huewei s5700 switch ışıklar yanmıyor

Kodla Büyü

erdemayt

Site Gezgini
arkadaşlar merhaba bi konuda yardıma ihtiyacım var içinden çıkamadım.fatih altyapısına ilçemizde fiber altyapı olmadığı için internet veremedik.biz de okulun adsl hattından vereilim dedik.yapanlar varmış.switchteki adsl portlara tahtaları ve data girişlerini bağladım.modemden direk switche bağlantı sağladığımda tahtalarda interneti aldım.ancak modem müdürün odasında durması gerekiyormuş o yüzden yukarı taşıdım.ve interneti alamadığım gibi switchin data ışıkları yanmıyor.yani diğer uçta bağlı değilmiş gibi.modemin üzerindeki ethernet port ışıkları yanmıyor.

bu huawei s5700 switchlerde mode tuşları var onlarımı karıştırdık. ne olabilir yardım ederseniz sevinirim

arkadaşlar aynı sorunla tekrar karşılaştım.geçen sefer kendiliğinden hallolmuştu bu sefer çözemedik.
lütfen yardım fikir ne olursa. teşekkürler

hocam akıllı switclerde yapman biraz zor olur, yazılım atılması gerekiyor, şöyle yapabilirsin kabinete 24 lük yada 2 switche olabilir alırsın , kabloları aldığın switche takarsın modemden de kabloyu uzattın mı olur , tek sıkıntı sınıflardaki access pointleri devre dışı bırakman gerekebilir...

Geri