İdareci görevleri

Kodla Büyü

linu_x

Aktif Üye
Arkadaşlar okul idarecileri nin aylara göre yapacağı işleri bilen var mı ? Yani hangi ay ne yapılır gibi..
Teşekkürler..

arkadaşım googlea lise veya ortaokul müdür yardımcısı yıllık planı yaz hrhangi bir yıl farketmez hepsi aynıdır kullanabilirsin geleni indir

-Ders programı
-DYK işlemleri
-maaş, ekders işlmleri
-e-okul,
-nöbet,
-velilerle görüşme
-şökk
-öğretmen kurulları
-devamsızlık işlemleri öğretmen öğrenci
-doğuma gidecek doğumdan gelecek öğretmenlere göre ders programı,
-okulun ısınma enerji, su kanalizasyon bina fiziki sorunları,
-mebbis, e-okul, evrak gönderme alma, alo 147, e-posta, DYK ekranı, sınav yapılıyorsa osym, aöf, tefbis, e-yaygın, vb ekranların en temel kullanıcısıdır.
-öğrencilere karne verme,
-seminer işlemleri planlaması
-Kayıt işlemleri
-
.
.
idarecinin işi bitmez. planlar, yönetmelikler sık sık yeniden düzenlendiği kurallar değiştiği için yamalı bohçaya dönmüş yönetmelikleri takip etmekten yılarsınız. 2 ay önce uyguladığınız kuralı hatırlasanız bile size yararı olmaz. yani planlama yapmak çok zordur. planlama yapacağım diye heba olmaya değmez. Her ay her iş ve işlem yapılır.

tenten' Alıntı:
-Ders programı
-DYK işlemleri
-maaş, ekders işlmleri
-e-okul,
-nöbet,
-velilerle görüşme
-şökk
-öğretmen kurulları
-devamsızlık işlemleri öğretmen öğrenci
-doğuma gidecek doğumdan gelecek öğretmenlere göre ders programı,
-okulun ısınma enerji, su kanalizasyon bina fiziki sorunları,
-mebbis, e-okul, evrak gönderme alma, alo 147, e-posta, DYK ekranı, sınav yapılıyorsa osym, aöf, tefbis, e-yaygın, vb ekranların en temel kullanıcısıdır.
-öğrencilere karne verme,
-seminer işlemleri planlaması
-Kayıt işlemleri
-
.
.
idarecinin işi bitmez. planlar, yönetmelikler sık sık yeniden düzenlendiği kurallar değiştiği için yamalı bohçaya dönmüş yönetmelikleri takip etmekten yılarsınız. 2 ay önce uyguladığınız kuralı hatırlasanız bile size yararı olmaz. yani planlama yapmak çok zordur. planlama yapacağım diye heba olmaya değmez. Her ay her iş ve işlem yapılır.

hocam güzel özetlemiş eline sağlık liste uzar gider böyle... :alkis:

pisagorean' Alıntı:
Şu anki sistemde sadece koltuğu elinde tutabilmek için üstlere yalakalık yapmaktır görevi açık net
Hocam ne biçim konuşuyorsun?
Birkaç örneği görüp nasıl bir genelleme yapabiliyorsun?
2011 sınavıyla 89 puan alarak atandım.
Şu anda görevimi layıkıyla yapmaya devam ediyorum.
Şimdiye kadar hiç yalakalık yapmadım , yapmam da tarzım değil..
Hatta baz ilçedeki okul müdürleri bile beni arar mevzuat ve diğer konularda...

Böyle hassas konularda yorum yaparken daha özenli olmanızı ve özür dilemenizi bekliyorum...

dizzy' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:
Şu anki sistemde sadece koltuğu elinde tutabilmek için üstlere yalakalık yapmaktır görevi açık net

Böyle hassas konularda yorum yaparken daha özenli olmanızı ve özür dilemenizi bekliyorum...
Sayın hocam, vicdanen rahatsanız, liyakat sahibi olduğunuzu düşünüyorsanız bu lafımı üstünüze alınmayın. Son müdür atamalarının ne kadar objektif yapıldığı ortadadır. Benim bulunduğum yerde gördüğüm manzara budur malesef. Açık konuşayım bu şekilde bir komisyon karşısında el pençe divan durarak müdür olmak benim fıtratıma aykırı. İllaki halederek gelen vardır. Kimseyi araya sokmadan bu aşamalardan geçerek müdür olan da vardır. Bu örnekler malesef çok az. Sistem insanları malesef yalakalığa itiyor. 4 sene görevlendirilen bir müdürün bir 4 sene daha görevlendirilebilmesi için biraz da yalakalık yapması gerekiyor. Eğer gerçekten işini hakkıyla yapıyorsa ve bu tarz insanları seçtilerse hiç sorun yok. Benim gördüğüm malesef bu değil.

pisagorean' Alıntı:
dizzy' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:

Sayın hocam, vicdanen rahatsanız, liyakat sahibi olduğunuzu düşünüyorsanız bu lafımı üstünüze alınmayın. Son müdür atamalarının ne kadar objektif yapıldığı ortadadır. Benim bulunduğum yerde gördüğüm manzara budur malesef. Açık konuşayım bu şekilde bir komisyon karşısında el pençe divan durarak müdür olmak benim fıtratıma aykırı. İllaki halederek gelen vardır. Kimseyi araya sokmadan bu aşamalardan geçerek müdür olan da vardır. Bu örnekler malesef çok az. Sistem insanları malesef yalakalığa itiyor. 4 sene görevlendirilen bir müdürün bir 4 sene daha görevlendirilebilmesi için biraz da yalakalık yapması gerekiyor. Eğer gerçekten işini hakkıyla yapıyorsa ve bu tarz insanları seçtilerse hiç sorun yok. Benim gördüğüm malesef bu değil.
Öyleyse benim tanıdıklarım vs. de genelleme yapma lütfen. Şuan senin yaptığın kul hakkıdır. Tüm camiayı zan altında bırakmaktır. Elhamdülillah işimi en iyi şekilde yaptığıma inanıyorum. Şahsen ben kırıldım mesajını düzeltmelisin.

pisagorean' Alıntı:
Valla benim gördüklerim de öyle....
Bazı hocalarım sana kızmışlar ama...
inan katılmamak elde değil.... bu genellemeden dolayı milletin hakkı geçtiyse sana, varsın bana da geçsin.. Allah'tan ahret var.

Geri