hp yazıcı toner dolumu

Kodla Büyü

hasan

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
arkadaşlar elle toner dolumu nasıl yapılır? video veya resimli anlatım elinizde var mı?

doldurmayı düşündüğüm yazıcı hp1020 okulda 3 tane var, dışarda doldursak tanesi 25 ytl civarında doluyor.
1kg toz 25-26 ytl, yani 25ytly 5-6 dolum yapma şansımız var. Bismillah deyip açacağım ama Makinaya durduk yerde zarar vermek istemiyorum. nede olsa makina benimm değil.

Hasan hocam bence uğraşmaya değmez hem toner dolumu o kadar kolay olsaydı başlı başına bir sektör halini alamazdı. 3 yazıcıdan herhangi biriinin tonerine zarar verdimmi kaş yaparken göz çıkarmış olursun... Hele devletin malı ise en garantili yolu seçeceksin.

hocam aslında o kdar zor degil
bizde her seferinde 25 bayılıyoduk ve adamlar yarım dolduruyodu
sonra bizde o yolu bulduk
kendimiz acıyoruz içine 10 gr toz konuluyor
toneri cıkar, yayını al, civatasını ac
sonra kapagını actın mı hazne kapagını gorursun onu acıpğ içine sadece tozu koyuyosun sonra geri kapattın mı tamamdır

acan23' Alıntı:
Hasan hocam bence uğraşmaya değmez hem toner dolumu o kadar kolay olsaydı başlı başına bir sektör halini alamazdı. 3 yazıcıdan herhangi biriinin tonerine zarar verdimmi kaş yaparken göz çıkarmış olursun... Hele devletin malı ise en garantili yolu seçeceksin.

hocam doğrusun ama uygulamada olmuyor. şu an elimize tanıdıklardan 1 dolu 1 de boş yedek toner geçti. bedavadan. müdür yardımcım sağolsun. müdür yardımcısı istedi benden bunu. Bozarsan yedekleri bozarsın bişi olmaz dedi.. anlaştık . fikir onun. Konuyu ben açmadım ama niyetim de vardı açıkcası.

videosunu satıyorlar ama bulabilrsem buraya eklicem.
not: kartuş dolumu için http://www.youtube.com/watch?v=Kza8wlwXyNc

ezilenböteciye teşekkürler...

Çözümü bulduk. Söküp toz döküyoruz. 1 kg toner 33 ytl (kargo ücreti dahil). Bilgisayacıda 20-30 ytl arası dolduruyorlar, tonerde galiba 150-170 gr alıyor. Maliyet farkını siz hesaplayyın.

Dolum da tek dikkat edilmesi gereken maske takmak lazım. Kansarojen madde :)

toner

Hangi kartuş için hangi toner falan derken kafam iyice karıştı. Elimde 5- 6 kilo toner var ama hangi marka yada hangi model için belli degil etiketide yok. Bugün bir hp 1020 kartuşu doldurdum çok güzel çıktı verddi.

Benim anlamak istediğim farklı markalara aynı toneri koyarsam nasıl bi sorun olur. Birde hakikaten bukadar çok çeşitli toner çeşidi varmı yoksa bazı kişilerin iş ticari hale getirme çabasımı bu.

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Bu konu gerçekten önemli 25 ytl ye doldurtuyoruz, adamlar 5 ytl lik masrafla 20 ytl kar yapıyorlar. Bu konuyu araştırıp burada paylaşalım güzel olur.

Hocam adresinizi verin de size gönderelim. Bizimkini de doldurun. 15 ytl veririm temiz :D

15 ytl

Kardeş ben zaten chipi olmayan modelleri 15 ytl ye doldurtuyorum yollayın sizinkini bizzat ben doldurayım.

benim kullandığım http://www.ayazshop.com/list/list.asp?ktgr_id=195 diye bir yer var . Buradan tozu alıyorum. Fiyatlar piyasaya göre iyi. Hatta ilk aldığım bitti. Şimdi 2 kg istedim yeni geldi.

1 kg ile 6 tam dolum yapılıyor. Dolum merkezlerindeki gibi normal doldurursanız 7 hatta 8 olabilir.

Toner tozu modeli Hp1200 ama Samsungda denedik gayet güzel çalışıyor. Sanırım esas olan çözünürlük-incelik. Yazıcılarda baskı kalitesinde 1200 dpi vs yazıyorsa tamamdır.

Birde çip resetlemeyi tam öğrensem. İnternette bulmuştum şimdi bulamıyorum :(

ARKADASLAR ben afyonda gorev yapıyorum. eskisehirden elemanlar geldi. toner tozu satıyorlarmış.bana hp, samsung, xerox marka dolumlarını gosterdiler biraz toz sattılar gittiler. gecenlerde karne basımında tonerler bitti kendim doldurdum o kadar zor değil. vidaları acıp tozu koyup kapatıyorsunuz o kadar. nette ayrıntılı fotograflar bulmustum .
toner dolumu yazarsanız google cıkıyor.
selam

alıntı:
Oncelikle bilinmesi gereken sey su ki her marka ve model icin kullanilan toz farklidir. Rasgele birsey alip da icine koymayin tonerin kesinlikle.

Lexmark laser yazici kesinlikle almayin cunku icine bir chip yerlestiriyorlar kac baski yaptigini sayiyor ve toneri doldursanizda yeniden kullanamiyorsunuz baski sayisina ulasmissa. Chip i de degistirmeniz lazim bu durumda.
HP alirsaniz tonerin uzerince sicak bir cisimle delik acip icine tozu dokersiniz ve buraya bir kapak yaparsiniz bu sekilde calisir.
Samsung alirsaniz iste o zaman yasadiniz cunku tonerin uzerinde kapak yapmislar kapagi acip bosaltiyorsun, kapagi kapatiyorsun. Hepsi bu. Inanilmaz degil mi? Ustelik Samsung ML1510 ve 1520 fiyatlari cok ucuz uzun zamandir. HP 1010 dan daha ucuz olmasi gerekir.
Bu tur samsunlarin bir listesi burada var:
http://www.refilltoner.com/samsungRefillCom.html
bunlardan birini oncelikle dusunun laser yazici alicaksaniz. Dolum yaparak kullanirsaniz herhangi bir inkjet yazicinin ml1510 ile baski maliyeti acsindan yarismasi kesinlikle mumkun degil. Cok ucuza 2500 tane (veya 3000 hatirlamiyorum) baski yaparsiniz.

Bazi firmalar yari dolu tonerlerle piyasaya suruyor urunlerini. Cogu zaman bu gecici toner 1000 baski ile sinirlanmis oluyor. Doldurunca kac baski alirsiniz onu tam bilmiyorum. Tonerin uzerindeki model numarasindan kontrol etmekte fayda var. Yari dolu gelmis olabilir size.

konica minolta 1300w icin buraya bir bakin derim:
http://www.refilltoner.com/MachineProdu ... +%2F+1300W
Bu arada konicanin bu ve 1350 modeli cok iyi performans veren bir yazicidir. iyi yorumlar okudum. Hp laserjet 1012 ve 1015 den kesinlikle daha iyidir 1300W.

bu konuda daha genis bilgi icin buraya bakilabilir:
http://www.refilltoner.com/

Arkadaşlar merhaba bende hp12a toner var bunu ikiye ayırmak istiyorum PİM den bahsediyorlar çıkart falan diye ama küçük pim var sğda solda onları nasıl çıkartacağız çivi ile içeri gönder diyorlar sonra parçaları birleştirirken pimleri nasıl takacağız zannedersem pimin birtanesinin arkası kapalıbu konuda yardımcı olursanız sevinirim saygılar.

merhaba arkadaşlar. okulda hp 1160 lazer yazıcı toner var ve sanırım çipli bu meret. bir defa dolum yapılmış. buna tekrar dolum yapabilirmiyiz acaba ne dersiniz?
okulda 2 tane de samsung 1610 var bunların doldurulduğunu biliyorum da nasıl doldurulduğunu bilmiyorum.ayrıca toner tozunu nerden alabilirim? uyumlu olurmu? kaç defa dolum yapabilirim?

biraz fazla oldu galiba :)

makina içindekiler fiziksel olarak yıpranana kadar dolum yapabilirin. belk i10 belki 15. Zarar gören parçalar internetten satılıyor zaten...

ama bu modelde çip olduğu için 2500 sayfa limiti varmış heralde. bu çipe reset atmak mümkün mü? yada bu problemin başka bir çözümü var mı

arkadaşlar ben adanada bilgisayar işi ile uğraşıyorum toner dolum işine girmeyi düşünüyorum hp toner üstüne çalışacağım 1010 1018 serisi 2500 ve 3500 serisi bunların özellikle 10 ve 1018 toner dolum maliyetleri toner başına ne kadar kaç seferde drom değişimi gerekir toner tozu kaliteli ve 2.sınıf kalite tozlar en uygun nerden bulurum en kısa sürede cevaplarsanız sevinirim :idea:

toner doldururken dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan biriside her dolumda atık toner haznesinin boşaltılmasıdır. böylelikle drum ömrü daha uzun süreli olur. atık toner haznesini boşaltmayı unutmayın arkadaşlar.

Arkadaşlar geçen sene okulda tonerleri kendim doldurmak için toz almıştım. Samsung ve Xerox yazıcıların tozu ayrıdır, Hp yazıcıların tozu ayrıdır. Samsung ve Xerox marka yazıcılardaki tonerleri çok rahat, Hp marka yazıcıların tonerleri daha zor doluyor. Bir şekilde toneri doldurabilirsiniz fakat iş sadece doldurmakla kalmıyor. Doldurtuktan sonra atık kısmı denen bir yer var. Dolum işleminden sonra temizlemeniz gerekiyor. Ayrıca 3-4 dolum işleminden sonra DRAM da bitmeye başladığından onunda değiştirilmesi gerekir. Çıktı aldığınız zaman kağıdın kenarlarında yukardan aaşağıya doğru boydan boya bir siyahlık varsa Dram gitmiş demektir. İlk başta dediğim gibi kendim karar vermiştim doldurmaya ama sonra pişman oldum. Tavsiyem hiç boşuna uğraşmayın.

merhabalar ben siteye yeni üye oldum.. 2 haftadır kafayı töner doldurmakla bozdum.. ciddi anlamada araştırmalarım sonucu tozu aldım ve kendi yazıcımın tonerini doldutdum verim güzell.. 20 tl 7 dolum güzel iş:D

Ben 40 TL ya 2 kg pigmentli mürekkep aldım 3 yıldan bu yana daha yarım olamadı.48.000 çıktı almışım.(yazıcı raporu)
Yuvarlak hesap 50.000 çıktı 20 TL --- HP C 4280
--- bu arada 3 kartuş arıza verdi ikinci el aldım.50 TL maliyet var.Dolum masada enjektörle ve temiz iş.
Halen renkli çıktı alabiliyorum.tabiiki fotokopi işinede devam.
---Bu arada hp pigmentli mürekkep fiyatı aynı kaldı.
Özetle buda mürekkep hesabı ...Arkadaşların değerlendirmesini bekliyorum.

sağ köşesinde yuvarlak plastik kısmı kırarak toz dökme işlemini bir iki dakika içinde yapabilirsiniz

Geri