i ile yazdırma sayfası açılıyor.

Kodla Büyü

rohun

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar etkileşimli tahtalarda Windows 10 var. Word programında küçük i tuşuna bastığımda yazdırma sayfası açılıyor. Sebebini bilen var mı ? Daha önce karşılaşan ? Sadece tahtanın birinde de değil hepsinde aynı problem var.
Denediklerim ;
Kısayolları kontrol ettim. Varsayılan ayarlarına getirdim. Yazıcı ayarlarını varsayılan ayarlarına getirdim. Office programını kaldırıp tekrar kurdum. Kısayolları iptal ettim. Hiçbiri işe yaramadı.

Arkadaşlar etkileşimli tahtalarda Windows 10 var. Word programında küçük i tuşuna bastığımda yazdırma sayfası açılıyor. Sebebini bilen var mı ? Daha önce karşılaşan ? Sadece tahtanın birinde de değil hepsinde aynı problem var.
Denediklerim ;
Kısayolları kontrol ettim. Varsayılan ayarlarına getirdim. Yazıcı ayarlarını varsayılan ayarlarına getirdim. Office programını kaldırıp tekrar kurdum. Kısayolları iptal ettim. Hiçbiri işe yaramadı.

Klavye dili değişmiş olabilir mi?:confused:

Benim tahtalarda da oluyor klavyede sorun olmuyor ama dokunmatik klavyede i harfine bastığınız anda ctrl+p yapmışsınız gibi oluyor. Neden olduğunu bende merak ediyorum.

CTRL+P gibi bir tuş kombinasyonu gerektiren bir kısayolda, yapışkan tuşlar size tuşlara aynı anda basmak yerine tek tek basma şansı verir. Yapışkan tuşları aktifleştirerek CTRL, ALT veya SHIFT veya Windows logo tuşu gibi daha niteleyici bir tuşabasabilir ve diğer tuşa basana kadar basılmış olarak tutabilirsiniz.
Yapışkan tuşlar aktifleştirilmiş olabilir.
iptal için: denetim masası- erişim kolaylığı-erişim kolaylığı merkezi-yapışkan tuşları ayarla

Son düzenleme:
Word > Dosya->Seçenekler->Şeridi Özelleştir->Klavye Kısayolları Özelleştirden->Komutlar satırının altında Baskı Önizleme ve Yazdırma'yı seçin. Geçerli tuşlar kutucuğundaki tüm satırları silerek sorun ortadan kalkıyor. (CTRL+P yi silmenize gerek yok)

Word > Dosya->Seçenekler->Şeridi Özelleştir->Klavye Kısayolları Özelleştirden->Komutlar satırının altında Baskı Önizleme ve Yazdırma'yı seçin. Geçerli tuşlar kutucuğundaki tüm satırları silerek sorun ortadan kalkıyor. (CTRL+P yi silmenize gerek yok)

Yok hocam sadece saatin yanındaki dokunmatik klavyeden açılıyor. Diğer ekran klavyesini açtığımızda sorun oluşmuyor.

Geri