Hükümet masaya %5 'le oturuyor

Kodla Büyü
Buzkırıcı' Alıntı:
tam 1 yil bunun icindi yani.sendikacilara yaradi bu yasa.ayni cumleyi yaziyorum.haziranda komple istifa edelim.
hocam haziranda istifa etmek bi anlam ifade etmiyor. yetkili sendika 15 mayıstaki üye sayısına göre haziranda belirleniyor. yani şuanki yetkili sendika iki yıl daha yetkili sendika olmayı garantilemiş...

sencal' Alıntı:
Hocam cuma günü eğitim bir senden istifa ettim. Bunların bu uyanıklıkları beni çileden çıkardı. ayın 14dünde zam oranı açıklanacak 15 de yetkili sendika seçimi var o kadar planlı programlı bir şekilde 5 aydır memuru bekletiyorlar ki ! Sendikalarında işine geliyor bu iş ...

Gelen sendika yetkililerine 3 soru sordum 1) ne yaptınız hocam dedim olanlar için bakanın lafları için, Cumhuriyet tarihinde ilk defa memur zammı gecikmesi ile ilgili dedim hocam dedi 1 saat derse girmedik ya diye cevap verdi, işte şurada basın açıklaması yaptıkta falan da filanda ... dedim bende vardım o basın açıklamasında 20 dk sürdü hocam dedim...

2) % kaç istiyorsunuz hocam dedim %16 istiyorlarmış birde 314 ek ödeme ama adamlar daha dünden razı 150 lira ek ödemeye ayrıca bu oranı alamayacaklarını da biliyorlar hakem heyeti verecek diyorlar

3) hakem heyeti kimlerden oluşuyor dedim cevabımı alınca da hocam dedim bi 5 dk bekleyin dedim gittim dilekçemi doldurdum bir kopyasını verdim istifamı ettim bu kadar yancı adamlar görmedim...

Anlayacağınız çok asabım bozuk hiç de ümidim yok !
Keşke bu sendikayı yönetenlerde sizin kadar duyarlı ve tutarlı insanlar olsalardı. :alkis:

eğitim birciler halen umutlular. siz umut etmeye devam edin. yetkiyi alacaklar sonra gene 40-50 lira zam verecekler. istifa etcem diyenlerde gelecekte deyip durcaklar. adamlar sistemli çalışıyo arkadaş. yetkiyide alcaklar zammıda vermeyecekler

Ben yetkili sendika belli olunca banlanıcam büyük ihtimal :) Görünen köy klavuz istemez deve diken hikayesi oluyor hep :mrgreen:

referandumda toplu sözleşmeye evet diyen hükümet şak şakçılarını görelim arkadaşlar biraz da onlar konuşsun
gerçi konuşsalar ne konusacaklar
"BU BULAMAYAN VAR ŞÜKRET..."

hükümet teklifini resmen açıklayacaktı bugün çıt yok.
bir şeyler duyan var mi dur?

Memleketim gün geçtikçe büyüyormuş. Büyümez olur mu gün geçtikçe çalışanına verilen zam oranı azalıyor. Azalmasını bırakın 5 aydır vermiyorlar bile. Neymiş ufacık bir artış bile maliyeye büyük yük getiriyormuş. E o zaman 5 aydır paramızın üzerine yatarak neyi kurtarmaya çalışıyorsunuz?

Vekile gelince 1 gecede %100lere varan artışlar olurken çalışana bu zulüm nedir? İnsanın 1 dönem vekil olup yan gelip yatası geliyor...

Vekile gelince 1 gecede %100lere varan artışlar olurken çalışana bu zulüm nedir? İnsanın 1 dönem vekil olup yan gelip yatası geliyor...
bu ülkede çalışanın ne zaman yüzü güldü ki bugün de gülsün.

Geri