hp g72-120eg Biosta 8gb ram görünüyor ama windows çalıştırmıyor

Kodla Büyü

togius

Süper Üye
Süper Üye
elime hp g72-120eg laptop geçti. sistem özellikleri olarak sitesinde max 4 gb dese de üzerine 8 gb ddr3 ram ilavesi yaptığımda biosta 8 gb ram gözüküyor ve bilgisayar hata vermeden çalışıyor. ancak windows kurulumu yapmaya kalksam hata alıp windows sürümlerini (7,8,10) hepsini denedim. kurulum gerçekleştiremiyorum. var olan kurulumda otomatik reset atıyor. biostan ram hızlarını değiştirmeyi deneyeyim dedim ama hpler de galiba biosta bu ayarlar kapalı.

Çözüm önerilerinizi alabilir miyim?

Hdd de sorun vardır belki, usb den çalışan windows yada linux la bi çalıştırıp deneyin önce derim

Hdd de sorun vardır belki, usb den çalışan windows yada linux la bi çalıştırıp deneyin önce derim
dndd hocam live işletim sistemlerini deneyeceğim ama 4gb tek ram taktığımda sistem çalışıyor. bu ramin hızı daha düşük. ssd hdd siparişi de verdim. i3 makine heder olmasını istemiyorum.

dndd hocam live işletim sistemlerini deneyeceğim ama 4gb tek ram taktığımda sistem çalışıyor. bu ramin hızı daha düşük. ssd hdd siparişi de verdim. i3 makine heder olmasını istemiyorum.
Anladım hocam sorun ram da ozaman, eğer her iki ram le ayrı ayrı sorunsuz çalışıyorsa yapacak pek bir şey yok sanırım, 4gb da kötü değil aslında :)

Aynen hocam elimdeki ramlar ddr3 1600 luk. Ramler saglam olsa da hızları uyumsuz. Hp makinenin biosunun bu ekstra ozelliklerini nasil hallederim bilemiyorum? YouTube ta vardı bunun gibi birkac video vardı ama halledememistim.

Geri