İl dışı isteyenler taşınma tercihiniz

Kodla Büyü

ramkan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İl dışı isteyen arkadaşlar evdeneve mi düşünüyorsunuz yoksa eski usul mu? İlk defa taşınıcam bitlis-bursa, denizli ya da manisa. Birkaç siteden hesaplattım 3200 ile 4000 arası tutuyor evden eve siz olsanız hangisini seçersiniz

hocam şimdi zaten eylül 20'e kadar taşınmayı düşünmüyorum. aile'de taşımacılık yapan var.
yine de yolluğun hepsini çıkarsa inş. harcayacaksın taşımaya,

evden eve de tırlar var aynı güzergahta 3 ev bile götürebiliyorlar etrafınızda öğretmen memur polis asker gibi tayini çıkıp ve sizle aynı güzergahta olanlar var sa kesinlikle tavsiye ederim özellikle askerler ile irtibata geçin onlar bu işi iyi biliyor :D sürekli taşı sürekli taşı :D

Re: Ynt: İl dışı isteyenler taşınma tercihiniz

Evet bir aile var. 3 aile sığar mı bilmiyorum 3. ailede var.

Hocam geçen sene K.maraş tan İzmir e geldim. Balıkesir de hanımın akrabaları vardı, ordan taşıma şirketleri ile görüştüm. Adamlarla 2500 tl ye anlaştık. Her şeyi konuştuk, 4 tane taşıyıcı olacak denildi, "sadece benim evimin taşınmasını istiyorum" dedim, sigorta yaptırdık 250 tl de kapora verdik. Taşınma günü gelince adamlar bir geldi:
1 - Koca bir kamyon,
2 - içerisinde 2 tane ev var, benimki 3.olacak
3 - Bir tane şoför, bir tane de taşıyıcı var yani iki kişiler
Benim anlaştığım Balıkesirdeki şirket Adana yı arıyor, Adana'daki şirket de İzmir'den bir şirket ile anlaşıyor ve biz 3.firmanın arabası ve kişileri ile taşınıyoruz. Son ana gelmişsin, vakit yok, 5 gün içinde taşınıp yerleşmen lazım. İş bu noktaya gelince mecbur taşındık. Adamlar buraya bir geldik ki 20 kişi olmuşlar. Gözümüz korkuttular, "paramızı peşin verin sonra çalışalım", ben de "kesinlikle olmaz, önce ev taşınacak ondan sonra paranızı vereceğim" dedim. Çok şükür sağ salim taşındık. Allah siz ve sizin gibilere yardım etsin. Bu işte ucuza kaçmayın sonra fena tokatlanırsınız. Kaliteli firmalar da geçen sene 5-6 bin tl istiyorlardı. Aman dikkat hocam sigortasız kesinlikle iş yapmayın, benim tek kozum sigorta idi.

Geçen sene bir düşünce vardı bu forumda, taa uzaklara eşyaların tamamını taşımak yerine
en özelleri bırakıp tüm mobilya ve beyaz eşyayı bulunduğu diğer memur-öğretmen arkadaşa satma (tabi öldürmeden)
sonra gideceği yere en ufak araba (küçük) diğer kalanları götürme şeklinde
en azından orta lüks bir evinizin mobilya ve beyaz eşyasını 15Bin gibi bir fiyata satarsınız. (Alan olur)
gittiğiniz yer son duraksa (artık orada yıllarca kalacaksınız anlamında) yeni döşersiniz.

3 yıl önce aldım en ucuzundan tv,buzdolabı,çamaşır makinesi, yatak odası ,iki tanede çekyat.Hepsi en ucuzundan sıfır aldım.toplam 3 lira para verdim.Şimdi satacam burada 3 e beşe bakmadan.Gittiğim yerde artık kalıcı eşya alırım. :)

Re: Ynt: İl dışı isteyenler taşınma tercihiniz

Şimdi düşünüyorum eşyaları iyi almakla hata etmişim. İdare edecek şekilde evi döşeseydim gözlerinin yaşına bakmadan satardım. Kadınlar mantıkları yerine duyguları ile hareket edince eşyaları iyi almak zorunda kaldık. Allahtan yoğun çabalar sonunda salon takımı ve yemek takımı almamıştık.

http://www.evdennakliyateve.com/defter/
Arkadaşlar ben bu platformdan evimi tasittim. Kefilim diyemem işinizi sağlama almaniz koşulu ile platforma göz atmanizi tavsiye ederim. Fakat kefil değilim. Ben sorun yasamadim umarim sorun yaşamadan iyi bir tasiyici bulursunuz

Geri