İdarecilik ile alakalı bir soru ?

Kodla Büyü

cinefil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. Ben idarecilik sınavına çalışıyorum da kafamda netleştiremediğim bir mesele var. Hiç idarecilik yapmadığım için size danışmak istedim.

Zorunlu hizmetini yapmakta olan öğretmenler sadece zorunlu hizmet olan okullara idareci olabiliyormuş. Zorunlu hizmetimin tamamlanmasına yaklaşık üç yıl var. Kazanabilirsem bu üç yılımı idareci olarak bulunduğum ilçede tamamlamayı düşünüyorum.

Sorum şu: Müdür yardımcılığı yaparken tekrardan idarecilik sınavına girip üç yıl sonunda il merkezindeki bir okula yüksek bir puan alıp müdür yardımcısı olarak gidebilir miyim? Gidebilmem için ne yapmam lazım ? İstifa mı etmem lazım yoksa istifaya gerek olmadan kazandığım yere atamamı yaptırabilir miyim?

Ah hocam ah. Tüm kadrolar eski idarecilere doldu. Ancak emekli olurlarsa yerleri açılıyor. Bu çarka girebilmek çok zor.

Ah hocam ah. Tüm kadrolar eski idarecilere doldu. Ancak emekli olurlarsa yerleri açılıyor. Bu çarka girebilmek çok zor.

hedefim 100 puan hocam :) şaka bi yana da hocam haklınız gerçekten... 100 puan alsam bile önceden idarecilik yapan bi adamın beni geçme şansı var. ek puan alıyor. Daha biz napacaksak :(

idareciliğin zorunlu hizmetle alakası var mı ki? ilk defa sizden duydum hocam. O sadece isteğe bağlı yer değiştirmlerde geçerli. İdarecilikte alırsın puanını gidersin okuluna..

Merhaba arkadaşlar. Ben idarecilik sınavına çalışıyorum da kafamda netleştiremediğim bir mesele var. Hiç idarecilik yapmadığım için size danışmak istedim

Zorunlu hizmetini yapmakta olan öğretmenler sadece zorunlu hizmet olan okullara idareci olabiliyormuş. Zorunlu hizmetimin tamamlanmasına yaklaşık üç yıl var. Kazanabilirsem bu üç yılımı idareci olarak bulunduğum ilçede tamamlamayı düşünüyorum.

Sorum şu: Müdür yardımcılığı yaparken tekrardan idarecilik sınavına girip üç yıl sonunda il merkezindeki bir okula yüksek bir puan alıp müdür yardımcısı olarak gidebilir miyim? Gidebilmem için ne yapmam lazım ? İstifa mı etmem lazım yoksa istifaya gerek olmadan kazandığım yere atamamı yaptırabilir miyim?

bt rehberliği gibi bir görev varken idareciliği düşünmeyin derim. idareciliğin tek avantajı il içi tayinde 3 yılı beklememek, yıl sonunda hatta kabul ederlerse yıl içinde istifa edip boş, kafanıza uygun bir norm varsa oraya tayin isteyebiliyorsunuz. idareciliği çoğu kişi ek ders için yapar, ders anlatmaktan, öğrenciyle muhatap olmaktan bıkmıştır (tek idareciysen yandın, her şey seni bulur, herkesle uğraşırsın) gider idarecilik yapar. 11 ay mdr yardımcılığı yaptım bunun 2-3 ayı müdür vekilliği, insanlarla iletişim kurma, çevre edinme dışında bir faydasını görmedim, maddi faydayı zaten btr'likten sağlıyoruz, meslek lisesindeysen yine dediğim gibi, öğrenciden bıkan, ders anlatmayı sevmeyen bir kişi idarecilik yapar, onun dışında niye idareclik yapayım?

Sorunuza geleyim: mdr yardımcılığı için sınava girdiniz, atandınız, ancak istifa eder, bir yıl ceza yerseniz ardından tekrar sınavla idareciliğe başvurabilirsiniz. siz idareciyken sınava girip puanımı yükselteyim daha iyi bir yere mdr yardımcısı olayım diyemezsiniz.

ama yine de idareci olmak istiyorsanız buyrun olun. bazı şeyler tecrübe ile daha iyi anlaşılıyor.

idareciliğin zorunlu hizmetle alakası var mı ki? ilk defa sizden duydum hocam. O sadece isteğe bağlı yer değiştirmlerde geçerli. İdarecilikte alırsın puanını gidersin okuluna..
var hocam, yoksa bizde uyanık çoktur, azmeder alır 95-100ü, 2 yıllık öğretmen en merkezi, en iyi okulda çalışır.

aynı okulda sanırım idareci olarak 4 yıl dolunca idareciler arası yeniden atamalar oluyor. ona denk getirip ilçeler arası geçiş yapılabilir.

3 yıl sonra müdür yardımcılığı olmaz. 4 yıl bitince sınava ihtiyaç olmadan müdür yardımcıları arasında yer değişikliği yapabilirsiniz. 3 yılın sonunda yöneticilik sınavı ile müdür olarak gidebilirsiniz yer olursa.

Teşekkürler arkadaşlar. Yazdıklarınız çok yararlı oldu gerçekten de

• Beğen
Tepkiler: omd
var hocam, yoksa bizde uyanık çoktur, azmeder alır 95-100ü, 2 yıllık öğretmen en merkezi, en iyi okulda çalışır.
Başka branşlarda bu yöntemi il merkezine yerleşmek için çok kullanıyorlar. Normalde yıllarca beklemesi gerekirken bir iki yıl idarecilik yapıp sonra istifa edip merkez ilçe okullarından birine geçiyorlar. Sistemin açığını bulmuşlar :D

Başka branşlarda bu yöntemi il merkezine yerleşmek için çok kullanıyorlar. Normalde yıllarca beklemesi gerekirken bir iki yıl idarecilik yapıp sonra istifa edip merkez ilçe okullarından birine geçiyorlar. Sistemin açığını bulmuşlar :D
ama yeni öğretmen zorunlu hizmeti olan bir okula geçebiliyor, yine de merkeze gelmek için bir yöntem.

Geri