İl içi özür grubu bilgi amaçlı bir soru

Kodla Büyü

srvtdl_7

Site Gezgini
İl içi özür grubu ile ilgili internetten araştırıp tam olarak bulamadığım bir soruyu sizlerle paylaşmak istiyorum arkadaşlar.
Bilgisi olan ve çevresinde benzer olayı yaşayanlardan cevaplarını bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler arkadaşlar ;)
Eşim SGK'lı olarak özel bir yerde (A ilçesinde) çalışıyor. Bende aynı ilin bir başka ilçesinde (B ilçesinde) öğretmenim. İkimizde C ilçesinde ikamet ediyoruz.
Şimdi sorum şu; Ben eş özrünü göstererek C ilçesine atanabiliyorum. Yoksa eşimin sigortasının yattığı A ilçesine mi sadece tayin isteyebiliyorum.

Başıma gelmedi ama cevap kolay A'spor şampiyon olur hocam.. CSpor ligden düşer, Cspor'un resmiyette hiç bir(atama konusunda) geçerliliği yoktur.

son kılavuzda gayet açık yazıyor:

Yer değişikliği işlemlerinde; il merkezleri; ilçeler; büyükşehir belediyesi statüsünde
olan illerin ilçeleri, beldeleri ve köylerinin her biri ayrı bir yerleşim yeri olarak
değerlendirilecek ve bu yerleşim yerleri arasında yer değişikliği başvurusu yapılabilecektir.
Bu yerleşim yerlerinin içindeki eğitim kurumları arasında özür durumundan yer değişikliği
yapılamaz.
Büyükşehir belediyesi statüsünde olmayan illerde görev yapanlar, yalnızca özrünün
bulunduğu il merkezi (belde ve köyler dâhil) ya da ilçedeki (belde ve köyler dâhil) okulları
tercih edeceklerdir.
Eşi, aynı ilçenin köy veya beldelerinde görev yapanlar, öncelikle eşinin olduğu yerdeki
okulları tercih edecektir.
Kendisi veya eşi, büyükşehir statüsünde olan illerin büyükşehir belediyesi sınırları
dışında kalan ilçelerinde görev yapanlar, eşinin görev yaptığı büyükşehir belediye sınırları
dışındaki ilçede bulunan (belde ve köyler dâhil) okulları tercih edeceklerdir.Büyükşehir statüsündeki illerde görev yapan öğretmenlerden;
Büyükşehir belediyesi kapsamındaki ilçeler dışındaki ilçelerden (belde ve köyler
dâhil) büyükşehir belediyesi kapsamındaki ilçelere atanmasını gerektiren özrü bulunanlar
büyükşehir belediyesi kapsamındaki ilçelerdeki,
Büyükşehir belediyesi kapsamı dışındaki ilçelere (belde ve köyler dâhil) atanmasını
gerektiren özrü bulunanlar, özürlerinin bulunduğu ilçedeki (belde ve köyler dâhil),
Büyükşehir belediyeleri merkez ilçeleri arasında atanmasını gerektiren özrü bulunanlar
eşinin görev yaptığı veya Adres Kayıt Sistemi’ne (AKS) kayıtlı ikametgâhının bulunduğu
ilçedeki okulları
tercih edebileceklerdir

Geri