İl dışı Özür Grubu ataması

Kodla Büyü

res001

Üye
Merhaba arkadaşlar sizden bi konuda fikir almak istiyorum. Özür grubu ataması isteyecem ancak kafamda olan bir soru işaretini sizinle paylaşmak istiyorum. İl Milli Eğitime sordum ama onlarda kesin bişi söyleyemedi. Sorum şu: başvuru sayfasının ekran görüntüsünü ekledim , yapılan açıklamada 41.tercih istenmesi halinde işaretlenebilir. mazaret belirttiğim yer merkez ve tercih listesinde muhtemel boşalacak olan iki tane tercihim var. il genelinde toplam 30 tercih yapabileceğim okul var ancak çok uzak ilçeler ve köylerde açık buraları istemiyorum. sadece merkezdeki iki okulu tercih edip 41.tercihi İSTİYORUM diye başvuru yaparsam tercih etmediğim ilçelere yerleşme durumu var mı? yoksa tercihlerim gelmediği zaman İL EMRİNE mi kalırım? Çünkü açıklamayı il emri diye değerlendirende var . Fikri olan varmı ? yada mebden sendikalardan bu konuyla ilgili açıklama gören oldumu?

Teşekürler..

Ekli dosyalar

• nb.jpg
    nb.jpg
    153.1 KB · Görüntüleme: 1,263
Ben 147'yi arayıp sordum.41'i işaretleyince il içinde ki herhangi bir yerin gelebilecegini söylediler. Tercihlerinizde ki ilçeler falan dikkate alınmaz dediler.

Açıklamada mazaret belirttiğiniz ilçede açılan okullar işaretlendkten sonra 41.tercihi işaretleyebilirsiniz diyor. sonraki maddede açıklamada mazaret belirtilen ilçe dikkate alınarak yerleştirme yapılır diyor. yani mazaretim merkez ise başka ilçeye verilmemesi lazım. isteyen istediği gibi yorumlayabiliyor. bilmiyorum :cry: :?

Aynen hocam biz de aynı durumdayız. Mazeret belirttiğimiz ilçede tek okul var. Onu işaretleyip 41. seçeneği seçeceğim. Lakin Merkezde iki ilçe daha var önce o ilçelerdeki okulları yazıp daha sonra mazeret ilçesindeki okulu yazar ve 41. seçeneği işaretlesem ne olur. Açıklamalarda mazeret belirttiği ilçedeki tüm okulları yazmak şartıyla 41. seçenek işaretlenir diyor. "SADECE" mazeret ilçesindeki okulları yazar demiyor... Siz ne düşünüyorsunuz...
Sizin sorunuzda bence mazeretiniz merkez olduğu için merkezdeki bir okula ya da il emrine verirler diye düşünüyorum.

hocam önce diğer ilçeleri yazar sonra mazeret belirttiğiniz ilçeyi yazarsanız sıkıntı olmaz bence çnki diğer ilçeleride yazabilir diyor maddede. benim sıkıntım şu mazeretimin olduğu ilçede 2 tane okul var onlarda büyük ihtimalle gelmeyecek. sadece bu iki okulu yazıp 41.tercihi İSTİYORUM işaretlersem diğer ilçelerde 28 tane okul var bunlardan bana yakın olanda var çok uzak olanda bu 28 okuldan birinemi atayacak yoksa mazeretimin olduğu ilçeye ilçe emrine mi verecek? şöyle bir sıkıntıda var sadece merkezdeki 2 okulu yazar 41. İSTEMİYORUM desem eşim gelemiyecek İSTİYORUM desem daha kötü bi yer de gelebilir. ne yapacağımı şaşırdım :(

Hocam "Mazeret İlçesi dikkate alınarak yer değiştirmeleri gerçekleştirilecektir" diyor. Yani sizi başka bir ilçeye veremezler. İlçe emrine verirler. Ne olur; doğum iznine ayrılan biri olur onun yerine derse girer, aylıksız izne ayrılan olur onun yerine derse girer. sıkıntı bu. Şubatta normlar güncellenince de bi okula ister ve gidersiniz. Bence... Hayırlısı olsun...

Hocam bende sizin düşündüğünüz gibi düşünmek istiyorum ama olayı şöyle yorumlayanlarda var;" 41 .tercihte tercihlerim dışında il genelinde boş eğitim kurumlarında çalışmak istiyorum" bu demek oluyoki ben merkezdekileri yazdım ama gelmediyse başka ilçede de çalışırım ve açılan tercihlerden birine seni atayabilir. Yada açılan yerlerden farklı olarak mazeret beyan ettiğin ilçede bi yeremi atayacak ! hayırlısı olsun başka söylenecek bişi yok..

res001' Alıntı:
Hocam bende sizin düşündüğünüz gibi düşünmek istiyorum ama olayı şöyle yorumlayanlarda var;" 41 .tercihte tercihlerim dışında il genelinde boş eğitim kurumlarında çalışmak istiyorum" bu demek oluyoki ben merkezdekileri yazdım ama gelmediyse başka ilçede de çalışırım ve açılan tercihlerden birine seni atayabilir. Yada açılan yerlerden farklı olarak mazeret beyan ettiğin ilçede bi yeremi atayacak ! hayırlısı olsun başka söylenecek bişi yok..

Hocam yukarıdaki açıklamaya göre mazeret ilçesinde görevlendirecek. Benim anladığım bu. Dediğiniz gibi hayırlısı olsun ama 41. seçenek bence mantıklı...

hocam az önce 147 yi aradım oda il genelinde boş olan yere kura ile atayacaklardır. mazeret beyan ettiğiniz ilçe öncelikli olarak dikkate alınır olmasa diğer ilçelerede atama yapılabilir. diyor....

Arkadaşlar benim anladığım ilçe emri il emri diye bir şey olmayacak. Orada belirtilen şartlara göre tercih yaptıktan sonra tercihlerim gelmediği takdirde il genelinde boş olan eğitim kurumlarına atanmak istiyorum diyor. Özür beyan ettiğimiz ilçe öncelikli olmak üzere kura ile belirlenecek. Öyle görünüyor ki ilgili şehre kaç başvuru yapılmışsa o kadar okul açmışlar.

Geri