İl içi atama sonuçları ne zaman?

Kodla Büyü

serbay2

Site Gezgini
İl içi atama sonuçları en geç 30 mayısta açıklanacak yazıyordu. Bu saate kadar illerden bir sonuç açıklaması gelmedi.Ne zaman açıklarlar bilgi sahibi olan var mı?

"23- İl içi yer değiştirme başvuruları 22-25 Mayıs 2018 tarihleri arasında alınacak; atamalar ve
kararname işlemleri valiliklerce en geç 30 Mayıs 2018 tarihine kadar sonuçlandırılacak ve
ataması yapılanların ilişik kesme işlemleri 08 Haziran 2018 tarihinden itibaren
başlatılacaktır." diyor yayınladıkları yazı.Yarın yayınlarlar herhalde.

Son düzenleme:
"23- İl içi yer değiştirme başvuruları 22-25 Mayıs 2018 tarihleri arasında alınacak; atamalar ve
kararname işlemleri valiliklerce en geç 30 Mayıs 2018 tarihine kadar sonuçlandırılacak ve
ataması yapılanların ilişik kesme işlemleri 08 Haziran 2018 tarihinden itibaren
başlatılacaktır." diyor yayınladıkları yazı. Konya gibi bazı iller yayınlamış yarın diğerleri de yayınlar.

Konya'nın sitesinde göremedim hocam :confused:

Personelini adam yerine koyup atamaların neden geciktiğine dair bir açıklama yapma zahmetine girselermiş bari.

Milli eğitim bakanligi yonetmelik yayımliyor kaale alan il mem yok, yaptirim anca ogretmenlere, memurlara bisey yok, aciklama yok, meb gene şaşırtmadı.

Önceki yıllardan hatırladıklarım:

Bakanlığın sıramatiği çalıştırmak için illere yetki vermesini bekliyoruz.

Sıramatikte sorun oldu, tekrar çalıştırılacak.

Sonuçlar valilikte onayda.

...

Bu yüzden açıklanması için beklentiyi yüksek tutmamak lazım bence.

Cuma’ya yetişirse iyidir.

kurallar sadece öğretmenlere karşı işliyor. personel bürokratlara ses yok. yıllardır yapılan işi ilk defa yapıyormuş gibi zorlanmak. enteresan.

Yav arkadaş, tercihler otomatik sistem üzerinden alınıyor, okullardaki açıklar sistem üzerinde görünüyor, atamayı sistem otomatik olarak yapıyor, neden bu gecikme? Bu kadar olanağa rağmen bu işi zamanında yapamayanlara hakkımı helal etmiyorum. Allah sizi, sizin gibi iş yapanlara muhtaç etsin.

Bazı illerde sıramatik çalıştıranlarda sonuçlar şu yöntemle görünüyormuş:

mebbis kadrolu öğretmen iliçisıra atama, raporlar, sıralı çarşaf liste

Bursa açıkladı ama kaldirdilar hemen, ya hata vardi ya da sorgulamali paylasima gececekler.

Geri