iknci üniversite mi yüksek lisans mı??

Kodla Büyü
çaylak;
Eğitim dili ingilizce olan Boğaziçi gibi üniversite mezunları ingilizce ye alan değiştirebir mi? bu sorunun cevabını bende merak ediyorum. Çünkü zamanında bu şekilde atama olduğunu biliyorum. Acaba nasıl öğrenebiliriz?

5 tane yüksek lisans veya doktora yapsan. yeri gelir 1 tane lisans yapmıyor. 2. unv derim.

hocam yan alan artık yl ve doktora yaptıktan sonra oluyormuş. yani doktorayı da bitireceksiniz yan alanınız olacak. o kadar uğraşacağınıza lisans okuyun ana branşınız olsun

Bende bu yıl Karabuk Üniversitesi'nde uzaktan bilgisayar mühendisliğine başladım. Sorunuz varsa sorabilirsiniz

ygs ye girdim ve mat bölümünden de 100bin kişi öndeydim hocam hiç de çalışmamıştım. üniye girmek bizim zamanımızda eziyetmiş şimdi bedava

deniz1903' Alıntı:
ygs ye girdim ve mat bölümünden de 100bin kişi öndeydim hocam hiç de çalışmamıştım. üniye girmek bizim zamanımızda eziyetmiş şimdi bedava
aynen öyle hocam, şimdi üniversiteye gitmeyeni dövüyorlar. hele bilgisayar öğretmenlikleri çok düşük. biz ilk 20binlerde kazanmıştık. şimdi ygsye girsen kazanıyorsun.

xendane' Alıntı:
Bende bu yıl Karabuk Üniversitesi'nde uzaktan bilgisayar mühendisliğine başladım. Sorunuz varsa sorabilirsiniz
Kısaca özetler misin hocam? Ödemeler ne kadar, dersler nasıl işleniyor, sınavlar nasıl yapılacak?

senay_i' Alıntı:
blşmblşm' Alıntı:
arkadaşlar artık çekilir yanı kalmadı...hergün başka bir üzüntü hergün başka bir sorun.. şimdi derse giriyoruzda derside dinleyenmi var benim bugun 5 dersim vardı ama inanın 15 ders anlatmış gb yim...kafam kazan gibi.....konular zaten dandik dandik.....hiç mi çıkış yolu yok...offfff bende düşünüyorum ne yapsam diye?

Aynen hocam, diğer hocaların bizim kadar yorulduğunu sanmıyorum. Ben BT dışında bir yüksek lisans istiyorum, Matematik özellikle. Ama 15 saat matematik dersi istiyorlar. :/ Belki seneye 15 saatin altına düşer :scared:

http://www.facebook.com/photo.php?v=148950608580121
hocam video süpermiş, hemen paylaşıyorum.
:)

cyln' Alıntı:
Buzkırıcı' Alıntı:
Ben sınıf öğretmeniyim yan alanım bilgisayar.
yan alanı bilgisayar olan birini ilk kez gördüm... Bilgisayarla ilgili bölüm mü okudunuz extradan hocam? Yan alan nasıl oldu?

Buzkırıcı' Alıntı:
sadece norm fazlası olmasın diye torpiili birini formatör yaptılar.
Formatörlük kadro değil sadece görevlendirme hocam... Norm fazlalığını ortadan kaldırmaz... Bilginize...

Yan alanınızın bilgisayar olduğuna nasıl karar verdiniz.

ben bu yıl ikinci ün. kapsamında kamu yönetimine başlamayı düşünüyorum.bakalım sonu ne olur.
bizim ülkede heran herşey değişebildiği için geleceğe dair plan yapmak, okul okumak oldukça zor. o yüzden geleceğini pek düşünmedim okuması kolay diye birkaç yorum var, alanıda geniş.
yaa nasip diye başlıyacam.

mozkan7' Alıntı:
araştıralım buradan paylaşıma devam edelim ... memurlardaki ilanın linkini verirmisin
bende düşünüyorum 2. üniv olayını medya üzerinde reklam gibi bi bölümle yapsam diyordum branşımızla birleştiririz tasarıma yaratıcılığa yöneliriz diye bu bölümler üzerinde ne dersin?

hocam linkler şunlar.
http://ilan.memurlar.net/ilan/19980/
http://ilan.memurlar.net/ilan/19975/

TD Edebiyatı mı yoksa Feslefe mi seçsem diye de düşünüyorum bazen. Bu durum ilerde bizi ya şair ya da Felsefeci yapacak zaten. Hazır bu psikolojiye sahipken iyi de olur belki ilerde.

hocam karabük veya başka bir yer uzaktan bilgisayar mühendisliği...
cts ve pazar günleri dersler nasıl?Okuyanlar genelde çalışanlar mı?Dersler,program,diploma ünvanı örgün ile aynı mı?

Buzkırıcı' Alıntı:
cts ve pazar günleri dersler nasıl?Okuyanlar genelde çalışanlar mı?Dersler,program,diploma ünvanı örgün ile aynı mı?
diplomasının örneği vardı internette, normal bilg. müh. diploması, uzaktan vs yazmıyor.

Buzkırıcı' Alıntı:

Hocam ben görüştüm hocalarla dersler için her dönem son 2 hafta orada olmak zorundasınız eğitim yüz yüze sınavlarda orada oluyor..
son bir haftayı belki telafi edebiliriz dediler ama :shock:
Uzaktan nasıl okunur o bölüm bilmiyorum

Sın yıllarda açılan özel ve devşet üniversiteleri nedeni ile en az 10 yıl süre ile kapatılmaaycak bir öğretim elemanı açığı var.
Yaşınız nedir bilemiyoum iyi bir çalışma ile 1 yıl sonra ales te iyi bir sonuç alırsanız güzel bir bölümde yüksek lisansa başlayabilirsiniz.
2. üniveritesi için sanırım gelecek sene sınava gireceksiniz. ortlama 4 yılda bitirseniz 5 yıl demekç bu sürede yüksek lisansı bitirir bir üniveriste çders vermeye başlıyabilirsiniz.
Üniversitelerde çalışam şartları çok farklı. bilgisayar öğretmeni değilsiniz. sadece bir alan odaklanıyorsunuz. o alanda çalışam yapıyorsunuz. güvenlik, yazılım, eğitim teknolojileir vb.
doktoranızı tamamlayıp yurt dışına 1 yıl kadar devşet bursu ile çıkabilirseniz iyi bir ingilizceye sahip olur ondan sonra üniversiteler sizi kadorosuna katmak ister. Yurt dışında bir üniversitede bulunmuş çalışma yapmış kişiler özle üniveristelerde el üstünde tutuluyor.
kısaca sı akadmeik kariyer düşünün
Tıpta Cerrah olacaksın eğitim sektründe Akademisyen

vezir101' Alıntı:
Sın yıllarda açılan özel ve devşet üniversiteleri nedeni ile en az 10 yıl süre ile kapatılmaaycak bir öğretim elemanı açığı var.
Yaşınız nedir bilemiyoum iyi bir çalışma ile 1 yıl sonra ales te iyi bir sonuç alırsanız güzel bir bölümde yüksek lisansa başlayabilirsiniz.
2. üniveritesi için sanırım gelecek sene sınava gireceksiniz. ortlama 4 yılda bitirseniz 5 yıl demekç bu sürede yüksek lisansı bitirir bir üniveriste çders vermeye başlıyabilirsiniz.
Üniversitelerde çalışam şartları çok farklı. bilgisayar öğretmeni değilsiniz. sadece bir alan odaklanıyorsunuz. o alanda çalışam yapıyorsunuz. güvenlik, yazılım, eğitim teknolojileir vb.
doktoranızı tamamlayıp yurt dışına 1 yıl kadar devşet bursu ile çıkabilirseniz iyi bir ingilizceye sahip olur ondan sonra üniversiteler sizi kadorosuna katmak ister. Yurt dışında bir üniversitede bulunmuş çalışma yapmış kişiler özle üniveristelerde el üstünde tutuluyor.
kısaca sı akadmeik kariyer düşünün
Tıpta Cerrah olacaksın eğitim sektründe Akademisyen

lisansı BÖTE de yaptım hadi birde y.lisansımı yapayım dedim BÖTE de o da yetmedi haydi doktora BÖTE de ..:) bakalım biter sanırım yakında doktorada ama bölüm olarak pek parlak olmasakda umarım Akademisyenlikde farklı olur.....

Geri