IDE HARDDİSKTEN SATA YA İMAJ ALMA SORUNU

Kodla Büyü
Arkadaşlar ide harddiskim arasıra sorun yarattığı için sata aldım. sata diskimi iki bölüme ayırıp, ide diskimden acronis ile aldığım imajı ikinci bölüme yükledim. ide diski çıkardım. acronis bootable cd ile pc yi açıp restore etmeye çalışırken sorun yaşıyorum. Ayrıca bios ayarlarında "İDE/SATA" SEÇENEKLERİ 1-disable 2-ide 3-raid bu üçünden hangisini seçmeliyim.

acronisin son versiyonunun kullanabilirsiniz, önceki versiyonlarının bazıları sata ile uyumsuzdu. bir de geri yükleme yaparken C ile birlikte MBR kaydını da geri yükleyiniz.

acronis enterprise server edition 9.0 kullanıyorum. c ve mbr kaydını birlikte seçmiyor?? bios ide/sata ayarlarını raid mi yapsam acaba

ben acronis home 2010 versiyonunu kullanıyorum ve c ve mbr kaydını birlikte seçiyor, BIOS ayarlarından raidi deneyebilirsiniz ama zannımca sizin işinizi çözmez o farklı bir ayar.

tamam sonunda çözdüm. sata diski fabrika ayarı olarak master görüyor. sorun çıkmaması için ide diski slave bağladım. acronis cd ile başlattım. sata diski gördü. önce "add new disk" ile sata diski tanıtıp iki bölüme ayırdım. sonra "clone disk" yaptım. 40 dk herşey tamam. iki gündür kafa patlatıyordum. windows cd sinin yapamadığını acronis yaptı. tavsiye ederim

Acronis True Image programının son versiyonu ile farklı türdeki harddiskler birbirlerine klonlanabiliyor. Bir sitede gördüm (www.pclabs.com.tr) orada normal sabit diskten IDE diske klonlamayı gösteriyorlardı.

Geri