İki Tane Yüklü İşletim Sisteminin açılma önceliği

Kodla Büyü

MEMEK

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar Bilgisayar Windows XP ve 7 yüklü .Bilgisayar açıldığında sen yönlendirmesen win 7 açılıyor.Ben,m bu açılma sırasını değiştirme istiyorum, yani önce windows XP açılsın.Bunu nasıl yapabilirirm.

Boot kaydını düzenlemeniz lazım hocam. XP'de şu şekilde yapılıyor, Bilgisayarım sağ tık, özellikler. Gelişmiş tabı altında Başlangıç ve Kurtarma bölümü- Ayarlar butonuna bir tık. Varsayılan işletim sistemi açılır liste kutusundan istediğinizi seçip tüm pencereleri Tamam ile kapatın. Yeniden başlatıp ayarların çalışıp çalışmadığını deneyebilirsiniz.

arkadaşın verdiği yöntem ile yapabilirsiniz bir diğer yöntemde boot loader programını kullanmak. aşağıdaki program işinizi görür.

Ekli dosyalar

• EasyBCD 1.7.2.rar
    717.2 KB · Görüntüleme: 322
normalde işletim sistemlerini eskiden yeniye sırayla yüklerseniz, boot menüsü kendi oluşur ama bunu tersten yaparsanız da bcd programlarıyla boot menüsünü düzenlemeniz gerekir.

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim.Bunları uygulayacam..

omd' Alıntı:
Boot kaydını düzenlemeniz lazım hocam. XP'de şu şekilde yapılıyor, Bilgisayarım sağ tık, özellikler. Gelişmiş tabı altında Başlangıç ve Kurtarma bölümü- Ayarlar butonuna bir tık. Varsayılan işletim sistemi açılır liste kutusundan istediğinizi seçip tüm pencereleri Tamam ile kapatın. Yeniden başlatıp ayarların çalışıp çalışmadığını deneyebilirsiniz.

ben de boot programları kullanıyordum ayarlamayı öğrendiğimiz iyi oldu teşekkür ederm

arkadaşlar bende de pardus ve win 7 yüklü benimki de pardustan başlıyor. omd hocamın kini denedim ama işletim sistemlerinde pardusu görmüyor easybcd programını denemedim. program kullanmadan başka çözüm yolu var mı acaba??

EasyBCD icin dikkatli olun hocam. Gecenlerde grub menusunde isletim sistemlerinden birini sildim sonra cancel dieyip ciktim programdan. acilista ne goreyim grup cortlamis. Cancel orada goruntu icin var hocam.

Geri