İDEAL EĞİTİM-SEN KURULMUŞTUR...

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Re: YENİ SENDİKAMIZ KURULMUŞTUR...

Arkadaşlar kurslar ile ilgili bazı idareler sıkıntı çıkarıyormuş . Bu noktada herkes il bazında bilgi yollarsa MEB yazı yazalım . Sıkıntı çıkaran okul yada
idarelere uyarı maksatlı

Hayırlı olsun hocam. Daha yeni kurulmus ama üye sayınız kaç şu anda?

az önce a haberin bt öğretmeni hakkındaki haberi izledim.
Öğretmeni bu kadar çileden çıkaran sebeb nedir çok merak ettim.
Haa öğretmenimiz eğer bir komplo ya kurban gitmişse bununda araştırılması ve sorgulanması gerekir.

Okullardaki disiplin boşluğu nedeni ile çoğu öğretmenimiz ne yazık ki
zor durumda kalıyor .
Özellikle ortaokullardaki bu sorun git gittikçe büyüyor
Öğrencilerde bu boşluğu gördükleri anda kullanmaya başlıyorlar . İşin sonu kız öğrencileri tacizlere kadar giden durumlar var okullarda
8 sınıfta normal eğitime uyum sağlamayanlar liselerdeki gibi açık öğretime gönderme yolu açılmalıdır.

değerli hastasıyız dede kardeş,
İnsanoğlunun toplumsal hayata geçmesinden bu yana, toplum içindeki rol modellere bağlı olarak bireylerin hayata dair fikri olarak,dış görünüş vb olarak bir duruşları olmuştur. Medeniyet tasması vb ifadeler, maalesef sadece bizim gibi az gelişmiş az yetişmiş toplumlarda görülen başlangıçta ideolojik sonrasında siyasi yaklaşımlar sadece biridir.Özellikle son 20 yılda her ne hikmetse toplum birden bilinçlenmiş, özgürlükleri kendi penceresinden gören siyasal gücün esiri olan, üst beyin severler haline gelmiştir.
Buradaki sorun kıl tüy olmamakla birlikte, insani değerler içinde yüzü gözü görünen toplumun aynası olan fikri hür(?) öğretmenlerin olmasıdır.
Beyni ve kalbi ile değil aklı ile hareket eden öğretmenler olması gerekirken, bunun sayısının az olması üzücü bir durum.
Unutulmaması gereken bir başka konu da maalesef ki, bu ülke ne çektiyse kalbi temiz ama beyni olmayan biat kültürü ile yetişen maşalardan çekmiştir.
Keşke burada anlatmak istediğimi anlayabilseydiniz.

hastasıyız dede' Alıntı:
sayın ali tevetoğlu, insanların kılıyla tüyüyle uğraşmayı bırakında beyni ve kalbiyle ilgilenin, "eşşeğe altın semerde giydirsen eşşek yine eşşektir" mishali, eğer öğretmen cahilse sen ona cekette giydirsen medeniyet tasmasıda taksan ne fayda. ayrıca insanların kendi bireysel düşüncelerini kendinizce gruplandırıp "sığ beyinli ve hümanist" olarak değerlendirmeniz de ilginç, gereksiz ve saçma olmuş, biraz şizofrenimi var ne? :)
sefa hocama bu karardan dolayı teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum. :alkis:

sayın alitevetoğlu kardeş, eleştirdiğiniz şeyi kendiniz yapıyorsunuz, insanları aklı ile hareket etmemekle eleştiriyorsunuz ama sizde aklınızla değil kalbinizle yazmışsınız, mesela;

1. ben beyni ile ilgilen derken zaten düşüncesini kastetmiştim, sizin bu kısmı açıklayarak altını çizmeniz çok gereksiz olmuş bu sizin yeterince düşünmediğinizi gösterir.

2. biat kültürünü eleştirirken dikkat etmelisiizn, zira biat kültürü peygamber efendimizinde kullandığı bir yöntemdir ve dolayısı ile sünnet sayılır,evet peygamberimiz haricinde biat edilen hata yapabilir ama bu biat kültürünü eleştirmenizi gerektirmez, hata yapanı bağlar, mesela sıkı sıkıya bağlı olduğunuz parlementer sistemde başbakan yada cumhurbaşkanı hta yapınca sistemimi eleştiriyorsunuz yoksa hata yapanı mı? eğer siz bu yazıyı aklınız ile yazsaydınız biat kültürünü eleştirirken eleştri oklarının peygamber efendimize kadar ulaşacağını anlardınız, ama biat kültüründeki insanları sevmediğiniz için duygularınızla hareket ettiniz ve ona dikkat etmediniz.

3. insanların kalbi ile hareket ettiği ve aklı ile hareket etmediği için biat kültüründe hareket ettiğini düşünüyorsanız oradada yanılıyorsunuz, çünkü o insan kime neden, ne şekilde biat etmeyi istiyorsa onu düşünüp doğruyu bulup ona göre biat ediyor, bunda eleştrilecek herhangi bir nokta yoktur, zira bizler seçimde kimin daha iyi olacağını düşünüyorsak ona oy verip onu savunuyorz, bir nevi o lider ile biat ediyoruz.

Arkadaşlar kısaca şunu demek lazım ...
isteyen hergün damat gibi okulla gidebilir.
Ama ben düğün varmış gibi gitmek istemiyorum. Kıyafetimi de sakalımı da kimse karışmamamlı
kılık kıyafet konusu artık eğitimde tartışılması gereken bir unsur olmamalı ...
Kalite ,Başarı tartışılmalı

BT öğretmenleri için bu haberi güncel tutmaya çalışacağım hep ...
Gelin birlik olalım ....

Kimse demesin sendikanın kuruluşundan haberim yok Onun için ilk genel kurula kadar bu başlığı güncel tutmaya çalışacağım...

Dr. Muammer YILDIZIN talim terbiyenin başına gelmesini bir avantaja çevirebiliriz. Nitekim bazı arkadaşlarımız
da kendisini yakinen tanıyor. Derslerin 7. 8.9. sınıflarda zorunlu okutulması için başvuru yapabiliriz.

sefatetik' Alıntı:
Gelin birlik olalım ....
bt öğretmenleri bu çağrıya kulak vermeli, bbnet yöneticileride bu birlik çağrısını onaylarsa çığ gibi büyürüz.

.

Ekli dosyalar

• 20160106_232503.jpg
    20160106_232503.jpg
    132.5 KB · Görüntüleme: 438

8 Yılını tamamlayıp ta kademe almayan arkadaşlar var mı bu noktada bir girişim yaptınız mı ?
Özellikle 2006 senesinde sözleşmeliden kadroya geçen arkadaşlara kademenin verilmediğini 2011 de kadroya geçişin esas alındığını
MEB 'in bu konuda hukuki bir dayanak yokken bu hakkı vermediğinin biliyoruz . bu noktada danıştaya
dava açacağız. Haberiniz olsun ...

birlik olabileceğimiz bir sendikanın başkanını böylesine yalnız bırakan sorumsuz zümrelerimi kınıyorum.
ancak ağlıyoruz iş icraate gelince partimizin arka bahçesini bırakıp zümremize destek olamıyoruz, yazık... :wink:

mis gibi yetkili sendika varken başka sendikalar ne ola ki????

mis gibi yetkili sendika şimdiye kadar bilişimciler için kılını kıpırdattımı acaba?

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri