İDEAL EĞİTİM-SEN KURULMUŞTUR...

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Re: YENİ SENDİKAMIZ KURULMUŞTUR...

Üye olmanız şart değil arkadaşlar tanışalım. İlerisi için projeler üretelim
Malum bakanlık BT sınıfları dedi zamanında . Sonra dersleri kaldırdı BT sınıfları çöpe gitti çöpten topladık sonra sınıf kurduk ki ben 2006 versiyonunu kullanıyorum O da Allaha emanet hergün bir bilgisayar bozuluyor...
Şimdi Fatih Projesi var o da biterse ne yapacağız
Gündem de olmak için bir yerlerde toplanmamız lazım ...

Ofisimiz var planlar yapalım .

Şu aralar ders saat sayısını azaltma dedikodusu var malum olan gene bize olmasın ...

Sendika bir yerlere ulaşmak için bir araçtır .Unutmayalım....

Bu ülkenin ,Ulusal değerlerini, Milletini ,Dinini , Kültürünü ayırım yapmadan seven herkesi sendikaya davet ediyorum .

Ekli dosyalar

• 4.jpg
    4.jpg
    460.4 KB · Görüntüleme: 866
  • 2.jpg
    2.jpg
    425.2 KB · Görüntüleme: 866
  • 3.jpg
    3.jpg
    437.4 KB · Görüntüleme: 869

Merakımdan soruyorum. Ülkede bu kadar çok sendika varken yeni bir sendika açmanın nedeni ne olabilir acaba?

Ben sendikasına üye olmasam da Sefa hocamın enerjisini, dünyada bir şeyleri değiştirmek için sarfettiği gayretini takdir ediyorum.

Takip etmeye çalışacağım.

Ben yapmazsam, Sen yapmazsan, Biz yapmazsak, nasıl çıkarız karanlıktan aydınlığa... "diyor şair "

4 büyük takım var .Artık kimse takım kurmasın mı :)

Arkadaslar meslektaşınız olarak her zaman yanınızdayım .
Sendikaya üye olsanız da olmasanız da kapımız her zaman size açık
Sitemizde isteklerinizi yayınlatırız...

Çağ bizim çağımız Bilişim Çağı Önde olmamız gerek ...

hocam nasıl üye oacağız. formu inidirp doldurduktan sonra merkeze göndermemiz mi gerekiyor. yoksa ilçe temsilcisine filan mı teslim etmeliyiz.(bizim ilçede temsilci yoktur herhalde)

Teşekkür Ederim.
Hocam üye olmak için formu indirip doldurun .
Tüzüğünüzü okudum kısımını imzalayın . Ondan sonra
uyelik@idealegitimsen.org
gönderin veya genel merkeze "Dünya Ticaret Merkezi Egs Business Park B2 blok No:8 yeşilköy -istanbul " posta yolluyla gönderin
Diğer yazışmaları biz okulunuzla yaparız. Temsilcilik noktasında yeni teşkilatlandığımız için şuan
TOKAT
VAN
ADANA
KOCAELİ
MERSİN
TURSUZ
KAYSERİ
de var
İstanbul da iseniz sıkıntı yok okulunuza uğrarız. Yakında Küçükçekmece den başlayacağız . Tüm okullarımızı dolaşacağız...
Diğer illerin temsilciliklerini de oluşturuyoruz. Üye olduktan sonra temsilci olmak isterse Yönetim kurulu kararı ile şuan icin oluyor.
ileriki zamanda seçimle olmak zorunda ...

Arkadaslar çoğumuzun BT sınıfı ya eski yada yok bu konuda Meb Teknoloji Genel Müdürlüğüne hem görüşme hemde
Talepte bulunmayı düşünüyorum . Sizin fikriniz nedir. Neler yapabiliriz...

interneti kefis et projesinde bir kaç arkadasla konuşmuştum. Teknik kadro istiyor bazıları
bur da bir anket yapsak gerçekten kaç kişi istiyoruz. Teknik kadroyu

Başkanım ben İstanbul'a 1400 km uzakta küçük bir ilçedeyim. Gerçekleşmemiş zaman diliminde öğrenci veya veli ile başıma olumsuz bir olay gelirse mahkemelik olursam siz benim hakkımı istanbul'dan savunabilecek misiniz?

hocam istanbulda olmanız gerekmiyor. Ayrıca avukatımız da konya da öğretmen kökenli bir avukatımız. Dava açmak için aynı yerde bulunmamız veya bulunmanız gerekmiyor. dava avukat tarafından il veya ilçenizdeki idari mahkemeyle açılıyor. veya yönlendiriliyor. Tüm sendikalar bu şekilde işliyor. Davaların çoğu idari mahkemede görülüyor.

Sadece vekalet sözleşmesini imzalamanız ve üye olanız gerekir. Ayrıca vekalet ücreti ödemiyorsunuz. Sendikaya üye olduğunuz için...
Sadece dosya masrafı alınır ki o da 250 yada 300 tl dir. bugün en yetkili ve üye sayıları ile övünen sendikalar bile aynı prosedürü uyguluyor.
Kısacası hukuki acıdan aynı statüdedir. sendikalar ister 1 üyesi olsun ister binlerce hepsi 4688 sayılı kanuna göre iş ve işlemlerini yapar..

Yaşanılan olay ile ilgili dilekçenizi ve vekalet sözleşmesini kimlik bilgilerini avukata yolluyorsunuz . Gerekli davayı veya savunmayı avukat sizin adınıza yapar

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim :)
Birkaç ay içerisinde sendikanıza üye olmaya karar verdim...
Nedenlerim :
-->Sendikanızın bilişim öğretmenlerinin mağduriyetini basında dile getireceğini düşünüyorum. Bu şekilde Bilişim branşının sesi sendika aracılığıyla daha fazla duyulacak.
-->Bulunmuş olduğum sendika herhangi bir davalık durumumda hakkımı savunmayacağını düşünüyorum.İlçemde sendikayı yönetenler sıkıntılı bu konuda.
(Ben sendikaya sadece bu sebeple üye olmuştum herhangi bir davalık durumda hakkımı savunsun diye )
-->Memurun hakkını hükümete karşı savunacak olan sendika hükümetin sendikası olamaz çünkü hükümet sendikası hükümetin yapmış olduğu reformları sahiplenir.
Örneğin: Hükümet bir konuda reform yapacağı zaman sendikasına şu konularda şunları getireceğiz sen bunları biz demeden basına yay ve daha sonra bu yeniliği senin başvurunla yapılmış gibi göster durumdan nema elde et.
Örneğin: Herhangi bir zam verme durumunda hükümet masaya oturmadan zaten sendikasıyla anlaşmıştır hangi oranda zam vereceğine. Hükümet, kendi sendikasıyla masaya oturduğunda ise memura güzel bir tiyatro gösterisi sunuyor.

--> Son olarak tüm bilişim öğretmenlerinin bu sendikaya üye olmasında yarar görüyorum çünkü hakkımızı ancak biz kendimiz savunabiliriz..

sefatetik' Alıntı:
Teşekkür Ederim.
Hocam üye olmak için formu indirip doldurun .
Tüzüğünüzü okudum kısımını imzalayın . Ondan sonra
uyelik@idealegitimsen.org
gönderin veya genel merkeze "Dünya Ticaret Merkezi Egs Business Park B2 blok No:8 yeşilköy -istanbul " posta yolluyla gönderin
Diğer yazışmaları biz okulunuzla yaparız. Temsilcilik noktasında yeni teşkilatlandığımız için şuan
TOKAT
VAN
ADANA
KOCAELİ
MERSİN
TURSUZ
KAYSERİ
de var
İstanbul da iseniz sıkıntı yok okulunuza uğrarız. Yakında Küçükçekmece den başlayacağız . Tüm okullarımızı dolaşacağız...
Diğer illerin temsilciliklerini de oluşturuyoruz. Üye olduktan sonra temsilci olmak isterse Yönetim kurulu kararı ile şuan icin oluyor.
ileriki zamanda seçimle olmak zorunda ...
ben forumlarıdoldurdum, bir örneğini okula bir örneğini size göndereceğim, size mail ile göndersem olur mu?
birde adana temsilcisi kim öğrenebilirmiyim?

Hocam Adana temsilcimiz yalcın AYGÜN
Hocam Üyelik formunu doldurduktan sonra hemen okulla vermeyin size sayı karar ve üst yazı yazmamız gerekiyor.
Üyelik formunu mail yada posta yollu ile genel merkeze ulaştırın. Formunuz geldikten sonra gerekli yazışmaları yaparız..

Avukat noktasında kesinlikle sıkıntı yapılmasın. Öğretmen kökenli olduğu için gayet bizi iyi anlıyor.
Üye olduktan sonra avukatın numarası ve iletişim bilgileri üye ye yolluyoruz.

Temsilcilikleri geliştirmeye çalışacağız 10 üyemizin olduğu her okul veya ilde yılda en az 1 defa etkinlik yapma sözü veriyoruz.
Öğretmenden kesilen para öğretmene geri dönmelidir. Sendikalar tüzüklerinde olmasına rağmen bu durumu hiç biri yapmıyor.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri