il dışından alınan sevk geçersiz mi hala?

Kodla Büyü

s.sultan

Aktif Üye
bugün 1 saat dersim vardı ama ben yan alan belgesi almak için erkenden üniversiteye gittim erken döner sevkimi alırım diye hesabettim.. ama işler uzadı ve ordan sevk aldım geçersizmi sayılıyor?

Sevk almak kavramı yanılmıyorsam ayakta tedavi beyannnamesine dönüştü ; il sınırları dışında sağlık izinlerinin kullanılamaycağı ile ilgili personel genel müdürlüğü veya yeni adıyla ikgm bir yazısı var.

Bu durumda il dışından alınan raporun da geçersiz olduğunu söyleyebiliyor muyuz? Farklı durumlar mı yoksa?

Edit: Biraz araştırma yaptım. Acil durumlar vs dışında sanırım izne dönüşmüyormuş. Karışık ama yine =)

keşke mazeret izni alsaydınız.

müdürünüzle aranız iyiyse idare edebilir ama normal şartlarda aylıktan kesim cezası alırsınız. daha önce ceza almadıysanız kınama cezasına dönüştürülür.

müdürümle konuştum işim vardı ordan aldım ama geçerli değil galiba dedim ya dersi delafi edeyim imzalayım yada mazeret izni falan yazın 1 sa. için dedim. nöbet defterine bak yazılmadıysa telafi edersin dedi.yazılmamış Allahtan :) yan alan belgeside vermediler zaten bide bunun yüzünden ceza yicektim az kalsın.

il dışından alınacaksa eğer hastanenin acil bölümünden giriş yapmanız gerekiyor

beyazgolge' Alıntı:
il dışından alınacaksa eğer hastanenin acil bölümünden giriş yapmanız gerekiyor
Kıymetli hocam yarıyıl , yaz tatili veya istirahat raporunuzun mazeret izinlerinizi geçireceğiniz yer olarak bildirdiğiniz yerler hariç acilden de olsa ildışından istirahat veya sevk alamzsınız ; almazsınız derken alırsınız ancak yasal dayanaktan eksik alırsınız

Geri