amacım sidik yarışı değil ama 3 katman yazılım mimarisiyle hazırlan bir sistem ile joomlayı kıyaslamaya kalkanla konuşmama gerek yok. Ayrıca her site hacklenebilir mühim olan o saldırıdan ders çıkarıp kendi yamanı kendin üretebilmendir.

Aşağıya senin yazdığın yazıyı ekliyorum bu yazıyı ancak il / ilçe scriptleri üzerinden kolay yoldan gelir hedefleyen biri yazabilir.

Site yine yönetilebilir olacak. Gelen maili tekrar okursanız FTP ve mysql bağlantı izni olacak deniliyor. Anasayfadaki sabit bölümler hazırladıkları sistemden çekecek. Yani şuan panel hazırlayan yada joomla gibi cmsleri kullananlar sitelerini kullanmaya devam edebilecek

Ayrıca mesaj sayına baktımda 14 bu beni kuşkulandırdı. Ben burada kendi sisteminde kullandığım yöntemleri payderpey Asp.net makaleler bölümünde paylaşıyorum. Bu makalelerde inan .net ile uğraşan pek çok kişi ileri düzey uygulamalar hatta okul / il / ilçe mem uygulamaları yazabilir.

Sağlıcakla kal.

Emek harcayan insanlar, verdikleri emek karşılığında ücret bekliyor olabilir. Bunda ne gibi sorun var anlamadım. Bakın az önce girdap08 nickli kullanıcı güzel bir sistem hazırlamış ve ücretsiz şekilde paylaştı. ama kurulum ve link kaldırma için ücret istiyorum demiş. çünkü ortada bir emek var, ücret istemek en doğal hakkı.

Aynı şekilde uygulama geliştiren başka kişilerde mevcut. her-telden-f29/yeni-meb-sablonu-icin-php-icerik-yonetim-sistemi-t81245-15.html#p847639 bu mesajda bunlardan birinde sorun yaşandığını görebilirsin. eğerki girdap08 bunu farketmese yada farkettiği halde söylemese bu scripti kullanan belki onlarca kişinin emeği ziyan olacaktı.
Siz kendi uzmanlık dalınızda en iyisi olabilirsiniz, bilgilerinizi de paylaşmanız kadar güzel birşey yok. keşke dünyadaki herkes sizin kadar bilgili olsada, bu tür forumlara hiç ihtiyaç duyulmasa, herkesin bilgisi kendisine yetse.

ama ama ama burada çözülmesi gereken bir sorun var. meb şablonu uygulama sorunu. forumu takip ederseniz göreceksiniz insanların 1 haftadır neler çektiğini bu şablon yüzünden. bu insanların vakitlerinin ve emeklerinin hiç mi kıymeti yok.

meb şablonunda sorun olduğunu e-toplatında ilk dile getiren kişilerden biriyim. benim burada demek istediğim ve vurgulamak istediğim noktalar farklı benim bahsettiğim şey bir şeyin satılabilir olup olmaması değil. tartışmanın ilk çıkış noktasına dönersek ancak askeri sistemlerde olacak bir mantıkla tek renk tek tip tek hareket tarzı ile bu işin geliştirilebilirliğine bakılmaksızın hazırlanan bir şablonda ki bende 2-3 gecemi vermişimdir yönetim paneli ile bütünleşik bir yapı oluşturdum. Hatta sistemi baştan yanlış anlamışım tüm xml oluşturuclarımı ve XmlDataSourcelarımı kodladım neyse toparlayayım bu sistemi oturttum ki bakanlık bu maili yolladı. Burada inan bende mağdur oldum he ben ticari bir kaygı gütsem bu işte (dediğin gibi kardeş ticareti yapıyorum) bu yapıyı bakanlığın cms yapmasına üzülürdüm.Şuanki yapı benim daha çok işime gelir ben zaten extra modüller kodlayıp bunu 2-3 kişilik bir ekiple belli sistemlere adapte eden biriyim.

Bakanlık aslına bakarsan diyor ki: Sizin yazdığınız koda ben güvenmem ben bildiğimi okurum.

"Tamam eyvallah" diyorum mebbis gibi üst düzey bir yapıyı yazan bir grup diyorsa bunu güvenmek lazım ama sonra ne diyor ana sayfa zaten xmllerden oluşuyor bu sayfanın yönetim panelini ben yazıcam yani buradaki xmlleri değiştiren yapıyı ben yapıcam onun için siz extra bir hizmet almayında ya da yazabiliyorsanız yazmayında.

Bizde sorduk kendilerine o zaman siz yeni yapıyı yapana kadar biz eski sistemlerimizi kullanılım o zaman
"Hayır şablon yeni şablon olacak süre 27 şubat"

bu nedemek "ana sayfa dinamik olmayacak ister bil ister bilme onlar sana izin verene kadar sen html yapacaksın" demek malesef kardeşim bu konuda bakanlığın bu tavrını eleştirmekte haklısın bende sana destek veririm. Joomla kullanana da neden kullandın demiyorum kendi düşen ağlamaz beni bağlamaz herkes kod bilmek zorunda da değil.

Laf uzadı satanda satmayanda yazanda yazmayanda yatanda çalışanda hep beraber mağdur olduk. Daha da olacağız şimdi biz sistemleri hazırlıcaz verilerimizi yükleyeceğiz
dicekler hop yeni sistem bir daha giriş yap. Geçen forumda bir arkadaş demiş sitede gezinirken hangi sitede olduğumu şaşırdım. Kesinlikle düşünülmesi gereken bir konu. Ayrıca bir site o bölgenin havasını kültürünü yansıtmalı bunda bir ayrım yoktur farklı tatlar vardır. Geçen sene bakanlık yolladığı 50 kriterlik web site standartlarını bir kenara attı.

can61' Alıntı:
sorunum şu resimdeki gibi icon.png yi bir türlü orada gösteremedim. çözüm yolunu söyleyebilecek var mı?
şu durumu çözen yok mu arkadaşlar??

Ekli dosyalar

• ss.jpg
    ss.jpg
    22.8 KB · Görüntüleme: 717
can61' Alıntı:
hocam ben o sorunu
<script type="text/javascript" src="http://www.meb.gov.tr/sablon/js2/mbMenu.js"></script>
satırını
<script type="text/javascript" src="sablon/js2/mbMenu.js"></script>
değiştirdim.
ama bende sablon klasörü mevcut, icinde css sayfaları falan var.

dejaaxu' Alıntı:
can61' Alıntı:
hocam ben o sorunu
<script type="text/javascript" src="http://www.meb.gov.tr/sablon/js2/mbMenu.js"></script>
satırını
<script type="text/javascript" src="sablon/js2/mbMenu.js"></script>
değiştirdim.
ama bende sablon klasörü mevcut, icinde css sayfaları falan var.
hocam cevabınız için teşekkürler öncelikle. Bu css lerin olduğu şablon klasörünü nereden aldınız. Mümkünse bana gönderebilir misiniz?

Şablonda güvenli internet bağlantısı yok. Resmi yazıyla siteye eklenmesini istemişlerdi. Eklesek mi acaba ne dersiniz... şablonu niye bozuyon demesinler :D

sel5555' Alıntı:
s_kajmeran' Alıntı:
batuhan1477' Alıntı:
benim indirdiğim şablonda banner ile haberler kısmı arasında boşluk var.. neden olabilir??

Aynı sorun bende de var... :s

hosta atınca düzeliyor.bende de aynı sorun vardı yayına atınca sıkıntı olmadı

http://kabatas.meb.gov.tr/

hosta atınca explorer da düzeliyor ama chorme da düzelmiyor. Nasıl uyumlu hale getiriliyor yardımcı olursanız sevinirim..

batuhan1477' Alıntı:
sel5555' Alıntı:
s_kajmeran' Alıntı:
batuhan1477' Alıntı:
benim indirdiğim şablonda banner ile haberler kısmı arasında boşluk var.. neden olabilir??

Aynı sorun bende de var... :s

hosta atınca düzeliyor.bende de aynı sorun vardı yayına atınca sıkıntı olmadı

http://kabatas.meb.gov.tr/

hosta atınca explorer da düzeliyor ama chorme da düzelmiyor. Nasıl uyumlu hale getiriliyor yardımcı olursanız sevinirim..
hocam divden kaynaklanan bir soruna benziyor. bulmaya çalışıyorum bende

Arkadaşlar şu ilçe mem sitesi için haber bandını yapamıyorum birtürlü, kodları paylaşabilir misiniz nerde hata yapıyorum bir türlü bulamadım

arkadaşlar meb sayfasını önce index_statik. html dosyasını kullanarak yaptım(diğer içerik sayafalarınıda statik olarak yaptım). soldaki İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü menüsü açılıyordu.
daha sonra haber ve duyurular kolay girildiği için index_xml. html sayfasını kullandım.(diğer içerik sayfalanı değiştirmedim onlara hala statik olarak çalışıyor)
soldaki İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü menüsü açılmıyor. üzerine gelince siyah çizgi çıkıyor. ama okullar yada diğer linklere tıklayınca o sayfada soldaki İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü menüsü açılıyor bu neden olabilir acaba.

Ekli dosyalar

• Adsız-1.jpg
    Adsız-1.jpg
    37.2 KB · Görüntüleme: 592
ybilgin' Alıntı:
arkadaşlar meb sayfasını önce index_statik. html dosyasını kullanarak yaptım(diğer içerik sayafalarınıda statik olarak yaptım). soldaki İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü menüsü açılıyordu.
daha sonra haber ve duyurular kolay girildiği için index_xml. html sayfasını kullandım.(diğer içerik sayfalanı değiştirmedim onlara hala statik olarak çalışıyor)
soldaki İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü menüsü açılmıyor. üzerine gelince siyah çizgi çıkıyor. ama okullar yada diğer linklere tıklayınca o sayfada soldaki İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü menüsü açılıyor bu neden olabilir acaba.

yardım...

Hocan xml klasöründeki diksubmenu.xml dosyasındaki <altmenubaglanti></altmenubaglanti> </altmenubaglantisatir> etiketlerinden birini silmiş olabilirsiniz.

efsekiz_8' Alıntı:
Hocan xml klasöründeki diksubmenu.xml dosyasındaki <altmenubaglanti></altmenubaglanti> </altmenubaglantisatir> etiketlerinden birini silmiş olabilirsiniz.

hocam index_statik.html de çalışıyor. index_xml.html de sorun çıkarıyor.

Bakanlık standart dinamik bir şablon yapıp yükleyecekti hani? ben bekliyorum bu yüzden... Böyle birşey var mı yok mu? ona göre çalışma yapalım.

ybilgin' Alıntı:
efsekiz_8' Alıntı:

index_xml.html yapısın kullanan arkadaşlar sizde açılır menüler çalışıyor mu. sizler ne yaptınız

ybilgin' Alıntı:
ybilgin' Alıntı:
efsekiz_8' Alıntı:

index_xml.html yapısın kullanan arkadaşlar sizde açılır menüler çalışıyor mu. sizler ne yaptınız

yardım...

ybilgin' Alıntı:
ybilgin' Alıntı:
ybilgin' Alıntı:
efsekiz_8' Alıntı:

yardım...

yardım...

Allah http://gebze.meb.gov.tr/ burayı yapan arkadaştan razı olsun.. Onun çalışması üzerinde azıcık ama çok azıcık edit yaparak (Manşet resim alanı, duyuru tarihi, single deki anasayfa vs linkleri gibi ufacık..) wordpressi meb şablonuna 100 de 98 (bana göre) uygun giydirdik.

Sadece Resimlerin etrafı problem. Oraları meb de zaten RESMİ DÜZENLEYEREK YAPMIŞ. Ben oradaki div e o özelliği vermeye çalıştım. Yani hangi resmi yüklerseniz yükleyin borderler sayesinde meb şablondaki gibi gözükecekti.. Şu an o kaldı. Onuda yapacağız sanırım. Şimdilik bu idare eder..

Tekrardan: Ben yapmadım themeyı.. http://gebze.meb.gov.tr/ bu arkadaşınki üzerinde azıcık hata giderme editleme yaptık o kadar. Kendisini tanımıyorum. Ama tanışmak isterim. Çok güzel giydiymiş şablonu wordpresse.. Teşekkür ederim.

BİZİM EDİTLEME: http://seydisehir.meb.gov.tr/index.php

Hademe' Alıntı:
Allah http://gebze.meb.gov.tr/ burayı yapan arkadaştan razı olsun.. Onun çalışması üzerinde azıcık ama çok azıcık edit yaparak (Manşet resim alanı, duyuru tarihi, single deki anasayfa vs linkleri gibi ufacık..) wordpressi meb şablonuna 100 de 98 (bana göre) uygun giydirdik.

Sadece Resimlerin etrafı problem. Oraları meb de zaten RESMİ DÜZENLEYEREK YAPMIŞ. Ben oradaki div e o özelliği vermeye çalıştım. Yani hangi resmi yüklerseniz yükleyin borderler sayesinde meb şablondaki gibi gözükecekti.. Şu an o kaldı. Onuda yapacağız sanırım. Şimdilik bu idare eder..

Tekrardan: Ben yapmadım themeyı.. http://gebze.meb.gov.tr/ bu arkadaşınki üzerinde azıcık hata giderme editleme yaptık o kadar. Kendisini tanımıyorum. Ama tanışmak isterim. Çok güzel giydiymiş şablonu wordpresse.. Teşekkür ederim.

BİZİM EDİTLEME: http://seydisehir.meb.gov.tr/index.php

hocam şablonu nasıl wordpresse dönüştürdünüz.ben onu yapamadım

arkadaşlar bu yazı bizim okula da geldi müdür okul siteleri değişecekmiş dedi. okulları kapsamıyor değil mi bu?

Geri