İBE KOORDİNATÖRLÜK EVRAK OTOMASYONU

Kodla Büyü
üç adet işletme ve 5 tane öğrenci bilgisi girdim. fakat program tam rapor oluşturmuyor. örneğin en son sıradaki işletmenin aylık günlük devam devamsızlık formları oluşmuyor???

Öncelikle öğretmene kolaylık sağlayan bir program yazdığınız için tebrik ediyorum.Devamını dilerim.
Okulumuzda ,hazırladığınız evraklardan başka,"aylık görev formu " isteniyor.Bu formda,
Başlık olarak,........meslek ve anadolu meslek lisesi
Koordinatör öğretmenin aylık görev formu
öğretmenin adı soyadı:
Sonra;
1- işletmeye gittiği tarih
2- işletme adı
3- işletmeye gittiği saatler
4- yaptığı iş
5- koordinatör öğretmen ve md.yard. imzası
en aşağıda ise, solda koordinatör md. yard. ,sağda ise Okul müdürü bölümleri var.
Ayrıca, öğrencinin Alan bilgisini yazamıyorum.Örneğin,Elektrik-Elektronik Teknolojisi
Bu evrakı ve Alan Bilgisi seçeneğini mevcut programa eklerseniz,daha da memnun olacağım.
Ellerinize sağlık,zihniniz açık olsun.

Mfeyzi' Alıntı:
Öncelikle öğretmene kolaylık sağlayan bir program yazdığınız için tebrik ediyorum.Devamını dilerim.
Okulumuzda ,hazırladığınız evraklardan başka,"aylık görev formu " isteniyor.Bu formda,
Başlık olarak,........meslek ve anadolu meslek lisesi
Koordinatör öğretmenin aylık görev formu
öğretmenin adı soyadı:
Sonra;
1- işletmeye gittiği tarih
2- işletme adı
3- işletmeye gittiği saatler
4- yaptığı iş
5- koordinatör öğretmen ve md.yard. imzası
en aşağıda ise, solda koordinatör md. yard. ,sağda ise Okul müdürü bölümleri var.
Ayrıca, öğrencinin Alan bilgisini yazamıyorum.Örneğin,Elektrik-Elektronik Teknolojisi
Bu evrakı ve Alan Bilgisi seçeneğini mevcut programa eklerseniz,daha da memnun olacağım.
Ellerinize sağlık,zihniniz açık olsun.

Hocam alan/dalları düzenlemeyi 1. sayfanın sonunda anlatmıştım oradan yapabilirsiniz: teknik-ve-meslek-liseleri-evrak-ve-dokumanlari-f161/ibe-koordinatorluk-evrak-otomasyonu-t134729.html

Aylık görev formu da bizde idare tarafından tutulduğu için programa almadım ama müsait zamanım olursa ekleyebilirim

Sayın Parhelion Hocam!
Dediğinizi yaptım ve Alan adını yazabildim.Sağ olunuz.
Bugün günlük formları yazdırdım.Fakat,iki ayrı işletmeyi aynı sayfaya yazdırdı.Ben de makasla kesmek zorunda kaldım.
Günlük formda, iki aynı işletmeyi tek sayfaya 2 tane nasıl ekleyebilirim?
Ayrıca,devamsızlık formunu tek sayfanın yarısı boş olarak yazdırıyor.Kağıt israfı oluyor.Tek sayfaya 2 veya 3 işletmenin devamsızlığını nasıl yazabilirim?
Yardımlarınız için,teşekkürler.

Hocam günlük formlar için tam sayfa ve yarım sayfa seçenekleri mevcut. Yarım sayfa durumunda da kesmeniz gerekmez aslında sonuçta hepsi bir dosyada toplanacak. İdare mi böyle istiyor sizde? Devamsızlık formunda da tek sayfada iki form şeklinde verir zaten isterseniz dosyayı gönderin bir inceleyeyim

PARHELİON hocam devam devamsızlık formlarında şöyle bir olumsuzluk var. aynı işletmede iki tane öğrenci tanımlı. bu öğrencilerin devam devamsızlık çizelgeleri farklı sayfalara dağılıyor. başka işletmelerde öğrenci olduğu için. biz de sayfaları makasla kesmek zorunda kalıyoruz. buna bir çözüm bulabilir miyiz? aynı işletmede tanımlı öğrencilerin devam devamsızlıkları aynı sayfalarda çıkabilir mi?

hocam doldurmamız gereken koordinatörlük evrakları hangi resmi yazıda, yönetmelikte geçiyor. Okula, ile ilçeye göre değişik değişik evraklar var. doğrusu nedir?

glpks' Alıntı:
PARHELİON hocam devam devamsızlık formlarında şöyle bir olumsuzluk var. aynı işletmede iki tane öğrenci tanımlı. bu öğrencilerin devam devamsızlık çizelgeleri farklı sayfalara dağılıyor. başka işletmelerde öğrenci olduğu için. biz de sayfaları makasla kesmek zorunda kalıyoruz. buna bir çözüm bulabilir miyiz? aynı işletmede tanımlı öğrencilerin devam devamsızlıkları aynı sayfalarda çıkabilir mi?

Hocam,

1- Sol menüden Tüm Access Nesneleri yazan başlığın sağındaki aşağı oka tıklayın ve Özel seçin.
2- Menü tekrar yenilendiğinde Devamsızlık Formu Sorgusu gelecek ona da sağ tıklayın Tasarım Görünümü deyin.
3- Gelen sql sorgusunun son satırındaki noktalı virgülden hemen önce ORDER BY İŞLETMELER.id ekleyin ve kaydet deyin.

Artık listeyi işletmeye göre sıralı getirir.

Parhelion' Alıntı:
glpks' Alıntı:

Hocam,

1- Sol menüden Tüm Access Nesneleri yazan başlığın sağındaki aşağı oka tıklayın ve Özel seçin.
2- Menü tekrar yenilendiğinde Devamsızlık Formu Sorgusu gelecek ona da sağ tıklayın Tasarım Görünümü deyin.
3- Gelen sql sorgusunun son satırındaki noktalı virgülden hemen önce ORDER BY İŞLETMELER.id ekleyin ve kaydet deyin.

Artık listeyi işletmeye göre sıralı getirir.

teşekkürler hocam.

Sayın Hocam; koordinatörlük aylık ve günlük formlar dosyasındaki "Bilişim, Büro, Muhasebe" alanlarının dışındaki alanları (Elektrik, Mobilya, Metal v.b) nasıl ekleyebiliriz? Yardımcı olursanız sevinirim.

Öncelikle paylaşım için teşekkür ederim. Biraz Konu dışı olacak ama gene de sorayım işletmelerde beceri eğitiminin başlama tarihi var mı hocalarım yani ilk hafta mı başlıyor yoksa okulların hazırlık durumuna göre değişiyor mu. Ya da takip etmemiz gereken bir site var mı uzun süre sonunda bir meslek lisesine atandım da deneyimlerinize ihtiyacım var.

@Parhelion hocam elinize sağlık.
@Parhelion hocamın açtığı bu konuyu daha dün yeni gördüm. Yoksa boş yere bir sürü uğraşmayacakmışım

Pandemi döneminde meslekçi arkadaşlar evlerinde evrakları çıkabilsinler diye hazırlamıştım.
Access ve VB bilgim oldukça sınırlı. Büyük kısmını internetten öğrendiğim bilgilerle hazırladım. Yani programla ilgili size yardımcı olamam çok zor. İnternetten araştırabilirsiniz.
Bazı arkadaşlar 64Bit olan dosyayı çalıştırmakta sorun yaşamışlardı. Sanırım bilgisayarlarında 32Bit Access kuruluydu. O yüzden iki dosya var.
64Bitlik dosyada Excel'den öğrenci bilgilerini alabilirsiniz. Şablon örnek dosyasını da ekledim.

Mümkün olduğunca basit, anlaşılır bir kullanım olmasına gayret ettim. Umarım işinize yarar.
Access ve VB bilgisi olan arkadaşlar geliştirip burada bizlerle paylaşırlarsa indirip kullanırız, iyi olur.

Menülerin tamamı ile veritabanı tablolarını, formlarını vs. görüntülemek için

Dosya->Gizlilik Seçenekleri->Geçerli Veri Tabanı bölümünden
Gezinti Bölmesini Görüntüle
Tam Menülere İzin Ver

seçeneklerini onaylayın... Kolay gelsin

Ekli dosyalar

• 32_ime.rar
    1.5 MB · Görüntüleme: 27
  • 64-ime.rar
    1.5 MB · Görüntüleme: 42
@Parhelion hocam elinize sağlık.
@Parhelion hocamın açtığı bu konuyu daha dün yeni gördüm. Yoksa boş yere bir sürü uğraşmayacakmışım

Pandemi döneminde meslekçi arkadaşlar evlerinde evrakları çıkabilsinler diye hazırlamıştım.
Access ve VB bilgim oldukça sınırlı. Büyük kısmını internetten öğrendiğim bilgilerle hazırladım. Yani programla ilgili size yardımcı olamam çok zor. İnternetten araştırabilirsiniz.
Bazı arkadaşlar 64Bit olan dosyayı çalıştırmakta sorun yaşamışlardı. Sanırım bilgisayarlarında 32Bit Access kuruluydu. O yüzden iki dosya var.
64Bitlik dosyada Excel'den öğrenci bilgilerini alabilirsiniz. Şablon örnek dosyasını da ekledim.

Mümkün olduğunca basit, anlaşılır bir kullanım olmasına gayret ettim. Umarım işinize yarar.
Access ve VB bilgisi olan arkadaşlar geliştirip burada bizlerle paylaşırlarsa indirip kullanırız, iyi olur.

Menülerin tamamı ile veritabanı tablolarını, formlarını vs. görüntülemek için

Dosya->Gizlilik Seçenekleri->Geçerli Veri Tabanı bölümünden
Gezinti Bölmesini Görüntüle
Tam Menülere İzin Ver

seçeneklerini onaylayın... Kolay gelsin
linkler çalışmıyor.

Geri