İDEAL EĞİTİM-SEN KURULMUŞTUR...

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Re: YENİ SENDİKAMIZ KURULMUŞTUR...

Tebrikler hocam inş. öğretmenlere barış getirirsiniz. Gerçi bazı arkadaşlar barış kelimesinden korkuyorlar... :D Baksanıza 77 de demirelin mitinglerine başlamadan önce alanda atmaca ve şahin uçurması gibi korkuluyor güvercinden .. Bırakın amblemi logoyuda kimsenin hakkını gasp etmeden mesleğinizi yapın. Gerçi btr ile artık öğretmensıfatıda kalmadıya..

hocam ben eğitimbirsenden gecen hafta istifa ettim bende ilerleyen sürecte üye olmayı dusunurum

Vallah hocam BTR ile ilgili bir haber okudum. Az önce form da sanki iyi bir şey olmuş gibi yansıtmışlar lütfen yapmayın
görevlenrdirmenin sonu grevlendirmeye gider :)
Asıl olan asıl görevledirmedir. Biz BT Öğretmenleri bir yerde toplanmak zorundayız .
BTR veya ders noktasında daha gerçekçi çözümler üretmeliyiz
Bana kalsa dersimizin soruları Hem TEOG hemde Üniversite sorularında temel düzeyde de olsa çıkmalıdır.

Yarın öbür gün Fatih projesi biterse o zaman bohçamızı mı toplayacağız gene
2010 da yaşadığım süreci hiç bir zaman unutmayacağım bir yılda 4 okul değiştirdim ders bulamadığım için

resmen üvey çocuk muamelesi gördük. Horlandık sınıflarımız toplatıldı. Dağıtıldı hala dağıtılan sınıfların kalıntısı ile ders yapıyoruz.. işte resmi

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    18.1 KB · Görüntüleme: 405

Yukarıdaki sınıfı yapan arkadaşımızı tebrik ediyorum ama bir yandan da içim kan ağlıyor. Neydik ne olduk diyorum
lütfen sunu unutmayın sendika amaç değil araçtır. Bir yerlere ulaşmak için araca binmek zorundayım veya zorundayız...

Hocam sendikanızın yayınlanan yazıyla ilgili atmayı düşündüğü bir adım var mı?

Bana çoğu sendikadan da teklif geldi eski sendikayı bıraktığımı duyduklarında ama ben gitmedim. Çünkü siyaset,entrika yok bilmem ne gibi şeylerin olduğu
yerde olmadım. Olmayacağım da böyle şeylerle işi olmayan tüm arkadaşları da yanımda görmek isterim. Bu sendikayı onun için kurdum .

Tabii ki yapacağız çoğu ilden telefonlar gelmeye başladı. Haklı olarak insanlar sizi tanımak ister
Sadece sendikacılık yapmıyoruz arkadaşlar malumunuz not dönemi yazılılar filan ... Öğretmenlik asıl görevimiz..
Yoksa MEB başta olmak üzere diğer bakanlıklar ve siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarıyla görüşmelerimize
başlayacağız..

Çağ bizim çağımız geride değil ileride olmamız gerekiyor...
Mesela interneti keşif et projesi geliştiren arkadaşlar ne güzel bir adım atmışlar
işte bu tür adımlarla öncü olmaya çalışacağız. Buna yasal yol gerekiyorsa da o zaman sendika devreye girecek
tanıtım yapacak daha fazla kitleye ulaşmaya çalışacak

SEFA HOCAM BEN BİLGİLERİMİ DOLDURUP E POSTA İLE GÖNDERDİM,
BENCE BTR OLAYI İLE İLGİLİ GÖSTERİLECEK EN GÜZEL TEPKİ, DERSLERİMİZE SARILMKTIR. TEOGDA DERSİMİZ İLE İLGİLİ SORU ÇIKMASI İÇİN MÜCADELE VERMELİYİZ.

Evet arkadaşlar idareci olan samimi olduğum bir abim,"hak verilmez alınır" derdi.Yeğitekin son yazısından da anlaşılacağı üzere bize haklarımızı vermeyecekler.O zaman bizi iyi anlayan bir meslektaşımızın kurduğu sendikaya üye olmak bize görev oldu diyebilirim.

Hocam formunuz ulaştı . Gerekli evrakları hem mail hemde posta ile size ulaştıracağız .
Hayrılı yıllar herkese

Baya görüntü yolladık sosyal medya ya
Siteye yazar bölümü eklemek istiyorum ayrıca düşüncelerini burdan dile getirmek isteyen arkadaşlarda
köşe yazarlığı verebiliriz.

sefatetik' Alıntı:
Bu sendika hiç bir siyasi akım veya ideolojik yapı çerçevesinde kurulmamıştır.
Ki kurulsa üye sayısı bir ayda binlerce olur . Mevcut sendikaların başka macera ve düşünceler peşinden koşmasından
rahatsız olan eğitimcilerin kurmuş olduğu bir sendikadır. Yönetimde Her bölge ve her düşünceden öğretmenimiz mevcuttur. sendikalı olmanın avantajlarından ve toplu sözleşme piriminden yararlanmak isteyen siyasetle ideolojiyle ilgisi olamayan tüm öğretmenlerimizi davet ediyoruz ..

hocam iyiniyet ve samimiyetinize inanıyorum. ama herkesin inanması için bir an önce amblemi değiştirin. açık söyleyim beyaz güvercin, sarı kırmızı yeşil insanlar. başarılar dilerim!

metex1234' Alıntı:
Tebrikler hocam inş. öğretmenlere barış getirirsiniz. Gerçi bazı arkadaşlar barış kelimesinden korkuyorlar... :D Baksanıza 77 de demirelin mitinglerine başlamadan önce alanda atmaca ve şahin uçurması gibi korkuluyor güvercinden .. Bırakın amblemi logoyuda kimsenin hakkını gasp etmeden mesleğinizi yapın. Gerçi btr ile artık öğretmensıfatıda kalmadıya..

İnsanların barışması için önce küsmesi gerekir. Ortamda sanal bir küskünlük varmış havası yaratılıyor. Dargınlıklar olur. Ama küslük hele hele savaş yoktur. Kimsenin barıştan korktuğunu sanmıyorum. Artık bunları bırakıp haklarımızın ve toplum menfaati peşinde koşma zamanımız geldi.

Sayın Hocam şu BTR olayına el atın bi. 10000 üye garantiniz var :puhaha:

mse' Alıntı:
babaaa hayırlı olsun..
ortalıkta ebsden başka sendika görmüyorum... sen istediğin kadar siyasetten uzak ol, olduğunu iddia et..
öyleyse benim gözümde diğer sendikalardan bi farkın yok.
hükümet sendikacılığa yol verdi, kıskıvrak sendikayı eline aldı.
ebsden başka iş yaptıran var mı
hükümete yakın başka sendika varmı
başka yalaka var mı, başka yalama var mı
kul hakkı yiyen başka sendika var mı..
sendika mendika hikaye, adamın varsa adamsın..

süpersin hocam.

sefatetik' Alıntı:
Baya görüntü yolladık sosyal medya ya
Siteye yazar bölümü eklemek istiyorum ayrıca düşüncelerini burdan dile getirmek isteyen arkadaşlarda
köşe yazarlığı verebiliriz.
hangi konuda yazacaz sadece bilişim mi genel mi

Hayırlı yıllar herkese öncelikle

Ekli dosyalar

• 2016 ideal eğitim-sen.jpg
    2016 ideal eğitim-sen.jpg
    175.7 KB · Görüntüleme: 849

Hocam bilişimciler olarak yaşadığımız sorunları veya eğitim - öğretim ile ilgili olan her şey

BTR için daha önceden bir kaç başvurum olmuştu diğer sendikada iken
Hatta teknik müdür başyardımcılığı için başvuru yapmıştım.

Sendika kavramından ne anladığımız çok önemlidir. Günümüzdeki sendikacılık anlayışı
*Siyaset
*ideoloji
*menfaat
*Makam ve mevki (özellikle müdür ve müdür yardımcısı olma merakı )
*Bana kimse dokunmasın
*Çoğunluk neredeyse orası vb.

Bizim hedeflerimiz ise
*Sosyal haklar
*Etkinlik tabanlı sosyal ve kültürel gelişim imkanı sağlama
*Üyelerin hem kendileri hemde çocuklarının yararlanabileceği (kreş+etüt merkezi ) mekanlar oluşturma
*üyelere gezi ve tatil imkanları sağlama
*Üyelerin gittiği illerde kalabilecekleri misafirhaneler açma
*Otel ve konaklama yerleri ile anlaşmalar yaparak üyeleri buralardan faydalandırma
Kısa vadeli ve uzun vadeli planlarımızın tamamı bunlar
en kısa vadeli planımız ise 10 üyenin olduğu her il veya okulda yılda bir defa etkinlik yapmayı sağlama sendikaya gelen ödentinin belli bir kısmını
temsilciye göndererek üyelerimize etkinlik yapmayı sağlamak
diğer konulara gelince mevcut sendikalar eğitim -öğretimle ilgili hangi kararları doğru ise bizde destekleriz kanun açısından 4688 sayılı yasa ne gerektiriyorsa aynısını yaparız.

ben deneyebilirim hocam, ama tek bana bırakmayınbirkaç arkadaş daha olsun dönüşümlü yazarız.

Öncelikle yeni sendikanız hayırlı olsun. Aşağıdaki almış olduğunuz karar tamamen popülist kaygılarla alınmış bir karar. SAÇ SAKALI birbirine girmiş yüzünü bile yıkamadan gelen bir öğretmen(?) ne kadar eğitimin bir parçası olur.

Hala bazı sığ beyinler hümanist yaklaşımlar adı altında topluma kendi ideojilerini adapte etmeye çalışıyorlar.
Öğretmen toplumda çocuklar için aileden de önce gelen bir rol modeldir.
Siz bu modelin bu tip saçma sapan kararlarla altını kazdıkça mutant bir gençlik yaratmış olursunuz.
İdeolojik kaygılardan uzak, toplumu siyasi dogmalarla değil,toplumun yararı için şekillendiren fikirler ışığında çalışmanız dileğiyle
başarılar

sefatetik' Alıntı:
SENDİKAMIZIN KILIK KIYAFET İLE İLGİLİ ALMIŞ OLDUĞU KARAR

Kılık- Kıyafet Yönetmenliği insan haklarını kısıtlayan bir yönetmeliktir. Bireylerin kıyafetlerinin bir güç tarafından belirlenmediği bir ortam gerekmektedir. İnsan hak ve özgürlüğü noktasında eğitim çalışanları kendi kılık kıyafetlerini belirleyebilmelidir.
Öğretmenin her şeyden önce fikren ve şeklen özgürleşmesi, sınıf ortamında rahat hareket etmesini engelleyecek temiz giysilerle derse girmesinin esas olduğunu,
08/10/2013 tarih ve 28789 sayılı resmi gazetede yayınlanan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personelin kılık ve kıyafetine dair yönetmelikte değişiklik yapılmasına ilişkin yönetmelik ile yalnızca başörtüsü yönünden kısmi özgürleşme sağlansa da erkek eğitim çalışanlarının dışlandığı, kadın çalışanlar içinde kısıtlayıcı hükümler içerdiğini, bu haliyle Anayasamızdaki eşitlik ve özgürlük ilkeleri ile çeliştiğini,
Yukarıda açıklanan gerekçelerle Sendika MYK; Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin kılık kıyafetlerine dair yönetmeliğin 5. Maddesindeki çalışanları tek tip hale getiren kısıtlamalar ve sınırlamalar son bulana kadar 13.12.2015 tarihinden başlayarak, süresiz olarak bu eylem sürecinin kamu görevlilerinin kılık ve kıyafet özgürlüğünü teminat altına alan yasal ve yönetsel düzenleme yapılıncaya kadar devam ettirmelerine-seminer dönemi dahil olmak üzere- üyelerimizin serbest kıyafet ve erkek öğretmenlerin saç ve sakal tıraşı olmaksızın kurumlarına gitmelerine karar verilmiştir. Karar aşağıda isim ve imzası bulunan MYK tarafından OYBİRLİĞİ ile imza altına alınmıştır.

sayın ali tevetoğlu, insanların kılıyla tüyüyle uğraşmayı bırakında beyni ve kalbiyle ilgilenin, "eşşeğe altın semerde giydirsen eşşek yine eşşektir" mishali, eğer öğretmen cahilse sen ona cekette giydirsen medeniyet tasmasıda taksan ne fayda. ayrıca insanların kendi bireysel düşüncelerini kendinizce gruplandırıp "sığ beyinli ve hümanist" olarak değerlendirmeniz de ilginç, gereksiz ve saçma olmuş, biraz şizofrenimi var ne? :)
sefa hocama bu karardan dolayı teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum. :alkis:

Hocam kılık kıyafet diyorsunuz yaa Hakikaten şaşıyorum. Yıllarca bu ülkede kıyafete takılıp kaldık. Takılanlarda şaşıyorum inan ki
kimse üretimle,bilinçle, bilimle , insani değerlerler le uğraşmaz da kılık kıyafet le uğraşır.
Kadının başı ile eteği ile bilmem neyi ile
erkeğin kotu ,favorisi,sakalı , bıyığı yok bilmem nesi
Bilim çağındayız bilişimciyiz yapmayın arkadaşlar " aziz sancar bizim ülkede olsaydı işsiz kalırdı" kesin başka bir şey diyemiyorum....

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri