İkinci el cep telefonu satmak !

Kodla Büyü

otherm

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar eski telefonumu telefoncuya satıp yeni telefon almak istiyorum. Ancak eski telefonumu sattığım kişi herhangi bir sıkıntılı kişiye bu telefonu satarsa o da sıkıntılı işlerde kullanırsa sonra bana ceza vermeye kalkarlar düşüncesiyle telefonu satmaktan çekiniyorum. Sorum şu ki, eski telefonu satarken birine veya telefoncuya kendimiz sıkıntıya düşmemek için ne tür bir önlem almalıyız ? Tutanak falan tutup imzalatsak yeterli olur mu ? Telefon kaydının kendi adımızdan düşüleceği bir ortam falan var mı ? Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.

ben eskimiş telefonlarımı satmıyorum.
Tutanak ve kimlik fotokopisi iş görür. hatta kimlik fotokopisinin olduğu kağıda bile şu şu seri numaralı cihaz satımı için kullanılmıştır gibisinden birşeyler de yazılabilir.
Telekom vb. şirketlerin eskiyi getir yeni götür gibi kampanyaları var . onlar da düşünülebilir.

Arkadaşlar eski telefonumu telefoncuya satıp yeni telefon almak istiyorum. Ancak eski telefonumu sattığım kişi herhangi bir sıkıntılı kişiye bu telefonu satarsa o da sıkıntılı işlerde kullanırsa sonra bana ceza vermeye kalkarlar düşüncesiyle telefonu satmaktan çekiniyorum. Sorum şu ki, eski telefonu satarken birine veya telefoncuya kendimiz sıkıntıya düşmemek için ne tür bir önlem almalıyız ? Tutanak falan tutup imzalatsak yeterli olur mu ? Telefon kaydının kendi adımızdan düşüleceği bir ortam falan var mı ? Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.
hocam telefon adınıza faturalıysa basit bir tutanakla sattığınız kişiye imza karşılığı verebilirsiniz şu şu imei numaralı telefonu şu tarihte şu fiyata şu kişiye sattım şeklinde bir ibare yeterli olacaktır. Suç unsuru barındıran bir eylem yaptığında önemli olan hangi hattı kullandığıdır yani telefonla birlikte hattınızı vermedğiniz sürece şahsi fikrim olarak herhangi bi sorumluluğunuz bulunmaz... A

Geri