İ-shift sanzıman hk.

Kodla Büyü

eyolcu

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaslar 2009 jazz joy i-shift almak üzereyim. İnternette kötü ve iyi diye bilgiler var. i-shift sanzıman kullanan veya bilgisi olan arkadaslar bilgilerini paylasırsa sevinirim..

Bildiğiniz manuel vites düzeneği olan, ama debriyaj yerine elektronik - mekanik bir sistemin sizin yerinize debriyaja basmasıyla vites geçişlerinin gerçekleştiği bir yarı otomatik vites sistemidir hocam. Gerçek bir otomatik vites olmadığı için konfor vermez ama gerçek bir manuel olmadığı için vites geçişleri daha hızlıdır. Peki neden böyle bir şey yapmışlar derseniz, olay tamamen tasarruf. Tam otomatik şanzumanlara oranla 100 km de 1,5 - 2 lt daha az yakar. Manuel kadar az yakan otomatik vitesli bir aracınız olur böylece. Aynı olay Volkswagen'de DGS, Toyota'da MMT vites olarak olarak geçiyor. Diğer markalarda var mı bilmiyorum. Daha önceki aracınız tam otomatik ise yadırgarsınız, bunu kullanmak size eziyet olabilir, daha önceki aracınız manuel ise bunu kullanmak oldukça zevkli olacak sizin için. i-shift şanzumanlı honda civic kullanıyorum 9-10 aydır, oldukça memnunum.
Bu şanzumanla kadar az yakabilir ki derseniz, daha önce değerleri şurada yazmıştırm:
otomobil-klubu-f177/1-8-motor-sehir-ici-ve-disi-ne-kadar-t92246.html

1. dgs değil "dsg" ikincisi de dsg nereeee i-shift nere hocam biri p3 diğer i-7 yanlış bilgi vermeyelim

hocam dediğin aracın aynısını 20 gün önce aldım. çok memnunum. araç temizse kaçırma derim. çok ekonomik bir araç. ankaradan bitlise 1100 km ortalama 5 litre ile 255 tl yaktı.

şanzımanı otomatikleştirilmiş manuel vites. debriyaj yok. ister manuelde ister otomatikte kullanabilirsin. ben sürekli otomatikte kullandım. yokuşta hafif geri kaçırabiliyor. tam otomatik değil. tavsiye ederim.

bu arada araç full değil hocam. arka camlar elektrikli değil. sunroof u yok.

erhnhtms' Alıntı:
1. dgs değil "dsg" ikincisi de dsg nereeee i-shift nere hocam biri p3 diğer i-7 yanlış bilgi vermeyelim

Pardon, yazım yanlışı olmuş. Ama bilgi yanlış değil, ikisinin de mantığı aynı. İkisinde de baskı balatayı kullanıcı yerine kontrol eden bir elektrik motoru var temelde. DSG, çift kavramalı şanzıman olarak da bilinir. Tek vitesler (1,3,5) için ayrı, çift vitesler için (2,4,6) ayrı kavrama vardır. Bu sayede vites geçişleri daha hızlı yapılır. Aynı sistem yani dsg Bugatti Veyronda bile kullanılıyor, yani dünyanın en hızlı aracında. Bu şanzımana sahip bir araç kullanmadım o yüzden yorum yapamayacağım ama aralarında en iyisinin olduğu söylenir.

Pardon, yazım yanlışı olmuş. Ama bilgi yanlış değil, ikisinin de mantığı aynı. İkisinde de baskı balatayı kullanıcı yerine kontrol eden bir elektrik motoru var temelde. DSG, çift kavramalı şanzıman olarak da bilinir. Tek vitesler (1,3,5) için ayrı, çift vitesler için (2,4,6) ayrı kavrama vardır. Bu sayede vites geçişleri daha hızlı yapılır. Aynı sistem yani dsg Bugatti Veyronda bile kullanılıyor, yani dünyanın en hızlı aracında. Bu şanzımana sahip bir araç kullanmadım o yüzden yorum yapamayacağım ama aralarında en iyisinin olduğu söylenir.

işte bu doğru bilgi teşekkürler sayın hocam

Geri