Hostingde asp ve php birlikte kullanımı hakkında bilgi

Kodla Büyü

GezginN61

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Hosting firmalarını incelediğimde windows sunucularda hem asp hemde php çalıştığı yazıyor.

Yani ben hem wordpress kurup aynı zamanda asp dosyalarımı aynı ftp kullanabiliyor muyum? Windows server olunca php dosyaları verimli çalışıyor mu acaba?

Tecrübeli arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim. Saygılar.

Windows server php verimli çalıştıramıyor. Eğer basit kodlamalar içerisiyorsa yeterli gelebilir ama iyi verim alınmaz.
Bazı hostinglerde windows sunucuya veya linuxa geçebiliyorsunuz. Hangisine geçerseniz sadece onun kodları çalışır linux geçmişseniz php çalışır windowsa geçmişseniz asp çalışır.
Bazı hostinglerde de (windows sunucuda) ikisi çalışabiliyor fakat dediğim gibi yüksek verim beklemeyin.

Hocam hasari hocamın dediği gibi, windows server de php pek verimli değil, başıma geldi. Çok problem yaşadım sonra mecburen değiştirdim win host u, linux a geçtim... Çalışır dediklerine çok bakma, iyi ayar vermedilerse çok problemle karşılaşırsınız.

Cevaplar için teşekkür ederim. Wordpressi merak ediyordum incelemek istedim hoşuma giderse asp içeriğimi wordpresse taşımayı düşünüyordum. En iyisi ben local de denemeler yayım duruma göre php servere geçeriz.

GezginN61' Alıntı:
Cevaplar için teşekkür ederim. Wordpressi merak ediyordum incelemek istedim hoşuma giderse asp içeriğimi wordpresse taşımayı düşünüyordum. En iyisi ben local de denemeler yayım duruma göre php servere geçeriz.

Merhabalar ;
Windows da asp bileşeni çalışır.
php bileşeni de çalışır fakat wordprees,joomlaismf gibi scriptler de windows sunucularda çok iyi bir verim alamazsınız.502 Bad Gatedway hatası alırsınız bazı hosting firmalarında.Bu hata pleskin bazı bölgelerinde yapılması gereken ayarların yapılmamasından kaynaklıdır.Bizim windows serverlerimizde hem asp yi hemde php yi sorunsuzca çalıştırabilirsiniz.
Dilerseniz sizin için bir test sayfası oluşturdum.Verdiğim site windows platformdur.Wordprees admin bilgilerini de verdim.Buyrun inceleyebilirsiniz.
http://wmturkiye.net/wordpress/ burayı inceleyebilirsiniz. Hosting windows platformdur.
Wordprees admin bilgileri:
user:admin
pass:123456

DilaraBilisim.Com' Alıntı:
GezginN61' Alıntı:

Merhabalar ;
php bileşeni de çalışır fakat wordprees,joomlaismf gibi scriptler de windows sunucularda çok iyi bir verim alamazsınız.502 Bad Gatedway hatası alırsınız bazı hosting firmalarında.Bu hata pleskin bazı bölgelerinde yapılması gereken ayarların yapılmamasından kaynaklıdır.Bizim windows serverlerimizde hem asp yi hemde php yi sorunsuzca çalıştırabilirsiniz.
Dilerseniz sizin için bir test sayfası oluşturdum.Verdiğim site windows platformdur.Wordprees admin bilgilerini de verdim.Buyrun inceleyebilirsiniz.
http://wmturkiye.net/wordpress/ burayı inceleyebilirsiniz. Hosting windows platformdur.

Hüseyin Bey, verdiğiniz bağlatıyı inceledim. Wp satabil çalışıyor. Hosting firmanızın adresini bir kenera not ettim. wp ilk çalışmamda sizinle çalışmak isterim.

GezginN61' Alıntı:
DilaraBilisim.Com' Alıntı:
GezginN61' Alıntı:

Merhabalar ;

Hüseyin Bey, verdiğiniz bağlatıyı inceledim. Wp satabil çalışıyor. Hosting firmanızın adresini bir kenera not ettim. wp ilk çalışmamda sizinle çalışmak isterim.
Her zaman bekleriz sizi müşterimiz olarak görmekten mutluluk duyarız :)

Geri