İki arada bir derede Kaldım. Yardım ?

Kodla Büyü

kafkas

Süper Üye
Süper Üye
2013 Honda Civic Elegance Full+Full LPG li (Fabrikasyon LPG) 55000 KM de (Beyaz) 1.6 125 HP Sedan
2014 Opel Astra Business Dizel 46.500 Gri 1.6 136 HP Sedan

Aynı fiyat ikisi de hatasız.

Bir de 2013 ford focus trend x 1.6 TDI 15000 KM DE Hatasız 95 HP Sedan

Hangisi dersiniz. Yarına kadar zamanım var? :!: :!:

astrada dizel seçeneği olmasa honda derim. ama elma ile armutu kıyaslamak gibi oluyor. dizel istiyorsan astra al yok değilse honda al

Astra iyi hoş, yakışılıklı filan ama Honda'nın iç hacmi Astra'dan daha ferah geliyor bana...
Honda heralde otomatikdir, astra manuel.. Dizel'in keyfi elbette ayrıdır ancak dizel mi otomatik mi tercihinde, otomatik tercih sebebidir bence.
Bu iki seçenekten Honda derim ben..

Keşke civic yerine orada Accord yazsaydı, hiç tercihte zorlanmazdık :) Şimdiden hayırlı olsun hocam..

Komşumuz geçen sene astra almaya gitti, biraderi sanayide parçacı, 3 tane hata bulmuş sıfır astrada, honda alıp döndüler. Opel eskiden favorimdi gözümden düştü. Eğer dizel işini görecekse ford değilse hondadan şaşma hocam şahsi kanaatim.

Performans gerekli ise bence ford. Ama performans önemli değilse honda derim. Sorunsuz bir araç olduğuna 5 sen boyunca kullandığım 15 yaşında iki civic den biliyorum. Biri manual biri otomatikti ikiside 200bin üzerindeydi sorunsuz bindim. Bu seçenekler arasında opeli tercih etmezdim nedense mekanik ve elektronik kısmına güvenmiyorum opelin

2006 trend focus um vardı esiden. donanım olarak boş olmasına rağmen hala da özlerim o aracı. yanlız sana tavsiyem. hız sabirleyici yoksa alma. uzun yolda ölüm. eski trendlerde yoktu şim nasıldır bilmiyorum.

aak' Alıntı:
Performans gerekli ise bence ford. Ama performans önemli değilse honda derim. Sorunsuz bir araç olduğuna 5 sen boyunca kullandığım 15 yaşında iki civic den biliyorum. Biri manual biri otomatikti ikiside 200bin üzerindeydi sorunsuz bindim. Bu seçenekler arasında opeli tercih etmezdim nedense mekanik ve elektronik kısmına güvenmiyorum opelin

Performans da ford 95 Hp dizel, honda 125 atmosferik, opel 136 dizel 320 Nm ford biraz geride bence.

misina' Alıntı:
2006 trend focus um vardı esiden. donanım olarak boş olmasına rağmen hala da özlerim o aracı. yanlız sana tavsiyem. hız sabirleyici yoksa alma. uzun yolda ölüm. eski trendlerde yoktu şim nasıldır bilmiyorum.

Şimdi var hocam. :+1:

2012 olsaydı honda derdim ama 2013 kasaları sevmiyorum çok çirkin

95 lik ford ile 136 lık opel kıyaslanmaz kesinlikle dizel mi lpg mi dersen tercih meselesi ben dizeli seçerim dolayısıyla opel...

5 yıl lpg'li araç kullanan biri olarak dizelle kıyaslamam bile, o yüzden hondayı elerim.

Opel mi ford mu dersen, ona şu şekilde karar vermen lazım; opel ford'tan daha güçlü ancak, opel kronik sorunu çok olan bir araç. Ford daha sağlam. Dizel bir ford'da zaten çekiş güç problemi yaşamazsın. şehirler arası sürekli 200 ile gidecek değilsin ya hocam. Bu nedenle km düşük sağlam ford'u tercih ederim

honda bence ama servisine bir götürüp göster sıkıntısı yoksa al sonra arkana bile bakma asaleti yeter

bende Opel derdim ama burada ark lar genelde Ford deyince bende sasirdim. Ford dizel bi ark da var kac model bilmiyorum dizel içeri sesi opelden fazla veriyor diyordu

kafkas' Alıntı:
aak' Alıntı:

Performans da ford 95 Hp dizel, honda 125 atmosferik, opel 136 dizel 320 Nm ford biraz geride bence.

Hocam ben zaten opelle fordu kıyaslamadım. Hiçbir şekilde tercihimin opel olmadığını söylemiştim. Çevremde opel sahibi olan hiçbir insandan da duymadım ki çok memnumum mutlaka al diyen. Hangi arkadaşım aldıysa uzak dur dedi bana. Sıfır olacaksa zaten kimse bişey demez. Fiayat bakar alırsınız ama biz ikinci el konuştuğumuz için Opeli konuşmaya bile gerek duymadığım için ford la hodayı kıyasladım. İkisi arasından da performanssa dizel olduğu için ford, mekanik ve elektronşk açıdan sağlamlıksa honda derim dedim.

Honda Civic FD7 otomatik yani son kasa kullanıcısıyım.Önce avantajlarını sıralıyım
1-Aracın yol tutuşu mükemmel insana güven veriyor.Arka tarafta bağımsız süspansiyon olayı konfor katıyor.
2-Lpg yakıt değerleri ideal.200 km yi 30 TL ye gidiyorum.şehir içinde biraz artabilir.
3-Otomatik şanzıman olayı Honda da tartışılmaz.Zaten kolay kolay mekanik bir arıza çıkartan araç değildir.
4-İç hacmi kendi segmentlerine en genişi.

Dezavantajları :
1-Her japon arabası gibi yol sesini fazla alıyor özellikle soğuk asfaltlarda.(Yalıtım yapan özel şirketler var ziebart gibi)
2-Bagaj olayı diğer sedanlara göre bana küçük geldi.
3-Otomatik Katlanır ayna ve otomatik kararan dikiz aynasının olmaması Honda ya yakışan bir şey değil.
4-Fabrikasyon park sensörü yoktur sonradan takılmış olabilir.Geri görüş kamerası zaten o işi fazlasıyla karşılıyor.
5-Araç gövdesi sert plastikten yapılmış olması da can sıkıcı bir durum.

Arkadaşlar hondayı aldım :+1:

Hepsini tek tek denedim sürdüm. Ama honda da ki sürüş zevki bana iyi geldi.

Allah cümlenize daha güzellerini nasip etsin :+1:

webtiger' Alıntı:
Honda Civic FD7 otomatik yani son kasa kullanıcısıyım.Önce avantajlarını sıralıyım
1-Aracın yol tutuşu mükemmel insana güven veriyor.Arka tarafta bağımsız süspansiyon olayı konfor katıyor.
2-Lpg yakıt değerleri ideal.200 km yi 30 TL ye gidiyorum.şehir içinde biraz artabilir.
3-Otomatik şanzıman olayı Honda da tartışılmaz.Zaten kolay kolay mekanik bir arıza çıkartan araç değildir.
4-İç hacmi kendi segmentlerine en genişi.

Dezavantajları :
1-Her japon arabası gibi yol sesini fazla alıyor özellikle soğuk asfaltlarda.(Yalıtım yapan özel şirketler var ziebart gibi)
2-Bagaj olayı diğer sedanlara göre bana küçük geldi.
3-Otomatik Katlanır ayna ve otomatik kararan dikiz aynasının olmaması Honda ya yakışan bir şey değil.
4-Fabrikasyon park sensörü yoktur sonradan takılmış olabilir.Geri görüş kamerası zaten o işi fazlasıyla karşılıyor.
5-Araç gövdesi sert plastikten yapılmış olması da can sıkıcı bir durum.

Arkadaş harika özetlemiş.

Hayırlı olsun hocam Allah kaza bela vermesin. ne kadara aldın sorması ayıp olmazsa :roll: ve diğerlerine ne istiyorlardı fiyat bende düşünüyorum bu aralar da

61 e aldım hocam. 57-63 arası geziyo fiyatlar. elegance, lastiklerin sıfır michelin olması ve full paketin üstüne ekstralar da vardı. O yüzden aldım hocam.
Kaza boya hata çıkmaması da cabası oldu.

Allah hepinize daha iyisini versin.

Eyvallah hocam. Cümlemize. Keşke hepimiz son model arabalara binebilsek. Konfora insan çabuk alışıyor :++:

Geri