İki Araç Arasında Kaldım

Kodla Büyü

akvaryum

Üye
Merhaba değerli hocalarım, uzun zamandır bu forumu pasif olarak takip ediyordum. Bu soruyu sorabilmek için üye oldum. Kıymetli fikirlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.

İki araç arasında çok benzerlik olmasada hatta aynı sınıfta olmasalarda ikisi de benim için yeterli düzeyde.

Bu araçlar Honda Cr-V 2.0i (2010-2011) - Nissan Qashqai 1.6 dCi(2014-2015)

Sizce 85 bin TL'ye kadar hangi araç daha mantıklıdır? Görüşlerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkürler.

post389.jpg

Crv

Yeni_Nissan_Qashqai_2014-2.jpg

Qashqai

Sakın hocam 2000 motor falan gerek yok
Mis gibi 1.6 dci motor, hem modeli daha yüksek.
Sadece marka sorsaydın Honda derdim bu ikisinde kesinlikle KAŞKAİ :roll:

qq öneririm. yan basamaklı alın boru şeklinde olanlardan ziyade düz olanlarından olsun hem inerken rahat olur + park halinde yanınızdaki araç kapısını açınca sizin basamağa vuruyor kendi zarar görüyor + yanınızdaki araç size sürterse yan basamak onu elma gibi soyar çünkü sürterken ilk ona değmek zorunda

benimki şundan http://www.4x4otoaksesuar.com/kia-sport ... 5-14-B.jpg

dağcılık balıkçılık vs alışkanlıklarınız varsa arabayı dağ taş sürecekseniz kesinlikle honda. sağlamlık açısından kıyaslanamaz. ama şehir arabası olarak kullanacaksanız nissan daha uygundur.

İstanbul Mutluhan da 85 e CRV varmış bir tane ikinci el. Model yılını tam bilmiyorum , bizim bir hoca söylemişti. Araç full müş, bi kaç parça boyası falan varmış, ara istersen.

Cevaplar için teşekkür ediyorum.

titan1905' Alıntı:
Qashqai hem vergi, yakıt tüketimi avantajı hemde turkiyede suv da 1.
Qashqai'nin çekici tarafı vergi ve yakıt tüketimi. Bu yüzden çok hoşuma giden Crv'den Qashqai'ye doğru fikir olarak kaymalar yaşıyorum :++:

kafkas' Alıntı:
Sakın hocam 2000 motor falan gerek yok
Mis gibi 1.6 dci motor, hem modeli daha yüksek.
Sadece marka sorsaydın Honda derdim bu ikisinde kesinlikle KAŞKAİ :roll:
Ancak şu var Qashqai'nin orta veya alt paketi bu fiyata alınabilirken Honda'nın en full paketi alınabilir diye düşünüyorum.

ekicimert' Alıntı:
crv lerin de 1.6 dizeli var onu neden düşünmediniz?
1.6 dizel yeni kasalarda var hocam. Dediğim kasada 2.2 dizel var.

bahadirsir' Alıntı:
hocam dünyada honda türkiyede qasqai tutulur vergi farkı var parça işçilik v.s
kesinlikle...

CRv- OTOmatik 2.0 benzinli ama LPG uyumlu görünüş - donanım-sağlamlık segment oalrak qasqai göre daha üstün.....
Qqasqai az yakar;maliyeti uygundur o da fena değil :) ama dizel + otomatik qasqai 85 bine var mı?

Elma ile armut kıyaslanmış qq compact suv, Crv d-suvdur. İç hacim olarak yola oturuş vb. konularda crv fark atar.Crvyi Lpg ile kullanmak gerekir. QQ ise yerden yüksek otomobildir asla suv değildir dağa bayıra gitmez şehirde kullanılır. Crv ile xtrail kıyaslanır.

Geri