HP bilgisayarlarda Kurtarma Bölüntüsü nasıl yapılır?

Kodla Büyü

MEMEK

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar HP bilgisayarlarda Sistem Kurtarma bölüntüsü nasıl yapılıyor.Bilgisayar alırken yanında DVD kurtarması yok maalesef araştırdığıma göre kendimiz oluşturmamız gerekiyormuş.DVD ilerde lazım olabilir?BNilen arkdaşlar yardımıc olursa çok sevinirim...

Yeni dizüstü bilgisayarlarda kurtarma bölümü oluşturulmuş şekilde geliyor hocam, bilgisayarın açılışında f9-f11 gibi tuşlar yardımıyla kurtarma konsoluna erişebilirsiniz, eğer yoksa acronis-ghost gibi programlar yardımıyla ister dvd ye ister diske yedek alırsınız

hocam nette araştırma yaptım.Sizin dediğiniz gibi kurtarma bölümü oluşturulmuş;ama ben DVD olarak yapmak istiyorum ve nette araştırdığıma göre öyle istiyor.Belki ilerde windows 8 kurarız ve beğenmesek win7 ye tekrar dönmek için DVD en iyisi.
İlgin için tşk ederim

Merhaba;

Bilgisayarınızı açın ve aramabölümüne recovery , system bakcup gibi kelimeler yazın ve backup alma programını bulun. veya netten Hp için kullanılan program ismine doğrudan bakarak aratınız. Bu programı çalıştırın Tümüyle Sistem yedeği ( System Full Backup) seçeneğini seçin. Veri doğrulama seçeneği varsa bunu kaldırın doğrulamasın yoksa çok uzun sürer. Size + veya - nasıl dvd kaç tane olacağını program söyler. başlatın ve bekleyin sadece dvd takacaksınız. Sistem yedeği almak içinde Boot u cd- Rom a çekin 1. cdyi takın. İyi çalışmalar.

Bu iş için HP'ye ait bir programın kurulu olması lazım. Genelde isminde recovery kelimesi geçer. Eğer yoksa, HP'nin sitesinden böyle bir program olup/olmadığına bakmanız lazım. Ancak açıkçası ben ilk kurulumla gelen halini sevmiyorum. Kendim Windows kurup, kasa üzerindeki CD-KEY ile etkinleştiriyorum. Ardından da sadece ihtiyacım olan programları kurup, performanslı bir şekilde kullanıyorum. İhtiyacım olduğunu düşünürsem (ki düşünmüyorum) acronis ile de, bu halinin imajını alırım. DVD ile vs. ile uğraşmak bu zamanda eziyet haline gelir. Flash ya da harici disklere imajı atarak işi halletmek daha kolay.

Geri