İDEAL EĞİTİM-SEN KURULMUŞTUR...

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Re: YENİ SENDİKAMIZ KURULMUŞTUR...

bende gençken senin gibiydim vay be zamanla sende doğru yolu bulucaksın evladım

Arkadaşlar sendika savaşı yapmak doğru değil. Bakın bizim hedefimiz şu ..
Mevcut siyasi sendikalar zaten var . Ben siyasi düşüncem veya ideolojik yapı gereği X sendikasında kalacağım veya uye oldum diyen
arkadaşlara sonsuz saygım var .Ama ben 2010 yılından beri bu sendikalardan bir yarar göremedim . En son iş başa düşünce
sendika kurmaya karar verdim . Sayımı o kadar önemli değil . Yetkili değil etkili bir sendika olmak lazım . O da cesur insanların işidir.
Nitekim bakın büyük topluluklar ve davalar hep zor şartlarda büyümüşlerdir. Birden büyüyenler ise birden küçülmüşler ve dağılmışlardır. Onun için
bur da önemli olan var olan bir hakkımız varsa nasıl alacağımızdır. Sendika ise sadece bunun için bir araçtır.

8 yılla bir kademe için Örnek dilekçe

Ekli dosyalar

• dilekce ornegi.jpg
    dilekce ornegi.jpg
    48.9 KB · Görüntüleme: 537

Bu anlayış bizi bitiriyor

Ekli dosyalar

• karne.jpg
    karne.jpg
    99.2 KB · Görüntüleme: 472

sefatetik' Alıntı:
8 yılla bir kademe için Örnek dilekçe
Hocam içerikte eksiklik var gibi.. Memurlar.nette durum çok detaylı anlatılmış ve yıl yıl nasıl geçiş yapılacağı belirtilmiş..
Burda puanlar, ortalama ve yıllar yok bu şekliyle kabul edilir mi..?

Detaylı anlatılmış ama bu konuda hala bir girişimde bulunan olmamış . Onun için ilk olarak ben yapacağım . Gelen cevaba istinaden de davalık ise
dava açarız değilse gerekli işlemleri yaparız. 4/B sözleşmeliden kadroya geçenlere 8 yılını doldurmasına rağmen 1 kademe verilmedi arkadaşlar

Arkadaşlar 15 tatilde Dinçer beyle görüşme talep edeceğim. Ankara da olan yada istanbuldan katılmak isteyen varsa beraber gidebiliriz.
Ders saat sayısının artırılması veya BTR nin görevlendirilmeden çıkarılıp sürekliliği olan bir duruma getirilmesi için...
Randevu ayarladığında burdan saat ve tarihini yazarım...

2. Dönem Yetiştirme kursunda BT dersinde patlama oldu adeta ne yapacağımı şaşırdım. Her sınıftan 15 veya 20 kişi seçmiş
tek öğretmenim birde

Sendikamızın kuruluşu bazı kişilere dokunmuş . Adamlar olumsuz haber yapmışlar . Bu kadar olacağını da düşünmemiştim.
Birgün gazetesi haberi....

sefatetik' Alıntı:
Sendikamızın kuruluşu bazı kişilere dokunmuş . Adamlar olumsuz haber yapmışlar . Bu kadar olacağını da düşünmemiştim.
Birgün gazetesi haberi....
Link verseydin keşke hocam.. :)

Çakma sendika demiş demek ki tutunacağız
biz haberdeki gibi bir sendikaya değil tüm siyasi ve ideolojik sendikalara karşı kurulduk bu böyle biline

erman önel <av.ermanonel@hotmail.com> [Adres Defterine Ekle] Kime : [email='info@idealegitimsen.org]'info@idealegitimsen.org[/email]' <info@idealegitimsen.org>
MERHABA SEFA HOCAM:

ERSAN HOCAM KADEME İLERLEME HUSUSU VE SENDİKANIZ HAKKINDA ÇIKAN GAZETE HABERİNDEN BAHSETTİ. HER İKİ OLAYI DA İNCELEDİM.

1-) KADEME İLERLEME SORUNU

Normalde kanun hükmünü incelediğimiz zaman açılacak herhangi bir davanın kazanılması çok zor gözüküyor.

Bu olayda devlet sözleşmeli olarak öğretmen çalıştırmak suretiyle kanundaki boşluktan faydalanarak öğretmenlerin hak kaybına uğramasına sebebiyet vermektedir.

Ancak mahkemeler genelde çalışanlardan yana tavır aldıkları ve bahse geçen olayda hak kaybı söz konusu olduğu için örnek olarak dava açabiliriz. Kamu çıkarları gözetileceğinden dolayı davanın akıbetini şuanda kestirmek imkansız.

2-) GAZETE HABERİ

Gazete haberi konusunda da hukuk davası ve ceza davası olmak üzere 2 ayrım var.

Hukuk davası açılarak hakaret ve iftira içerikli haber yapanlardan manevi tazminat isteyebiliriz.

Ceza davası boyutunda ise hakaretten dolayı savcılığa suç duyurusunda bulunabiliriz.
İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM.

100 üyeniz olsa ortalama 15*100= 1500 tl
1000 üyeniz olsa ortalama 15*1000= 15000 tl
iyi para taş atıpta kolunuz mu yorulacak.
sefa bey bence bizim insanımız kapitalisttir. üylerinize her ay 10 tl ödeyeceğinizi söyleyin sizede kalan kardır. çok üye bulurusunuz

Yetistirme kursu acan sendika baskani :) Hakkatten içimizden biri. Hocam yolunuz açık olsun .

100 bin TL maaş alanlar sendika başkanı biz öğretmeniz arkadaşlar

Bakin arkadaşlar üye sayısı ile övünen sendikalar öğretmene ne sağlıyor
üye sayısı olarak 4 büyük sendika
Eski parayla
2.5 tirilyon X12
2 tiriliyon X12
1.5 tiriliyon X12
1 tiriliyon X12
Alanlar sadece haziran ayında önce okulla yetkili sendika olabilmek için uğruyorlar selam verip geçiyorlar
Ama biz diyoruz ki artık yeter öğretmenden kesilen her kuruş öğretmen geri dönmelidir.
Okul Temsilcilikleri geliştireceğiz
En yakın hedefimiz
10 üyemizin her okulda yıllık üyelik ödentisi toplamının %50 sini okul temsilciliğine etkinlik yapsın diye göndereceğiz.
Kreş , Etüt merkezleri , Misafirhaneler açacağız bir üye bir ile gittiğinde nerede kalacağım diye düşünmeyecek şimdilik uzak hedeflerimiz
Kimse birden büyümez , Büyümede anormallik varsa o bez olma ihtimali vardır....

sefa bırak artık üç beş kişi ile sendikacılık oynamayı cebine üç kuruş harçlık girsin diyorsan yap ama bunun adına sendika denmez.

Bunun adına hak arma denir kürşat yarın sıkıştığında ilçe temsilcisinin ötesine geçmesin...
ki zamanında gördük ve yaşadık onun için sendika kuruldu. Haa ilerlerse söylediklerimizi de yapacağız
seni yorumunu okuyan da para için sendikayı açtığımı zan eder .
Sen ilçe temsilcisini aşamazken ben bu unvanla bakana kadar çıkarım senin anlayamadığın bu kürşat ...

Sorunu en yetkili makama anlatırım. Zamanında neler yaptığımız ortada ama birileri yine taşlama peşinde anlaşılan ...
Beğenmeyene diğer sendikaların kapısı açık zaten . Hangi limana konmak istiyorsa oraya konabilir....
Ama birileri bu sendikanın kurulmasından rahatsız olduğu kesin... Çünkü söylediğimiz gerçekler onlara dokunuyor...

Çakma haber siteleri gibi ... Adamın künyesine bakıyorum . Yok insanlara saygılıyız, dil,inanç vb. saymış
ama yeni bir sendika kurulmuş, yasa gereği ilgili bakanlık duyuruda bulunmuş bunu bile hazmedememiş bir düşünce ...

sefa hocameğitimbirsene istifa dilekçesini verdim, şimdi süreç nasıl işleyecek istifa sonucu gelince sizin göndediğiniz üyelik belgeleri hala geçerlimi olacak?

bu arada sefa hocam azminizi ve sukunetinizi tebrik ediyorum, ben olsam bu yorumlara dayanamazdım. :)

evet hocam üyelik formunu istifa formundan sonra verseniz yeterli ..
İstifa formunu verdiyseniz bugün verin üyelik formunu
Sabır sabırsızları çatlatır. Dedim yaa birileri hakikaten rahatsız olmuş sendikanın kurulmasından ki sendikayı kurarken onlara
sormadık bırakırken de soralım . Herkes istediği sendikaya üye olabilir. İstifa edebilir. Ama hiç kimse diğer sendikayı küçümseyemez ki hukuki sorumluluğuna da katlanır.... sendikalar 4688 sayılı yasaya göre kurulur üye sayısına göre değil.... dernek değil bu önce toplanalım sonra kuralım....
Hani laf atan bir şey bilse gam yemeyeceğim de . Boş keseden atan çok ... Eylem yaptığımızda yine burada boş keseden atanların çoğu
o gün ortada yoktu...

Onlar zannediyor ki dersler kendi kendine geldi . O zaman en çok üniversiteli bilişimci arkadaşlardan destek aldım. her görüşmeye gittiğimizde geldiler sağ olsunlar.
özellikle Kırıkkale ve ankarada ki arkadaşlar söyler söylemez geliyorlardı ....

Birileri de bırak zaten dersler geldi artık ne gerek var böyle bir şeye diyor şimdi. hata o dönemde bir arkadaş vardı yine sürekli laf atıyordu. Araştırdım. Türk eğitim sen ilçe temsilcisi çıktı . Sendikanın reklamını yapıyorsan açık açık yap . Bizi niye engellemeye çalışıyorsun ki deki bizim sendika şunu yaptı bunu yaptı şu önergeyi verdi bunu verdi şu eylemi yaptı ama yapmadıysa da sus bari....Ama ben bir şey olursa acıkça yine meydana çıkarım önce kendi hakkımı ve BT cileri savunurum açık açık diyorum... Öyle alanımı terk edip alan değişikliği ile başka bölüme kaçmam..... Onları da gördük...

eğitim bir sen müdür yardımcılığı kitabı çıkartmış onu bile üyelerine verirken kargo parası istiyor yazıklar olsun

Aile bakanlığının her yoksul aileye internet vermesine ne diyorsunuz arkadaşlar
Bizim işi millet şöyle algılıyor. Bilgisayarı ver interneti ver ver tamamdır gerisi

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri