İl Dışı Eş Durumu Atama

Kodla Büyü

_su_

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar ilk defa eş durumu atamalarına bakıyorum ve Mebbiste atanılacak kurumlar görünmüyor. Tercihler 19-21 Ağustos tarihlerinde yapılacak deniliyor. Kurumları görmeden nasıl başvuru yapacağız anlamadım mantığı nedir ve hep böyle mi oluyordu? 19 Ağustos geldiğinde kurumları beğenmezsek başvuruyu iptal etme hakkımız oluyor mu?

İlk il ilçe tercihi yapıyorsunuz Hocam.2.Asama başladı beğenmediniz başvuru yapmazsanız sistem atama yapmaz.Onaylatana kadar iptal hakkınız var.

Eş durumu atamaları iki aşamada gerçekleşiyor..
Birinci aşamada eşinizin bulunduğu il/ilçeyi seçiyorsunuz...
İkinci aşamada seçtiğiniz bu ildeki okullardan 40 tercih yapıyorsunuz.. (Tabi öncelik eşinizin olduğu il merkezi ya da ilçe oluyor.. )
41. tercih bunların dışında ildeki herhangi bir okula giderim seçeneği oluyor ki bu seçenek çok riskli atama sonucuna neden olabiliyor (bizzat yaşadık..)

İl dışı kararnameleri niye geç geliyor.il içindede kararnameleri geç göndermişler bu kadar adilik olmaz.adam ilişik kesmezse açık nasıl görünecek.meb niye böyle üç kagıtcılarla dolu.Heleki bu sene kadar hak yiyici görülmedi.Güya müslüman ülkeyiz.

Eş durumu atamaları iki aşamada gerçekleşiyor..
Birinci aşamada eşinizin bulunduğu il/ilçeyi seçiyorsunuz...
İkinci aşamada seçtiğiniz bu ildeki okullardan 40 tercih yapıyorsunuz.. (Tabi öncelik eşinizin olduğu il merkezi ya da ilçe oluyor.. )
41. tercih bunların dışında ildeki herhangi bir okula giderim seçeneği oluyor ki bu seçenek çok riskli atama sonucuna neden olabiliyor (bizzat yaşadık..)
2 yıl önce eş durumunda 41 işaretli olmadığı halde resen ildeki herhangi bir okula göndermişler bilginiz olsun. İlçe emri verilmediği yıl böyle yapılmış. Onun için eş durumu yapacağı ilde normu çok az olan arkadaşların işi zor. Eş durumundan nasıl olsa giderim deyip çok riske giriyorlar.

Şu an birinci aşama tarih aralığındayız yani il ve ilçe seçilip eşle ya da sağlık durumuyla ilgili evrakların gönderilme süreci birinci aşama.

20-24 ağustos arası 2. aşama olacak, okul tercihleri yapılacak, okul listeleri de o zaman çıkar. Sonuçlar 25 ağustosta açıklanacak, ilişki kesmeye başlama da 26'sından itibaren.
http://personel.meb.gov.tr/ Kılavuzu inceleyebilirsiniz daha ayrıntılı bilgi için.

Merhaba arkadaşlar 2021 Ağustos ayı özür grubundan Ankara’yı yazacaklar boş okulları paylaşabilir mi acaba? Yardımcı olursanız çoook sevinirim

Ayın 19'u bugün başlayacak tercihler, okul seçimi. Sisteme giriliyor ama şu anda okullar görünmüyor daha. Gün sonuna doğru saat 4-5 gibi çıkar sanırım, ne yazık ki normalde öyle oluyordu geçmiş yıllarda da. Okul listesi çıkınca burdan haberdar edelim.

Arkadaşlar ilk defa eş durumu atamalarına bakıyorum ve Mebbiste atanılacak kurumlar görünmüyor. Tercihler 19-21 Ağustos tarihlerinde yapılacak deniliyor. Kurumları görmeden nasıl başvuru yapacağız anlamadım mantığı nedir ve hep böyle mi oluyordu? 19 Ağustos geldiğinde kurumları beğenmezsek başvuruyu iptal etme hakkımız oluyor mu?

Hocam ayın 19 u deniliyor ama sistem hemen açılmıyor malesef. Kafalarına göre oluyor malesef

Hocam listenin tamamını göremiyorum beden eğitimi branşına kadar sayfa yükleniyor. Telefondan baktığım için mi acaba?

Il dışından tercih yapıp yerlesemedigim okul özür grubuna da açılmış görünüyor. Tayin isteyen kişi iptal ettirmiş diyebilir miyiz?

Tercih yaptınız mı arkadaşlar. Kurum kodunu yazınca yan tarafta okul adı çıkmıyor. Tercih edebileceğiniz böyle bir kurum yok yazıyor. Böyle bişeyle karşılaşan var mı?

Yok hocam yayınlanan listedeki kurum kodunu yazıyorum. Tercih edebileceğiniz böyle bir kurum yoktur diyor.

Son düzenleme:
sadece 8 okul açılmış. Yani 40 tercih dolmuyor. 41. tercihi açsam sıkıntı olur mu? İl emri falan olursa diye açayım diyorum sıkıntı olmazsa... Sıkıntı olur mu

Geri