İki dizüstü bilgisayardan hangisini önerirsiniz.

Kodla Büyü

drejog

Seçkin Üye
Seçkin Üye
amd ekran kartı cok elektırık tuketıyor dıye bılıyorum tasınabılırlerde onemlı bence

bu 1gb gt520m ile CODMW3 oynayan var mı yada NFS SHİFT nasıl amd yada corei5de makineyi zorluyor mu

ben olsam toshiba almazdım hele ustune Türkiye için özel dandik ürettik yazdıklarından beri hic almam berbat bi teknik servisi var

bumit' Alıntı:
ben olsam toshiba almazdım hele ustune Türkiye için özel dandik ürettik yazdıklarından beri hic almam berbat bi teknik servisi var

Nerde yazmışlar hocam dandik ürettik diye. Hangi markayı alırdın peki?

edaysu' Alıntı:
ben olsam toshiba seçmezdim servis sıkıntısı yaşayabilrsin aynı özellerikleri farklı bir markaylada yakalarsın hemde daha uygun fiyetlara ama illede bu ikisiden birini alıcam diyorsan benim tavsiyem
http://www.vatanbilgisayar.com/toshiba- ... I_ID=58749

olurdu. işlemcisi diğerinden güçlü ekran özellikleride daha iyi.

Her ürünün bi eksisi oluyor hocam.
Siz hangi dizüstü markasını öneriyorsunuz hocam

DELL den başka dizüstü alma bence eğer ASUS, HP, TOSHIBA ve DELL arasında bir kıyaslama yapacak olursak tabi.... bu markaların SAMSUNG ve CASPER dan çokta bir farkları yok işin açıkcası... paran varsa SONY VAIO al.....

drejog' Alıntı:
bumit' Alıntı:

Nerde yazmışlar hocam dandik ürettik diye. Hangi markayı alırdın peki?

hocam toshibaların üstünde "Türkiye içn özel üretilmiştir " yazıyo ya işte orda onu diyolar imkanınız varsa yurtdsından (ABD,Avrupa) gelen toshibayla yurtiçindekini karsılastırın farkı zaten anlarsınız milleti saf yerine koyyolar resmen

hakand77' Alıntı:
http://www.hizlial.com/bilgisayar/notebook-netbook-tablet-pc/msi-cx640dx-intel-core-i5-2430m-2-4ghz-6gb-640gb-2gb-gt540m-15-6-freedos-notebook_30.001.1473.0117.htm

eyvallah hocam mayısta ödemeye başlama seçeneği hoşuma gitti :+1:

şarjı ve teknik servisi üstün olsun diyorsan kesinlikle DeLL diyorum ben. Monitörün üstüne ağır bi anahtarlık düşürdüm. Monitörde boydan boya yatay bir çizgi oluştu. Dell servisi aradım. Kayıt aldılar ve 2 gün sonra evime kadar gelip, monitörü değiştirip gittiler. Şaşırdım kaldım. Hiç sormadı adamlar bu niye böyle oldu, kullanıcı hatası bu falan demediler.
Ayrıca şarjı çok mükemmel. Tasarruf modunda 6,5 - 7 saat gidiyor. Aldığım bilgisayar bu. Alalı 6 ay oldu fiyatı değişmemiş. http://www.webdenal.com/dell-inspiron-5 ... 88585.html

ben acer kullandım 3 yıl hıc sorun vermedı toshıba dan 200 tl ucuzdur (aynı özellıktekıler) okulumda lenova var 4 tane 1 tanede toshıba lenova da bence ıyı marka olarak toshıbadan sadece toshıbanın ses kalıtesı bıraz daha ıyı gıbı acer den notebook la oyun oynayacaksan sana tavsıyem ısınma sorununu cozum bul (forumlarda ısı ve ses cıkarması az olanı arastır) ve notebook ta bence bunlada onemlı markadan cok bunlar onemlı teknık destek te tabıı

Fiyat ve Performans bakımından lenovayı tavsiye ederim sansunglarda güzel..Ekran kartında amd şarzı çok yiyor.Bazı notebooklarda tasarruflu mod var normal işlemlerde hariciyi kullanmıyor.Şarz süresini ikiye katlıyor. Sony vaio lar çok güzel 16,4 inc i5 likleri var.İlerleyen zamanlarda düşünüyorum..Şimdilik fijutsu kullanıyorum.Dell yanına halt etmiş diyebilirim.Delllerde ısınma problemi var.Tabi her modeli için geçerli değil..

ısınma ya da benzeri sorunlar hemen her markanın belirli modellerinde var.ben fiyat-performans kriterinin ön planda tutulması taraftarıyım.bu anlamda msı asus daha cazip geliyor.tabi casper ya da acer daha ucuz hemde bayağı fark var.ancak ben onları çok daha gerilerde olduğunu düşünüyorum.özellikle malzeme kalitesi olarak...

Bende Dell ya da Samsung derim marka olarak ikisin de hem performans hemde servis açısından sıkıntı olmaz çoğunlukla.. Son zamanlar da casper da atak yaptı sayılır Casper da çalışan arkadaşımın dediğine göre satılan son 1000 tane notebook tan sadece 5 tane arazı dönüşü olmuş o da 3 tane yazılımsal 2 tane mekanik arıza . % olarak 0.5 çok düşük bir oran...

Geri