hp laserjet 1018 yazıcı sorunu

Kodla Büyü

boteningulu_44

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar hp 1018 yazıcıda yazdırma sayfasında 10mm alınlığında eşitaralıklı 4 kalın çizgi oluşuyor
yazıcı dun kuyruklama hatası vermişti sorunu giderdim ama bugun bu hatayı veriyo ne yapabilirim

hocam o yazıcının tonerinde muhtemelen mürekkebin geldiği kısım (bizde ki yeşil) nasıl oluyor bilmiyorum ama simsiyah oluyor. o kısmı temizleyince düzeliyor. yalnız aynı şey tekrarlayabiliyor. ben tonerleri doldurttuğuz yere verdim, sanırım içini açıp temizlediler, sonra normale döndü.

hocam drum (merdane gibi silindir yeşil-mavi rekli) çubukda sorun olabilir. Toneri başka bir yazıcıya takıp deneyin.
Aynı sorun devam ediyorsa %99 drum çizilmiştir. Siz değiştirebilirseniz 15 tl, tonerciye değiştirirseniz 20-25 tl gibi bir rakama mal olur. Druma baktığınızda gözle görebilirsiniz, elinizle dokunduğunuz zaman çizikleri daha iyi hissedersiniz.
http://www.ayazshop.com/urun/drum-hp-oe ... CatID=6664

Hasan hocamın dediği gbi muhtemel olarak drum(yeşil merdane gibi) çizilmiştir. Yada bu merdana üzerinde dolumda kullanılan toz kalitesiz oldugundan yapışıp kalmıştır. Alkol yada kolanya tarzı bir şey ile temizleyin. Sonra tekrar test edin sorun devam ediyorsa Toneri dolduran firma ile görüşün drumı değiştirsinler. Bu arada daha fazla tasarruf etmek icin ecofont yazılımını test edebilirsiniz.

Geri