İkinci Üniversite Tavsiyesi?

Kodla Büyü

kalelibilişim

Süper Üye
Süper Üye
Son düzenleme:
Arkadaşlar bir arkadaşım kişisel gelişim amaçlı ikinci üniversite okumak istiyor. Bilişim alanı ile ilgili olarak aşağıdaki programlardan hangisini önerirsiniz.

1-Bilgisayar Programcılığı Önlisans

2-Web Tasarımı ve Kodlama Önlisans

3-Yönetim Bilişim Sistemleri Lisans

Diğer bölümler

2019 eylül ayında başladım aöf ybs ye bugün yaz okulu dersleri vardı girdiğim 5 dersi de verirsem 1 tanecik dersim kalmış olacak bu demek oluyor ki 2.5 senede bitebiliyor. güzel fakat zorlu bir süreç... ybs okumak sizin için daha faydalı olacağına inanıyorum hem bilişim hem yönetim dersleriyle ufkunuz genişliyor. yönetim kısmı insana gerçekten farklı bakış açıları kazandırıyor.

Kocaeli üniversitesi uzaktan eğitim bilgisayar programcılığı var harç 600 küsurdu ben okudum bilişim ogretmeni olduğum için 2. Sınıftan başladım 1 senede bitti sonra DGS ye girdim fena puan gelmedi mühendisliğe tamamlanabilir. Alternatif olarak düşünülebilir...

• Beğen
Tepkiler: omd
Arkadaşlar teşekkür ediyorum.
Söyle sorsam: Bu ikisinden hangisi tercih edilmeli?

1-Bilgisayar Programcılığı Önlisans

2-Web Tasarımı ve Kodlama Önlisans
Profesyonel programcilik icin matematik cok önemli.Bankalara veya benzeri kompleks yazilim ve ağ alt yapisina sahip şirketlerde programci olmak icin baya baya ileri seviye yazilim bilgisi ve algoritmik düşünme alt yapisi gelistirmek ve dil bilmek önemli.Ama piyasada kucuk isletmelere web sitesi applikasyon hazirlama gibi kobi mantiginda islerle ugrasilacaksa web tasarimi ve kodlama yeterli.

Amacına göre diyelim. Web işlerine odaklanmak istiyorsa web tasarım ve kodlama bölümünü seçmeli. Genel olarak programlama üzerine odaklanmak istiyorsa bilg.prog. seçmeli. Kişisel gelişim amaçlı düşündüğünü söylemişsiniz. İki durumda da zaten okulun üzerine kendi çalışmaları ile birşeyler koymayacaksa okul boşa çıkacaktır.

Nacizane tavsiyem Android Programlamaya yönelsin hocam. Bunun için de öncelikle Bilgisayar Programcılığına gitsin.. Bu arada Web tasarım olayına bence girmesin. Hazır siteler çıktıkça ilerde web tasarım sektörünün öleceğini düşünüyorum.

Arkadaşlar bu yıl Ankara üniversitesi ikinci üniversite E-ticaret Açıköğretim Lisans bölümü açılmış. Bugün başvurunun son günü. Kişisel gelişim için mantıklı mı sizce, ne dersiniz

hocam ben YBS son dönem okuyorum. Bilişim alalında pek bir şey kazandırmadı ama işletme yönetimi, finans okuryazarlığı gibi alanlarda bilgim oldu. Bu alanlara eğer merakınız var ise okumanız tavsiye ederim. Ama bazı dersler var ki hiç mi hiç sarmadı beni; kurumsal kaynak planlama, karar destek sistemleri, sistem analizi gibi....

Kocaeli üniversitesi uzaktan eğitim bilgisayar programcılığı var harç 600 küsurdu ben okudum bilişim ogretmeni olduğum için 2. Sınıftan başladım 1 senede bitti sonra DGS ye girdim fena puan gelmedi mühendisliğe tamamlanabilir. Alternatif olarak düşünülebilir...

Sayın Hocam, bu sene bende bulunduğum şehirdeki üniversitede uzaktan eğitim bilgisayar programcılığı varmış, üniversite sınavına girip okumayı düşünüyorum. DGS sonrası mühendisliğe tamamlama iyi olabilir.
Üniversite sınavını puanları konusunda hiç bilgim yok sadece

YBS, biraz sıkar insanı.Hem okuyorum hem de YL bitirdim bu bölümde.
En mükemmel bölüm görsel iletişim tasarımı. Piyasada anında geçerli. Adobe alanında kendini yetiştirmesi yeterli. AÖF yeni açtı

bende dersin işleyişi..özellikle böte oluşumdan dolayı alan değiştirmeyi düşünüyorum en azından teknik lise geçeyim alanım ile ilgili daha verimli olur diye düşündüm..oda zor 4 yıl müh bitirmek lazım onuda bitirince niye öğrt olasınki müh ol daha iyi...ama şu ara aklıma tekrar üni sınavına girip pdr vs okumak geliyor en azından odası var.çalışma saati ek ders belli.yok görev geldi yok çalışma saati..2. öğretimde olsa yazıp okuyayım diye düşünüyorum.okumasıda yormaz :)

bende dersin işleyişi..özellikle böte oluşumdan dolayı alan değiştirmeyi düşünüyorum en azından teknik lise geçeyim alanım ile ilgili daha verimli olur diye düşündüm..oda zor 4 yıl müh bitirmek lazım onuda bitirince niye öğrt olasınki müh ol daha iyi...ama şu ara aklıma tekrar üni sınavına girip pdr vs okumak geliyor en azından odası var.çalışma saati ek ders belli.yok görev geldi yok çalışma saati..2. öğretimde olsa yazıp okuyayım diye düşünüyorum.okumasıda yormaz :)

Devam zorunluluğu olmasa kesinlikle PDR okumak en iyisi. Örgün eğitimde devam sıkıntı ne yazık ki

Geri