İl/ilçe MEM Şablon (ASP.NET)

Kodla Büyü

erkalay

Site Gezgini
Selamlar, Solhan ilçe milli eğitim müdürlüğü için yapmış olduğum siteyi paylaşmak istedim. Kullanımı oldukça kolay, Haber, Duyuru ve Okul ekleme mevcut. Güncelleme ve silme işlemleri henüz yok. Asp.NET bilenler genişletebilir. İstediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. Kaynak göstermeden kullanabilirsiniz. Çalışmalarınızda başarılar.

Sorularınız için erolcan@live.com

NOT : Klasör içinde kullanım.txt dosyası mevcut. Kolay gelsin

Ekli dosyalar

• mebsablon aspnet.rar
    4.3 MB · Görüntüleme: 510
Hocam en azından belirt bazı arkadaşlar ücretsiz aldıklarını ücretli satıyorlar. Sonra burada tartışma çıkıyor. Bence lisanslamanızı belirtin. Açık lisans. kısıtlı lisans, vs.

Lisanslama olayını yapsamda karakteri bozuk olanlar yinede yapacaklarını yaparlar. O nedenle herkes ücret karşılığı olmadan istediği gibi kullanabilir. Duyarlılığınız için teşekkürler, kolay gelsin..

Bu arada arkadaşlarım, siteyi nerede kullandığınızı belirtirseniz sevinirim.. Kimlere faydam olduğunu bilmek isterim.. Teşekkürler..

erkalay hocam sana bir tavsiye ben kendi sistemlerimde bir webservis kullanırım sitelerimin hangi adreslerde kullanıldığını bana gösterir. bunun pek çok avantajı var.

hocam webservis kullanımını pek bilmiyorum.. Daha önce hiç uğraşmadım. Eğer sakıncası yoksa ve de uzun değilse nasıl yapıldığını anlatırsanız çok makbule geçer. Bu vesileyle de öğrenmiş olurum. Tabi işinizden alıkoymak istemem, müsait bi zamanınızda olabilir.. Teşekkürler..

togius' Alıntı:
erkalay hocam sana bir tavsiye ben kendi sistemlerimde bir webservis kullanırım sitelerimin hangi adreslerde kullanıldığını bana gösterir. bunun pek çok avantajı var.

Nasıl yapıyoruz hocam o işi?

Hocam Merhaba;
Siteyi denedik ama aşagıdaki hata mevcut ,

Server Error in '/' Application.
--------------------------------------------------------------------------------

Configuration Error
Description: An error occurred during the processing of a configuration file required to service this request. Please review the specific error details below and modify your configuration file appropriately.

Parser Error Message: Could not load file or assembly 'System.Web.Extensions, Version=4.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35' or one of its dependencies. The system cannot find the file specified.

Source Error:

Line 4: <compilation debug="true" defaultLanguage="C#">
Line 5: <assemblies>
Line 6: <add assembly="System.Web.Extensions, Version=4.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31BF3856AD364E35"/>
Line 7: <add assembly="System.ServiceModel.Activation, Version=4.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31BF3856AD364E35"/>
Line 8: <add assembly="System.Runtime.Serialization, Version=4.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=B77A5C561934E089"/>

Source File: d:\www\webhosting\f2811_dX8rx39A6t87\wwwroot\web.config Line: 6

Assembly Load Trace: The following information can be helpful to determine why the assembly 'System.Web.Extensions, Version=4.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35' could not be loaded.

WRN: Assembly binding logging is turned OFF.
To enable assembly bind failure logging, set the registry value [HKLM\Software\Microsoft\Fusion!EnableLog] (DWORD) to 1.
Note: There is some performance penalty associated with assembly bind failure logging.
To turn this feature off, remove the registry value [HKLM\Software\Microsoft\Fusion!EnableLog].

--------------------------------------------------------------------------------
Version Information: Microsoft .NET Framework Version:2.0.50727.4963; ASP.NET Version:2.0.50727.4971

arkadaşlar elimde az iş var ama lisanslama işlemleri ile bir makale hazırlamaya başladım. Sizinle paylaşıcam.

Merhaba delta hocam, web.config dosyası içindeki <assemblies> </assemblies> taglarını içindekilerle birlikte silin. web.config dosyası içinde sadece:

<?xml version="1.0"?>
<configuration>
<system.web>
<compilation debug="true" defaultLanguage="C#">
</compilation>
<customErrors mode="Off"></customErrors>
<globalization requestEncoding="utf-8" responseEncoding="utf-8"/>
<roleManager enabled="true"></roleManager>
</system.web>
</configuration>

satırları olsun.. Ayrıca Haber,Duyuru ve Okul Ekleme işlemleri için, App_Data ve images klasörlerine yazma izni isteyin. Bu iş içinde internet@meb.gov.tr adresine mail atmanız yeterli.. Kolay gelsin..

erkalay' Alıntı:
Lisanslama olayını yapsamda karakteri bozuk olanlar yinede yapacaklarını yaparlar. O nedenle herkes ücret karşılığı olmadan istediği gibi kullanabilir. Duyarlılığınız için teşekkürler, kolay gelsin..

Dediğinizde haklısınız. İnsanlara ücretsiz sunulan şeyden ötürü tek istenen alttaki linkin silinmemesi. Ama insanlar kurulumdan sonra ilk iş o yazının nerede olduğunu araştırıyor ve kendi isimleriyle sitelerinin ismini yazıyor. (Birde sistemi kendileri yapmış gibi ücretli satanlarda varmış malesef.)

Yönetici girişine giriş yapılırken aşagıdaki hata mevcut
Description: An error occurred during the parsing of a resource required to service this request. Please review the following specific parse error details and modify your source file appropriately.

Parser Error Message: Could not load file or assembly 'CKFinder' or one of its dependencies. The system cannot find the file specified.

Source Error:

Line 1: <%@ Page Language="C#" AutoEventWireup="true" CodeFile="Yoneticiislem.aspx.cs" Inherits="Yonetim_Yoneticiislem" %>
Line 2: <%@ Register assembly="CKFinder" namespace="CKFinder" tagprefix="CKFinder" %>
Line 3: <%@ Register assembly="CKEditor.NET" namespace="CKEditor.NET" tagprefix="CKEditor" %>
Line 4: <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">

Hocam, bilgisayarbilisim.net max 10 mb upload izni veriyodu, ckfinder klasörünü silmiştim, tabi kodlarda değişiklik yapmayı unuttum.

Buyrun ckfinder klasörü.. Bu klasörde ckeditör klasöürünün olduğu yerde olucak.

Ekli dosyalar

• ckfinder.rar
    1.9 MB · Görüntüleme: 109
Hocam,
Hata hala devam ediyor.Başka eksik olabilir mi?
Line 1: <%@ Page Language="C#" AutoEventWireup="true" CodeFile="Yoneticiislem.aspx.cs" Inherits="Yonetim_Yoneticiislem" %>
Line 2: <%@ Register assembly="CKFinder" namespace="CKFinder" tagprefix="CKFinder" %>
Line 3: <%@ Register assembly="CKEditor.NET" namespace="CKEditor.NET" tagprefix="CKEditor" %>
Line 4: <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">

Hocam buyur çalışan sistem bendeki.. inşalah sende de sorunsuz çalışır..

Ekli dosyalar

• mebsablon aspnet.rar
    5.9 MB · Görüntüleme: 115
Hocam loadxml.php dosyası kök dizininde olduğu halde Default aspx.dosyasını açınca loadxml.php dosyasını kök dizinine kopyalayın hatası alıyorum.Sebebi nedir,?

Sayın hocalarım kusura bakmayın, cvp biraz geç oldu.. Yoğun bi haftaydı benim için. Yazma izni alınması gereken klasörler App_Data ve images. Localde çalışırken loadxml.php dosyasını arıyo ancak siteyi upload ettiğinizde sorun oluşmuyo, yani sağlıklı bi şekilde çalışıyo.

sorunsuz çalıştığını görmek için, solhan.meb.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.. Kolay gelsin..

Geri