İl dışı ve Özür durumuyla ilgili bir soru?

Kodla Büyü

naydin84

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Seneye nasip olursa eşimle beraber il dışı tayin isteyeceğiz. Yalnız yıllardır takip ediyorum istediğim ilde il dışından kenarda köşede kalmış okullar açılıyor ama özür durumunda merkezde ve daha güzel okullar açılıyor.

Eşim veya ben birimiz il dışından merkezde bir okulu diğerimiz de aynı ilin başka ilçesinde bir okulu yazsak (merkezde açık okul bulunuyorken) farklı ilçelere atandığımızdan 1 ay sonraki özür durumundan tekrar tayin isteyebilir miyiz?

Not: Sorumda asıl öğrenmek istediğim parantez içerisinde koyu olarak belirttiğim bölüm.

olmayabilir bence il dışı ile gelen ozre başvurmaya bilir kilavuzlara baktınız mi hocam kilavuzlarda bilgi olabilir bu konuda olmadı MEB arayıp bilgi eşinin en sağlamı

xxltc' Alıntı:
olmayabilir bence il dışı ile gelen ozre başvurmaya bilir kilavuzlara baktınız mi hocam kilavuzlarda bilgi olabilir bu konuda olmadı MEB arayıp bilgi eşinin en sağlamı

hocam klavuzda farklı ilçelere atanırlarsa ağustos ayındaki özür durumundan istekte bulunabilirler diyor. Ama merkezde bir okul açıkken ilk tercihime ilçe yazıp sonra özür durumu isteyebilir miyim bunun hakkında bir şey yok.

Hocam bu seneye göre değerlendirme yapmayın seçim yılı planladıkları sıkıştırmaların hiç birini yapamadılar
3 yıl şartı
zorunlu rotasyon
Öğretmen açığı nerede varsa orada birleştirme
Öğretmen açığı yok başka ile
bu yönetmelik de geçen hiçbir madde uygulanmadı ama seçim bitince hepsi tekrardan gelebilir ona göre

İlk atama stajerlik bitirecek olan öğretmeni izmir merkez ksk bayrakli bornova gibi merkez ilçe emrine atadı meb izmir gibi bi yerde(ankara antalya aydın vs) merkezde 10 - 20 gibi puanlarla çalışan sınıf öğretmenleri ( diğer bıranşlar daha kolay gidiyor diye sınıf öğretmeni dedim ) var

Sadece biriniz isteyin madem hocam, çıkarsa zaten gelecek eşe heryer açılıyor. Merkeze siz yazdiniz diyelim, sizin çıkmaz da esinizin ilçeye cikarsa daha kotu olur. Ama yukarıda dediginiz durumun olamaması için klavuzda hicbir madde yok simdilik.

Geri