İDEAL EĞİTİM-SEN KURULMUŞTUR...

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.

sefatetik

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaslar yeni sendikamız (İDEAL EĞİTİM-SEN ) kurulmuştur. Tüm arkadaşlar açılışa davetlidir.....

Ekli dosyalar

• davetye öğretmen.jpg
    davetye öğretmen.jpg
    92.8 KB · Görüntüleme: 12,565
Re: YENİ SENDİKAMIZ KURULMUŞTUR...

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Olarak Tüm arkadaşları sendikamıza davet ediyorum. " Bir olalım Gündemde olalım..."

www.idealegitimsen.org

Genel Merkezi İstanbul Olan tek sendika....

Başkan sanırım yardımcı bulamadın.ögretmenler olarak yeterince bölünmüşüz zaten yeni gruba gerek yoktu...

İDEALİST EĞİTİM VE BİLİM ÇALIŞANLARI SENDİKASI
Mevcut kamu sendikalarının , fazlasıyla siyasallaşması, entelektüel düşünce yerine değişimin önünü tıkayan bir unsur haline gelmesi “sendika” kelimesinin hem lafzını hem de ruhunu zayıflatmış, genç nesillerde sendikalaşmaya karşı ciddi bir güven bunalımı yaşanmasına sebep olmuştur.
Bu ortamda kişisel menfaatleri ön plana almayan, siyasi parti çizgisinde politize olmayan, toplumsal faydayı ön plana alan söylem ve eylemlerin odağında yer alacak, sivil toplumla kavgalı değil, birlikte hareket eden, değişimin ve yeniliğin önünü açacak bir sendikanın varlığı önemli bir ihtiyaç haline gelmiştir.
İdeal Eğitim –Sen Sendikası, bu ihtiyaca binaen daha önce çeşitli sendikalarda görev yapan eğitim çalışanlarının bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Sendika siyasi parti eksenli politikalara ve ideolojik akımlara uzak; kültürel değerler, sosyal etkinlikler ve sanat bilime yakın; sendika gelirlerini üyelerin hak ve menfaatlerini koruma ve geliştirme maksadıyla İstanbul genel merkezli EĞİTİM ÇALIŞANLARI SENDİKASI olarak 06 Kasım 2015 tarihinde faaliyetine başlamıştır.

Bu çizgide olan her eğitim çalışanını yanımızda görmek istiyoruz.

Üye olmak isteyen arkadaşlar üyelik formlarını web sitemizden indirebilirler...

Hayırlı olsun hocam.
(Not: Yukarıda paylaştığınız resimde çok hata var.)

sefatetik' Alıntı:
Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Olarak Tüm arkadaşları sendikamıza davet ediyorum. " Bir olalım Gündemde olalım..."

http://www.idealegitimsen.org

Genel Merkezi İstanbul Olan tek sendika....

"Genel merkezi İstanbul olan tek sendika...." derken?
övünmek için bu sloganı mı buldunuz?
Logonuzdaki siyasi unsurlara benzerlikte ayrıca cabası. Sözde, sendikalar siyasileşmiş gibi söylemleriniz var.

İnşallah vaadettiğiniz gibi eğitim öğretime faydalı olur sendikanız. İyi çalışmalar.

şayet öğretmenlerin tek bir sendikası olsa ne olurdu?
900bn öğretmenin tek bir bankadan maaş aldığını düşünün.kesinlikle öğretmenlere karşı daha avantajlı kredi ve benzeri seçenekler sunulurdu. şimdiyse bölünmüşlük sendromu yüzünden tek ses olamama durumu yaşıyoruz.yani kendi kuyumuzu kazıyoruz

Hayırlı olsun hocam.. Olumsuz eleştirilere katılmıyorum.. Eğitimin ve öğretmenlerin tek sorunu çok fazla sendika olması gibi bir mantık hatası sezinledim ki çok saçma bir durum.. Bilakis sendikanın tek olması başlı başına bir facia olurdu..
Şunu da belirteyim maalesef ülkemizde sendikacılığın kendisi yanlış, eksik ve de kötü.. Bunun sayıyla siyasetle alakası yok ki..

eğitim birsenli olarak başarılar diliyorum.
Sendikamdan memnun olmadığım durumlar var,örneğin; bizim branşa hiç mi hiç sahip çıkmıyor.Sadece koltuk davası güden bir hal aldı.Hükümetin yanlışlarını gerçek anlamda eleştirmiyor.
Diğer sendikalar ise çok marjinalleşti onlardan da hoşlanmadığım konular var.
İnşallah gerçek anlamda sadece hak savunan bir sendika olursunuz diye temenni de bulunacağım ama bu size iyimi ya da kötü bir temenni mi olur bilmiyorum çünkü gerçekten hak savaşı veren sendika olursanız büyüyemezsiniz.Büyümek istiyorsanız ya hükümete yakın olmalısınız ya da hükümeti ölesiye eleştirmelisiniz.Maaelesef bugünün Türkiyesinde ancak böyle büyünebilir.Bu da öğretmen camiasını böldüğü için kısa vadede bir kısım öğretmeni uzun vadede tüm öğretmenleri bitiriyor.

Oncelikle elestirileriniz ve temenileriniz icin tesekkurler

Sendikanin kurucusu ve BT ogretmeni olarak meslektaslarimla paylasmak istedim . Davetimize tum ogretmenlerimizi bekleriz

Eğitim söz-sen Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçmesi için kurulan zorunluluktan doğan bir sendikaydı

Oradayken de BT öğretmenleri için emek verdim hocam ...

Bu sendika hiç bir siyasi akım veya ideolojik yapı çerçevesinde kurulmamıştır.
Ki kurulsa üye sayısı bir ayda binlerce olur . Mevcut sendikaların başka macera ve düşünceler peşinden koşmasından
rahatsız olan eğitimcilerin kurmuş olduğu bir sendikadır. Yönetimde Her bölge ve her düşünceden öğretmenimiz mevcuttur. sendikalı olmanın avantajlarından ve toplu sözleşme piriminden yararlanmak isteyen siyasetle ideolojiyle ilgisi olamayan tüm öğretmenlerimizi davet ediyoruz ..

Hocam hayırlı olsun.
Fakat benim de gönlüm yeni sendikaların kurulmasından yana değil; tüm öğretmenler bazında birlik sağlanarak bir araya gelme yönündedir. :?
Çabalarımız bu yönde olmalıdır bence.

aliriza61' Alıntı:
şayet öğretmenlerin tek bir sendikası olsa ne olurdu?
900bn öğretmenin tek bir bankadan maaş aldığını düşünün.kesinlikle öğretmenlere karşı daha avantajlı kredi ve benzeri seçenekler sunulurdu. şimdiyse bölünmüşlük sendromu yüzünden tek ses olamama durumu yaşıyoruz.yani kendi kuyumuzu kazıyoruz

yada o sendikanın yetkilileri bütün parayı kendileri yerdi... hiçbir zaman tek el iyi olmaz, olamaz.. herkesin düşüncesi, rengi, görüşü farklıdır. Önemli olan saygı duyabilmek..

ismailt' Alıntı:
eğitim birsenli olarak başarılar diliyorum.
Sendikamdan memnun olmadığım durumlar var,örneğin; bizim branşa hiç mi hiç sahip çıkmıyor.Sadece koltuk davası güden bir hal aldı.Hükümetin yanlışlarını gerçek anlamda eleştirmiyor.
Diğer sendikalar ise çok marjinalleşti onlardan da hoşlanmadığım konular var.
İnşallah gerçek anlamda sadece hak savunan bir sendika olursunuz diye temenni de bulunacağım ama bu size iyimi ya da kötü bir temenni mi olur bilmiyorum çünkü gerçekten hak savaşı veren sendika olursanız büyüyemezsiniz.Büyümek istiyorsanız ya hükümete yakın olmalısınız ya da hükümeti ölesiye eleştirmelisiniz.Maaelesef bugünün Türkiyesinde ancak böyle büyünebilir.Bu da öğretmen camiasını böldüğü için kısa vadede bir kısım öğretmeni uzun vadede tüm öğretmenleri bitiriyor.

hocam komik duruyo. ya inanın yada inanmadınız lafları söylemeyin. bunları söyleyen biri nasıl eğitm birsende durur?

Çoğu öğretmenimiz sendikalı olmaktan korkuyor. Haklı sebepleri de var Çünkü çoğu siyasallaşmış. Üye olduğunuzda size bir etiket hemen takılıyor. İster o düşüncede olun ister olmayın.
Aşırı derecede Mobbing Uygulandığı bir dönemde yaşıyoruz.
Haklarını bilmeyen bir öğretmen mecburen mobbinge boyun eğiyor.
Bizim hedefimizde sisyasete ve ideolojiye bulaşmadan sendikalaşmayı geliştirebilmek ve eğitim çalışanlarını bu konuda bilinçlendirmek
olacaktır.
Yoksa mevcut sendikalara üye olmak isteyen sadece üyelik formunu doldurup vermesi yeterlidir.
Etiketlenmeden sendikalı olamak hedefimiz ve amacımız

SENDİKAMIZIN KILIK KIYAFET İLE İLGİLİ ALMIŞ OLDUĞU KARAR

Kılık- Kıyafet Yönetmenliği insan haklarını kısıtlayan bir yönetmeliktir. Bireylerin kıyafetlerinin bir güç tarafından belirlenmediği bir ortam gerekmektedir. İnsan hak ve özgürlüğü noktasında eğitim çalışanları kendi kılık kıyafetlerini belirleyebilmelidir.
Öğretmenin her şeyden önce fikren ve şeklen özgürleşmesi, sınıf ortamında rahat hareket etmesini engelleyecek temiz giysilerle derse girmesinin esas olduğunu,
08/10/2013 tarih ve 28789 sayılı resmi gazetede yayınlanan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personelin kılık ve kıyafetine dair yönetmelikte değişiklik yapılmasına ilişkin yönetmelik ile yalnızca başörtüsü yönünden kısmi özgürleşme sağlansa da erkek eğitim çalışanlarının dışlandığı, kadın çalışanlar içinde kısıtlayıcı hükümler içerdiğini, bu haliyle Anayasamızdaki eşitlik ve özgürlük ilkeleri ile çeliştiğini,
Yukarıda açıklanan gerekçelerle Sendika MYK; Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin kılık kıyafetlerine dair yönetmeliğin 5. Maddesindeki çalışanları tek tip hale getiren kısıtlamalar ve sınırlamalar son bulana kadar 13.12.2015 tarihinden başlayarak, süresiz olarak bu eylem sürecinin kamu görevlilerinin kılık ve kıyafet özgürlüğünü teminat altına alan yasal ve yönetsel düzenleme yapılıncaya kadar devam ettirmelerine-seminer dönemi dahil olmak üzere- üyelerimizin serbest kıyafet ve erkek öğretmenlerin saç ve sakal tıraşı olmaksızın kurumlarına gitmelerine karar verilmiştir. Karar aşağıda isim ve imzası bulunan MYK tarafından OYBİRLİĞİ ile imza altına alınmıştır.

babaaa hayırlı olsun..
ortalıkta ebsden başka sendika görmüyorum... sen istediğin kadar siyasetten uzak ol, olduğunu iddia et..
öyleyse benim gözümde diğer sendikalardan bi farkın yok.
hükümet sendikacılığa yol verdi, kıskıvrak sendikayı eline aldı.
ebsden başka iş yaptıran var mı
hükümete yakın başka sendika varmı
başka yalaka var mı, başka yalama var mı
kul hakkı yiyen başka sendika var mı..
sendika mendika hikaye, adamın varsa adamsın..

sendikacılık bu hükümetle başlamış, bu hükümetle bitmiştir... aksini iddia edin beri buyursun.

mse' Alıntı:
sendikacılık bu hükümetle başlamış, bu hükümetle bitmiştir... aksini iddia edin beri buyursun.
Çok güzel bir özet olmuş hocam tebrik ederim..
EBS yi aldı zirvelere taşıdı ve hemen akabinde Akpartinin Kadın yada gençlik benzeri Sendikacılık Kolu oldu.. Yazık oldu..

Arkadaslar sendikayı ne bu hükümet nede diğer hükümetler için kurduk ..
Sendikacılık 90 senedir siyaset ve ideoloji üzerinden yürüdüğü için hiç bir zaman çalışana yaramamıştır.
Bizim hedefimiz bu düşünceyi yıkabilmektir.
Emeğimizi hakkımızı ise sendika aracılığıyla kazanmaktan geçer.
Üye olduğumuz sendikaya yatırılan her kuruş üyenin maaşından kesilerek yatırılmaktadır. Eğer yatırılan her kuruş
üyeye geri dönüktü olmuyorsa oturup bir düşünmek gerekir . Ben bu sendikaya neden üyeyim.
AYLIK TRİLYONLARIN GİTTİĞİ SENDİKALAR
*Üyelerine kaç kreş açmış
*Üyelerini ücretsiz gezi ve tatil götürmüş
*Kaç tane misafirhane açmış üyelerinin gittiği yerde rahatlıkla kalabilsin diye
*Üyesini çoğunlukta olduğu hangi okulda etkinlik yapmış
Benim gördüğüm ise aşağıdaki gibi
* Çalışanın yüzüne ne zaman bakıyor. " Mayıs ayında sendika üye sayısı hesaplanırken"
*Okulda sadece Müdürü bağlayıp diğer "Köy ağası maraba misali herkesi üye yapmaya çalışma "
*20 üyesi olduğu bir okulda sadece okul müdürünü yemeğe çağırma üyelere aman üyeler duymasın misali davetler
*Koltuk makam kavgası başka bir şey yok

Hedef ve düşüncelerimizi basına ve kamuoyuna cuma günü inşallah duyuracağız

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri