HP 1005 LASERJET WİN7 SORUNU

Kodla Büyü

esesra

Site Gezgini
arkadaşlar xp de sorunsuz çalışan hp 1005 yazıcıyı format sonrası win7 64 bit yüklü bilgisayarıma kuramıyorum. Hp nin sitesinden win 7 ile ilgili sürücüleri deniyorum ama fayda etmiyor. Aynı bilgisayara xp kurunca sorun yok, 64 bit win7 de çalıştıramadım, bilgisi olan var mı

(HP Laserjet 1010'un Windows 7'ye kurulumu):
HP laserjet 1010 Windows 7'ye nasıl kurulur.
1. Öncelikle yazıcı ekle deyin ve bağlantı noktasını DOT4 001 seçin
2. Yazıcılardan HP Laserjet 3055 PCL5 i seçin ve kurun.
Printere bir şey gönderin ve yazdırın.
belki size de faydası olur.

"Yazıcı bağlantı noktası DOT 4” seçeneğinin çıkması için yazıcının bilgisayarınıza USB ile bağlı olması ve yazıcının da açık olması (güç düğmesine basarak açabilirsiniz) gerekir. Eğer yazıcınız açık ve bilgisayarınıza bağlı olduğu halde bu seçenek çıkmıyorsa yazıcıyı kapatın ve yazıcı bağlantı kablosunu farklı bir USB girişine bağlayın. Yazıcıyı açarak tekrar deneyin.
şeklinde bir açıklamaya rastladım,denermisiniz.

olmuyor hocam, çıkartamadım ben, yazıcı bağlı ve açıkken herhangi bir değişiklik olmuyor

Aygıt yöneticisinden yazıcı ile ilgili olan driver kaldırılıp,bilgisayar yeniden başlatılsa bir şey olur mu sayın hocam?

hp1010 sorunu win7 64 bit de ilk mesajımda belirttiğim gibi çözmeyi başarmıştım. Dot4 üzerine biraz yoğunlaşmak gerekiyor sanırım.

(HP Laserjet 1010'un Windows 7'ye kurulumu):
HP laserjet 1010 Windows 7'ye nasıl kurulur.
1. Öncelikle yazıcı ekle deyin ve bağlantı noktasını DOT4 001 seçin
2. Yazıcılardan HP Laserjet 3055 PCL5 i seçin ve kurun.
Printere bir şey gönderin ve yazdırın.
Öncelikle bilgisayarınızın BAŞLAT menüsünden AYGITLAR VE YAZICILAR kısmına girin.
* Burada eğer varsa tüm yazıcıları kaldırın.
* Sonrasında YAZICI EKLE butonuna basarak, YEREL YAZICI EKLE kısmına girin.
* Karşınıza VAROLAN YEREL BAĞLANTI NOK: SEÇİN kısmı çıkacak.
* Buradaki seçeneklerden DOT4_001 YEREL BAĞLANTI NOKTASINI seçin.
*Eğer DOT4_001 yoksa, üzülmeyin, bendede yoktu. Çözüm olarak YENİ BAĞLANTI NOKTASI OLUŞTUR kısmını seçin ve açılan pencerede bağlantı noktası adına DOT4_001 girin ve tamama basın.
* Tekrardan VAROLAN YEREL BAĞLANTI NOK. SEÇİN kısmına geldiğinizde DOT4_001 YEREL BAĞLANTI NOKTASI eklendiğini göreceksiniz.
* DOT4_001 YEREL BAĞLANTI NOKTASInı seçerek ileri butonuna basalım.
* Açılan pencerede üretici olarak HP seçelim. Aşağıda WINDOWS UPDATE tuşuna basarak güncellemesini bekleyelim. Bazen güncellenemedi uyarısı veriyor ama yeniden deneyelim. Güncelleme yaptığınızda göreceksinizki listede Hp Laserjet 1015 çıkacak, bunu seçerek yükleme yaptığımızda yazıcımızın artık sorunsuz çalıştığını göreceksiniz.
diye bir yazı buldum,belki hala kuramayan vardır?

Geri