iis de duraklatıldı sorunu

Kodla Büyü

furkanesad

Üye
Arkadaşlar ben rize güneysu kıbledağı çağla ilköğretim okulu bilişim teknolojileri formatör öğretmeni Fatih DAĞDELEN. Laboratuardaki öğretmen makinesine iis yi kurdum fakat duraklatıldı olarak görünüyor ve başlat dediğimde de başlatılamıyor. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaş varsa yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler

http://www.caglailkogretim.com

Hocam kaldırıp tekrar kurmayı denediniz m?.
Birde IIS ayarları var. Bilgisayarım'a sağ tıklatıp Yöneti seçin.
Sol taraftan Internet Information Services altında Web Siteleri altındaki Varsayılan Web Sitelerini seçip yukarıdan Öğeyi Başlat (PLAY) butonuna basmalısın.
Birde aynı yerde Hizmetler ve Uygulamalar altındaki Hizmetlere tıklayın. Sağ taraftan IIS Yönetim'i bulun ve buna sağ tıklayıp özellikleri tıklayın. Açılan pencereden Bağımlılıklar sekmesine tıklayın. Bu bağımlılıklarda gözükenlerin de mutlaka aktif olması (başlatılması) gerekiyor.
Umarım işinize yarar.

bilgisayarınızda iis ile aynı portu kullanan uygulamaları sonlandırın sonra deneyin.

örnegin apache kurulu ise iis web sunucusu hizmetini kullanamazsınız çünkü apache de web yayını için 80 numaralı portu kullanıyor iis de...

gibi...

kusuru bakmayın arkadaşlar yine rahatsız ediyorum ama. Simple Mail Transport Protocol (SMTP) , World Wide Web'de Yayımlama bu bağımlılıkları başlatmak istiyorum ama bu hatayı veriyor. hata 1721: bu işlemi tamamlamak için kullanılabilecek yeterli kaynak yok

yardımcı olabilirseniz sevinirim teşekkürler.

sorun aynı sorun....

bir portu iki farklı uyuglama aynı anda kullanamaz...

o portu kullanan uygulamayı sonlandırın.

farklı port versemde olmuyor. birde o portu kullanan programı nasıl bulabilirim.

ISS hata mesajı

ISS yi kullanmak istediğimde hata mesajı çıkıyor. Varsayılan Web Sitesi durduruldu. yazıyor.. Tekrar kaldırıp yükledim. Portu 81 yaptım olmuyor. Nasıl çalıştıracağım bu ISS yi

Ekli dosyalar

• hata.JPG
    hata.JPG
    9.9 KB · Görüntüleme: 604
ISS hata mesajı

ISS yi kullanmak istediğimde hata mesajı çıkıyor. Varsayılan Web Sitesi durduruldu diye yazıyor.. Tekrar kaldırıp yükledim. Portu 81 yaptım olmuyor. Nasıl çalıştıracağım bu ISS yi.. Yardımcı olun Lütfen....

Ekli dosyalar

• hata.JPG
    hata.JPG
    9.9 KB · Görüntüleme: 606
hocam bilgisayarında apache vb birlocal sunucu varmı? belki ondandır ben ikisini aynı anda kullanamaadım hic..

Geri