"İDARİ GÖREV" acil arkadaşlar

Kodla Büyü

siyahbeyin

Üye
okulda toplamda 16 saat dersim var, idare üzerine "9 saat" te idari görev verebilirmi arkadaşlar... bilgisi olanlar cevaplarsa çok teşekkür ediyorum arkadaşlar......durum biraz acil.

Hocam idari görev sadece 15 saat dersini dlduramayan öğretmenlere verilir.Öyle kafasına göre yazamaz. Ayrıca sana yazabiliyorsa dersi 20 saat olan diğer öğretmenlere de versin sıkıyosa. Böyle bişey yok. Tamamen uydurmuş. Kesinlikle kabul etmeyin. Haa ekders alırım diyorsanız ayrı onu bilemem.

İdari görev derken? 21-16=5 saat daha idare ders görevi verebilir. 21 saat üstü öğretmen eksiği yoksa öğretmen daha fazla ders almayabilir. Ama 9 saat idari görev derken tam olarak neyi sordunuz anlamadım. Açıklama yaparsanız daha düzgün bilgi verebilirim.

hocam durum şöyle şimdi toplamda 16 saat dersim var. bunun üzrine birde sana idari görev veririz dediler ben bu idari görevi neye göre alıyorum hiç anlamadım. bunu idare eğer isterse verebilirmi. daha net anlatmak istiyorum ama benimde bilmediğim bir görev o yüzden yorumlarınız çok öenmli teşekkür ediyorum ilgilendiğiniz için.

bu idari görev 20 saat dersi olan birinede verilebiliyormu. birde okulda idari görev alan bilgisayr öğretmeni ne yapar ???

benim bildiğim idari görev kalktı. bugün konuşuldu bizde. eğitim görevi verebilir diye bir şey geçti. nöbet, boş ders falan

ama bununla ilgili yönetmelik mevzuat varmı diyorsanız bilmiyorum. ama araştırılır.

verilemez. maaş karşılığını bile doldurmayanlarda uygun değildir tamamlamaya gitmeleri gerekir.

ilgilendiğiniz için teşkkür ediyorum arkaşlar. bu sene okul formatör öğretmenlikleri başvuruları beklemede kaldı bir bilgisi olan var mı bu konuda??? bir de arkadaşlar kendi okulunda formatör olmana izin vermezlerse başka bir okulda formatör öğremen olabiliyormusun???

İdari görev diye bişey yoktur. Bir öğretmene en fazla 15+6 saat ders görevi verilebilir. Ayrıcada diğer yapmakla görevli olduğumuz görevler. Sınıf öğretmenliği, kulüp, nöbet, toplantı vb işlemler. Onun dışında 0 saat dersi olan bir öğretmene bile idari görev verilemez.

değerli meslektaşlarım ben bu idari görev konusunda net olarak cevap aldım sizlerden teşekkür ediyorum. bir sorum daha var eğer kendi okulumuzda okul formatör öğretmeni olarak görevlendirilmezsek başka bir okulda okul formatör öğretmeni olabiliyormuyuz????

Sizin idare kendilerini uyanık zannediyor hocam, yani sen onların işlerini yaparken onlar daha fazla bos oturup daha fazla çay sigara içecekler. Tek dertleri bu.

siyahbeyin' Alıntı:
değerli meslektaşlarım ben bu idari görev konusunda net olarak cevap aldım sizlerden teşekkür ediyorum. bir sorum daha var eğer kendi okulumuzda okul formatör öğretmeni olarak görevlendirilmezsek başka bir okulda okul formatör öğretmeni olabiliyormuyuz????
Tercih formuna gitmek istediğin okulu yazarsın ama müdür BT derslerini(varsa) bahane edip onaylamayabilir. Bu konuda eğiticilerden daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

15 saat maaş karşılığıdır ve alanınızda ders varsa şayet 6 saat verilebilir oda alanınızda idari görev diye bir saçmalık olamaz....ek ders yönetmeliğini okusunlar ondan sonra işlem yapsınlar....
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/26378_0.html

Aylık karşılığı ders görevi

MADDE 5- (1) Kapsama dâhil örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görevli;

a) Örgün ve yaygın eğitim kurumlarının müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcıları haftada 6 saat,

b) Okul öncesi ve sınıf öğretmenleri haftada 18 saat,

c) Genel bilgi ve meslek dersleri öğretmenleri haftada 15 saat,

ç) Atölye ve laboratuvar öğretmenleri haftada 20 saat,

ders okutmakla yükümlüdürler. Bu yükümlülük öncelikle alanlarında, alanlarında ders bulunmayanlara ise ihtiyaç hâlinde ve istekleri üzerine alanları dışında ders görevi verilmek suretiyle yerine getirilir.

Ek ders görevi

MADDE 6- (1) Kapsama dâhil örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görevli olup, aylık karşılığı ders görevini tamamlayan;

a) Müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarına haftada 6 saate,

b) Genel bilgi ve meslek dersleri öğretmenlerine 6 saati zorunlu olmak üzere haftada 15 saate,

siyahbeyin' Alıntı:
hocam durum şöyle şimdi toplamda 16 saat dersim var. bunun üzrine birde sana idari görev veririz dediler ben bu idari görevi neye göre alıyorum hiç anlamadım. bunu idare eğer isterse verebilirmi. daha net anlatmak istiyorum ama benimde bilmediğim bir görev o yüzden yorumlarınız çok öenmli teşekkür ediyorum ilgilendiğiniz için.

Ek ders maaş karşılığı doldurmanız gereken ders saatinin üstüne aldığınız her 1 ders saati için yapılan ödemedir. İdari görev adı altında okulda sadece idareciler ek ders ücreti alır. Bir öğretmene idari görev adı altında ekders ödemesi yapılamaz. Sana 9 saat idari görev yazarız ek dersini alırsın diyen idareci kendine yazsın da alsın bakalım alabiliyor mu? Müdür bile 6 (Maaş Karşılığı) + 6 (Ekders) alabilir üstüne girerse ek ders alamaz gönüllü girmiş olur. Hocam senin idareci saçmalamış. Ekdersler ve yapılacak ödemeye ilişkin MEB Öğretmen ve Yöneticilerin Ek Ders Yönetmeliğine bakarsan yazdıklarımdan farklı bişey göremezsin. İyi çalışmalar...

KöfteHoRr' Alıntı:
İdari görev diye bişey yoktur. Bir öğretmene en fazla 15+6 saat ders görevi verilebilir. Ayrıcada diğer yapmakla görevli olduğumuz görevler. Sınıf öğretmenliği, kulüp, nöbet, toplantı vb işlemler. Onun dışında 0 saat dersi olan bir öğretmene bile idari görev verilemez.

evet aynen öyle..

artı, hatta sizde bu görevi isteseniz bile "idari görev" denen şey ek dersten sayılan hallerden olmadığı için belki sonradan bunları faizi ile geri ödemek zorunda kalabilirsiniz..

idari görev diye bir şey yoktur.. ne maaş karşılığına, ne de ek ders olarak böyle bir görev verilmesi mevzuata aykırıdır..

tayinci42' Alıntı:
KöfteHoRr' Alıntı:

evet aynen öyle..

artı, hatta sizde bu görevi isteseniz bile "idari görev" denen şey ek dersten sayılan hallerden olmadığı için belki sonradan bunları faizi ile geri ödemek zorunda kalabilirsiniz..

idari görev diye bir şey yoktur.. ne maaş karşılığına, ne de ek ders olarak böyle bir görev verilmesi mevzuata aykırıdır..

İdarenin görevi idare etmektir hocam. Bilişimcilere ekders yok, idare de idare ediyo işte :D Herkes kafayı yedi :D Para paradır ama o kadar da değil :)

Geri