İl içi Atama

Kodla Büyü

erdem175

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Hocalarım hepinize hayırlı akşamlar. Şimdi ben eş özründen zorunlu hizmeti ertelenmiş biriyim. Eş özründen geldiğim kurumda 1 yıl 8 aydır çalışıyorum. Zorunlu hizmet bölgeleri açılıyor il içi ve zorunlu hizmet bölgesi olan il içi bir okula tercih ettiğimde en az 3 yıl çalışmış olmalısınız diye uyarı geliyor. Bu normal midir? Sonuçta eşim sayesinde zorunlu hizmete girmeyen bir okulda çalışıyorum şu an ama her yıl evrak vermekten kurtulmak adına aynı ilçede zorunlu hizmet sayılan bir okula tercih yapmak istiyorum. Fakat uyarıyla karşılaşıyorum. Bu konuda bilgisi olan hocalarım yardımcı olurlarsa bilgi verirlerse sevinirim.

ne olursa olsun gittiğin yerde 3 yıl çalışırsın torpilin varsa o ayrı ona diyecek yok :)

ama il içinde a okulunda sonra b , c d okulu derken il dışı yapmak istedin o zaman da il içindeki toplam sürenin 3 yılı doldurması gerekiyor. onun için tercih yaparken çok düşünüyorum

evrak verme zorunlu tercih yap oluyordur bir sene sonra zorunlu reesen yani atasınlar başka bir okula yada tercih yaparken üste zorunlu çalışma yükümlülüğünü yerine getirmek üzere başvuruyorum seçeneğini seç .

hocam bu durum mebbisinizdeki zorunlu hizmet durumunuzla alakalı. eş durumundan gelebildiğinize göre ertelendi yazıyordur, zorunlu hizmet yükümlüsü yazması gerek diye düşünüyorum

Hocam diyelim ki bu sene il içinden yer değiştirdik. Kılavuzda yazıyor bu sene il dışı isteyemeyiz. Peki seneye aynı ilde 3 yılı dolduruyorsak eğer il dışı tayin isteyebiliyoruz değil mi? Bunda bir değişiklik yok sanırım. Aklım bulandı birden...

seneye 3 yılınızı dolduruyorsanız il dışı isteyebilirsiniz.sadece aynı yıl içinde hem il içi hem il dışı isteyemiyorsunuz.bi de il içinde tayin isteyip de çıkmazsa da aynı yıl il dışına başvurabiliyosunuz.

Seneye aynı ilde 5 yıl olacak hocam. Fakat oturduğum ilçeden başka ilçeye geliş gidiş yapıyorum. Oturduğum ilçede iyi bir okul açılmış. Orayı yazacağım. İl dışı düşünüyorum aslında. O yüzden seneye bana engel olmasın diye soruyorum bu sene yaptığımız tayin...

Hocalarım mebbiste başvuru ekranına hergün yeni okullar ekleniyor. Acaba o okullardaki hocalar il içi başvuruda bulunduğu için norm boşalma ihtimali üzerine mi sistem de açık görünüyor? Bilgisi olan var mı?

Zorunlu hizmete tayin isteyebilirsin hocam senin durumunda 3 yıl şartı yok eğer hata çıkıyorsa mem ile konuş hatayı düzeltirler

1- Zorunlu çalışma yükümlülüğü olmayan, zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlayan,
zorunlu çalışma yükümlüsü olanlar veya bu yükümlülükten muaf tutulan öğretmenler ile
sağlık ve eş durumu mazereti sebebiyle zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenecek
öğretmenlerden
30 Eylül 2017 tarihi itibarıyla bulundukları eğitim kurumunda en az 3 yıllık
çalışma süresini tamamlayanlar, il içinde yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir.

2- Zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden;
a) 1, 2 ve 3’üncü hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında adaylık dâhil 3 yıl görev yapanlar,
b) 4, 5 ve 6’ncı hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında görev yapanlardan bulundukları
eğitim kurumunda 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar,
c) 1, 2 ve 3 üncü hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında görev yapanlardan başvuruların
son günü itibarıyla adaylığı kaldırılmış olanlar 3 yıllık çalışma süresi şartı aranmadan,
istemeleri hâlinde, il içinde zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen eğitim kurumlarına yer
değiştirme isteğinde bulunabilecektir.

Ben 1. maddedeki sağlık ve eş durumu mazereti sebebiyle zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenecek
öğretmenlerden
grubuna mı giriyorum hocalarım ? Normalde zorunlu hizmet yükümlüsüyüm ama evrak vererek erteliyoruz her yıl.

erdem175' Alıntı:
1- Zorunlu çalışma yükümlülüğü olmayan, zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlayan,
zorunlu çalışma yükümlüsü olanlar veya bu yükümlülükten muaf tutulan öğretmenler ile
sağlık ve eş durumu mazereti sebebiyle zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenecek
öğretmenlerden
30 Eylül 2017 tarihi itibarıyla bulundukları eğitim kurumunda en az 3 yıllık
çalışma süresini tamamlayanlar, il içinde yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir.

2- Zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden;
a) 1, 2 ve 3’üncü hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında adaylık dâhil 3 yıl görev yapanlar,
b) 4, 5 ve 6’ncı hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında görev yapanlardan bulundukları
eğitim kurumunda 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar,
c) 1, 2 ve 3 üncü hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında görev yapanlardan başvuruların
son günü itibarıyla adaylığı kaldırılmış olanlar 3 yıllık çalışma süresi şartı aranmadan,
istemeleri hâlinde, il içinde zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen eğitim kurumlarına yer
değiştirme isteğinde bulunabilecektir.

Ben 1. maddedeki sağlık ve eş durumu mazereti sebebiyle zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenecek
öğretmenlerden
grubuna mı giriyorum hocalarım ? Normalde zorunlu hizmet yükümlüsüyüm ama evrak vererek erteliyoruz her yıl.

hocam bu maddedeki 3 yıl şartı isteğe bağlı tayin için gecerli siz zorunlu hizmet yapmak için tayin istiyorsunuz. seçeneklerde zorunlu hizmet yükümlüsüyüm seçeneğini işaretleyerek 3 yıl şartı olmadan il içi tayin isteyebilirsiniz. hata veriyorsa bilgilerinizde bir yanlışlık vardır

Yok hata vermedi. Sadece kılavuzdaki açıklamaları tam çözemediğim için sorayım dedim. Teşekkür ederim hocam.

Geri