i have idea

Kodla Büyü

kutlu_han

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar çok önemlli bir adım atan bb.net i tebrik ediyorum öncelikle...

benim kanımca sığ ve günlük problemlerden bahsetmemek olayı basitleştirmemek gerek. benim kanımca bilişimcinin geleceği ne olacak sorusu sığ ve günlük.

ancak Bilişim Öğretmeninin okullarda teknik servis elemanı gibi kullanılmaması gerektiği onun bilişimi öğrencilere aktaran olduğu vurgulanmalı. yanisi okul boyanacağında kimyacı boyayı yapıp resimci mi boyuyor? değil tabi ki, o zaman bizlerin öğretmen olduğu vurgusu yapılmalı öncelikle. bu değilki labaratuvarda k,i bir bilgisayarın onarımını yapmayacağız.

ayrıca teknik malzeme, donanım eksiği ile bilişim öğreniminin olmayacağı gerçeği vurgulanmalı.

Yüksek meblalarla alınan uyduruk donanımlı bilgisayar ile devletin zarara uğratıldığı vurgulanmalı.

pardus varken yazılıma para ödenmemesi gerektiği vurgulanmalı,

bilgisayarın oyun, msn ve video izlemekten başka birşeye yaramayan bir cihaz olmadığı vurgulanmalı.

bilgiye erişmek için nasıl kullanılacağı (sağlık siteleri, yemek siteleri,forumlar vb. gibi paylaşım siteleri anlatılmalı)

ilköğretimde öğrencilerin bilgisayarla tanışmalarının, öğretmen gözetimi ile onu verimli kullanmayı öğrenmesinin önemi vurgulanmalı

Hocam bahsettiğin konular gerçekten çok önemli hepsine katılıyorum. hepsini özetlemişsin. bi tek I have an idea olacak ona katılmıyorum. :idea:

günlük ve sığ problemler dediğinizle biz hayatı tüketiyoruz, meslekten soğuyoruz.

insan su içmeden yemeden içmeden nasıl yaşayamazsa temel hakları elinden alındığında da yaşam onun için yaşanmaz hale gelir. Biz önce temel haklarımızı belirlemeye aslında kaybetmemeye çalışıyoruz.

Vurgulanması öncelikli olan şeyler var onlar olmadan bazı şeyleri vurgulamak anlamsız.. hani bir kabus görürsünüz bağırırsınız sesiniz çıkmaz ya onun gibi.. yukarıda saydıklarınızı ve daha bir çoğunu hep vurguluyoruz ama bağırsak da sesimiz çıkmıyor :!: :!: duymak istemeyenler var..

önce bizi önemseyen yerimizi belli eden bir sisteme ihtiyacımız var.....

xtasy' Alıntı:
Hocam bahsettiğin konular gerçekten çok önemli hepsine katılıyorum. hepsini özetlemişsin. bi tek I have an idea olacak ona katılmıyorum. :idea:

"an" değilde birden fazla olduğundan "s" eklemem daha doğru olurdu....

günlük çözümler için uğraşırsak problemler şekil değiştirerek sürekli karşımıza çıkacaktır. bizim köklü çözümlere ihtiyacımız var. Bulduğumuz çözüm sorunun sebeplerini kaldırmalı...

sesisimiz çıkmıyor konusuna katılmıyorum ben. geçtiğimiz yıl burada çok kısa bir sürede çok önemli bir sorunu çözmüştük hatırlarsanız. bilişimci olarak atanan elektronik öğretmenlerini meslek liselerine atamamaktaydılar, burada birbirimizle haberleştik, biraraya geldik ve başardık.

Ama unutmamak gerekirki başarırken sendikların hepsini arkamıza aldık, avukatlarımız vardı. bizi dinlemek zorunda kaldılar. Arkadaşlar öğretmen sıfatı ile birşeyleri çözemiyorsunuz malesef, çünkü sizi ciddi almıyorlar.

Sorununuz varsa ve çözmek istiyorsanız SENDİKAL olarak bunu halletmelisiniz. başka türlü sesini duyuramazsın. hangisi olduğu önemli değil gidin bir sendikaya katılın, sorununuzu anlatın, avukatlar ve yetkilliler çözsünler sıkıntınızı...

kutlu_han' Alıntı:
benim kanımca bilişimcinin geleceği ne olacak sorusu sığ ve günlük.

ancak Bilişim Öğretmeninin okullarda teknik servis elemanı gibi kullanılmaması gerektiği onun bilişimi öğrencilere aktaran olduğu vurgulanmalı. yanisi okul boyanacağında kimyacı boyayı yapıp resimci mi boyuyor? değil tabi ki, o zaman bizlerin öğretmen olduğu vurgusu yapılmalı öncelikle.

ilk cümlenizle alttaki çelişmiyor mu? bilişimcinin geleceğinin ne olacağını bilmediğimiz için ve sıkıntılar yaşadığımız için açılmıyor mu bu başlıklar? ve de köklü çözümler aradığımız için...

bizlerin öğretmen olduğunun vurgusunun yapılması da bilişimcinin geleceği konusuna giriyor..

aslında aynı şeylerden bahsediyoruz dönüp dolaşıp .. ama sıkıntılarımızı hafife almayalım..

umarım bizim sorunlarımız da elektronik öğretmenlerininki gibi çözülür ve mutlu sonla biter o zaman ne diyim..

o cümle altta ki ile çelişmiyor, aksine sorunların adını tam ve doğru bir biçimde koymak gerektiğini gösteriyor.

bazı sorular vardır, çok dolu gibi görünür ama aslında hiçlikten başka birşey vermez. yıllardır çok çeşitli alanlarda soruldu bu soru "gençliğin geleceği ne olacak?", "medyanın geleceği ne olacak", vs, vs...

ben sorunlarımızı tanımlamaktan, sorunun çözümünü tam olarak belirtmekten bahsediyorum...

bilişim öğretmenlerinin adına yetkili olmayan, bilişime vakıf olmayan insanların adımıza karar vermemesi gerektiği, bilişimle ilgili bir karar verileceği zaman mutlaka bir bilişim kurulunun bulunması gerektiği gibi daha genel çözümlerden bahsediyorum...

şu an en büyük sıkıntımız ne?
cevap, herkesin bilgisayarı çok iyi bilmesi değil mi? eminimki sizlere kaç kişi söyledi,"bizim çocuk tam bir bilgisayar dehası internette yapmadığı yok falan feşman." gibi...

bu büyük bir sorun değil aslında tam bir FELAKET...

Geri