İkinci Dönem Bilgisayar Bilimi Sınavı Hakkında?

Kodla Büyü

ThatBeatsAll

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar okulumuzda Lab yok maalesef ve Python konusuna geçtiğimizden beri dersleri kendi bilgisayarımı tahtalara bağlayarak anlatıyorum. Sınavlar yaklaşıyor dersi labsız bir şekilde işleyen arkadaşlardan sınav için öneriler alabilir miyim?
İlk konularda teorik bilgi olduğundan kısmen kolaydı ama şimdi çocuğa kod verip ne iş yapar desem yada şu işi yapan kodu yazın desem, PC başında olmakla kağıda dökmek farklı olacağından çıkmaza giriyorum.

Öneri sunan, fikir paylaşan hocalarıma şimdiden teşekkürler.

Hocam ben de aynı durumdayım. kod verip ne iş yapar diye çoktan seçmeli sormayı düşünüyorum. Ya da problem verip kodların bir kaç satırını boş bırakırım. Bir taslak oluşturursam burada da paylaşırım inşallah

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar. Bir iki kod örneği sorup diğer soruları test şeklinde hazırlamayı düşünüyorum ben de. Hazırlayınca buraya eklerim inşallah.

Forumda miraz hocamın hazırladığı çok güzel quizler var .Oradan test sorularını alıp kullanabilirsiniz.Biraz basitleştirebilirsiniz.Ben o soruları toparlayıp yazılıdan önce çözüyorum.Benzerlerini yada aynılarını soruyorum.

Buyrun arkadaşlar hazırladığım sınav.
@ismailt hocamızın eklediği sorulardan da faydalandım. Kendisine teşekkür ediyorum.

Ekli dosyalar

• exam_2-1.zip
    36.7 KB · Görüntüleme: 116
Geri