hp yazıcı kartuş sorunu....

Kodla Büyü

md4483

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar hp 4615 renkli yazıcım var. renkli kartuşlarım bitti. ama siyah kartuşum yeni aldım ful dolu olmasına rağmen siyah çıktı alamıyorum. biten renkli kartuşlarıda mı değiştirmem gerekiyor bilgisi olan varmı

Hocam belki basit gelecek ama;

1) Kartuşun önündeki bantı sökmeyi unutmuş olabilirsiniz.

2) Yazıcı soğuk bir odada ise kartuş mürekkebi donmuş olabilir, biraz ısıtıp sallayın :)

renkli kartuşu çıkarıp, siyah-beyaz çıktı almayı deneyin. bendeki hp renkli kartuş olmadan da yazdırıyordu

md4483' Alıntı:
arkadaşlar hp 4615 renkli yazıcım var. renkli kartuşlarım bitti. ama siyah kartuşum yeni aldım ful dolu olmasına rağmen siyah çıktı alamıyorum. biten renkli kartuşlarıda mı değiştirmem gerekiyor bilgisi olan varmı
Hocam renkliyi değiştirmenizde gerekmiyor.
Kartuşlardan çıktı alamamanızın 2 nedeni olabilir.
1-Önce birkaç 6-7 siyah çıktı alın boş çıkacaktır.
Sonra siyah kartuşu çıkartın altına (nozül kısmı) bakın.Eğer mürekkep fazlalığı varsa kartuş aşırı doludur.Şırınga ile 3-4 ml mürekkep çekin.
Eğer mürekkep fazlalığı vs yoksa nozüller tıkanmıştır. büyük ihtimal
2-TIKANMIŞ KARTUŞ AÇMANIN YOLU
-YoğunÇaydanlık buharına tutup peçete ile silin temizleyin.Birkaç kere yapın.
-Bir kaç kere çıktı almayı deneyin. yine boş yada silinti çıktı alıyorsanız
-Madde 2 yi tekrar deneyin
-Yine boş çıktı alıyorsanız;
Yoğun Çaydanlık buharına tekrar tutup peçete ile silin temizleyin çay altı tabağına 5 mm sıcak kaynar su döküp nozülleri (yani alt kısmı) 1-2 dk beklettikten sonra elektrik süpürgesi ile mürekkep çıkış ağzını vakumlatın.
Denenmiştir ve ölü kartuşlar bile çalışır hale gelmiştir..KOLAY GELSİN.

Yukardaki mesajı pahalı kartuş satan tüm firmalar duymasın okumasın.Adamların 2 kartuşuna yazıcı satılıyor.Tüm kartuşlar için uygulayabilirsiniz.Orjinal mağazadan aldığınız kartuşlar bandını açtınız anında çalışır ama ilk defa orijinal kartuşun tıkananı duydum.
Renkliler içinde vakumlama yapılabilir.En büyük sorun kartuş tıkanmasıdır.Sıcak suya daldırın beklesin elektrik süpürgesi ile kartuş ağzını avucunuza sıkıştırarak hava kaçırmamasına dikkat ederek 10-15 sn vakumlatın ve bir iki kere deneyin kesin açılır.
Kartuşları siz dolduruyorsanız tıkanır.önlem olarak....haftada 1 çıktı almayı unutmayın.

Re: Ynt: hp yazıcı kartuş sorunu....

Kardeşim
Kartuşa uygun mürekkep bulun.
Dye
vivera
pigmentli
Photosmart için ayrı olan var
Mat yada parlak siyah Mürekkep var.
Tüm sorun siyah mürekkep.Çünkü kalite düşük.
Bunların uygun olanını seçin.Ayrıca kaliteden şaşmayın.Özellikle siyah için.
Şimdilerde satılan özellikle siyahlar, çok yavaş modda bile sanki sulandırılmış gibi açık siyah çıktı veriyorlar.

Geri