İl Dışı Özür Gurubu ile ilgili bir sorum olacak...

Kodla Büyü

Bahadır1980

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar ben bilişim teknolojileri eşim ise sınıf öğretmenliği branşında. Bu seneki il dışı atamalarında Konya'yı istemeyi düşünüyoruz. Benim bu sene hizmette 10. yılım. Açık olursa %90 çıkar diye düşünüyorum. Eşimin ise 7. yılı. Yaklaşık 140-150 civarında puanı var. Size sorum, tecrubelerinize dayanarak eş durumu atamalarında eşimin Konya merkeze gelme olasılığı ne kadardır? :(

sınıf öğretmeni olmasa daha cesaretlendirici olurdum ama hiç belli olmaz tabi herşey bir anda dağişebiliyor,Allah yardımcınız olsun,İnşallah herkes istediği yere atanır :roll: :roll: :roll:

sınıf öğretmenlerine genelde merkez açmıyorlar ama bakalım belki bu sene değişir

arkadaşlar benim sorumda eş durumu için evlilik süresi varmı? ben nişanlıyım eğer il dışı olursa acele nikah yapacaz kısmetse düğün sonbaharda çünkü. nikahı tayinlerden öncemi yapmak gerekir yoksa il dışı sonuçlarını beklersek bir sorun olur mu?

bizde bu sene konya düşünüyoruz hocam eşim sınıf öğretmeniydi ama yan alan durumundan beden eğitimi öğretmenliğine geçti puanı 200 olmasına rağmen sınıf öğretmeni olarak konya atama almıyordu 2-3 senedir.benimde 11 .yılım bilgisayar öğretmenliğinde ders saati zorunlu olunca umarım bu sene okullarda kadrolar açılırda atamamız olur.

4+4 den önce olsaydı eşiniz de kesin gelirdi ama bu sene sınıf öğretmenliğinde ciddi yığılma var eğer tayın çıkmazsa alan değiştirmeyi düşünecek buyuk ihtimalle macburen.

evrim0626' Alıntı:
arkadaşlar benim sorumda eş durumu için evlilik süresi varmı? ben nişanlıyım eğer il dışı olursa acele nikah yapacaz kısmetse düğün sonbaharda çünkü. nikahı tayinlerden öncemi yapmak gerekir yoksa il dışı sonuçlarını beklersek bir sorun olur mu?

Evlilik süresi yok hocam, ben atamadan bir gün öncesinde nikah yaptım ve atama istedim. önemli olan nikah tarihinizin nüfus müdürlüğüne işlenmiş olması.

karamaner' Alıntı:
bizde bu sene konya düşünüyoruz hocam eşim sınıf öğretmeniydi ama yan alan durumundan beden eğitimi öğretmenliğine geçti puanı 200 olmasına rağmen sınıf öğretmeni olarak konya atama almıyordu 2-3 senedir.benimde 11 .yılım bilgisayar öğretmenliğinde ders saati zorunlu olunca umarım bu sene okullarda kadrolar açılırda atamamız olur.
Hocam il dışından mı almıyor yoksa eş durumundan mı? Son erişebildiğim bilgilerde 2013 Şubat dönemi il dışı özür grubunda Konya'da sınıf öğretmeni açık gözüküyor. Sayı olarak da biraz vardı. Atamalar sonucu oluşun minimum puanlarda da 14 yazıyor. Ancak sayısına ulaşamadım. Yani 2013 Şubat döneminde il dışı özür gurubundan kaç kişi gelmiş onuda yazsalardı kıyaslayıp bi yol gösterirdi diye düşünüyorum ama...

Hocam konya diğer illerden farklı. Moralinizi bozmak gibi olmasın ama 200 civarı puanı olan sınıf öğretmeni arkadaşlarım bile konya merkeze gidemiyorlar. 3-4 yıldır çevrelerdeki ilçelerden merkeze gelemediler.

Arkadaşlar benim de bir kaç sorum olacak
1. eşim ve benim zorunlu hizmet sorunumuz yok. Eşim matematik ben bilişim öğretmeniyim. Tercih yaparken aynı illeri yazmak zorundamıyız.
2. Aynı İL olmazsa iptal ettirebiliyoruz 8a maddesine göre
Alıntı:
8- a. Yer değiştirme sonucu farklı illere atanan öğretmen eşlerden, görev yerinden ayrılmadan atamasını iptal ettiren, eş durumu özrüne bağlı yer değiştirme döneminde eşinin bulunduğu il’e; aynı ilin farklı ilçelerine atananlar ise, atandıkları yerde göreve başladıktan sonra, il içi özür durumuna bağlı yer değiştirme döneminde yer değiştirme başvurusunda bulunabilir.

Buna göre ;
a) Eş durumu herhalde kesin olur ? Olmama durumu var mı?
b) İl içi özür durumu ne demek, ağustosta yapılırmı? Acemiyiz bu konularda kusura bakmayın..

Geri