Hosting ve Domain Konularında yardım !

Kodla Büyü

smile52

Site Gezgini
Arkadaşlar kişisel bir web site yapmaya başlayacağım. Bu konuda yeniyim. Sizce nereden Hosting ve Domain almalıyım? Wordpress kullanarak site yapmayı düşünüyorum :roll:

Sayın hocam,
Ben alan adlarını ihs.com.tr'den alıyorum. Domain konusunda ise bir süre kebirhost ile çalışmış, herhangi bir sorun yaşamamıştım. Uygun fiyata linux sunucu hizmeti sunuyorlar. Şu an justhost.com diye bir yabancı firmayla çalışıyorum. Sitelerinde biraz dolaşıp, çıkmaya çalıştığınızda genelde %50 indirim öneriyorlar. 4 yıllık hosting hizmeti almıştım, yıllığı 50 TL gibi bir fiyata gelmişti. Herşey sınırsız. 10 tane kadar okulun ve kendi sitelerimi host etmiştim. Bu firmadan da memnunum ama ingilizce probleminiz varsa Yerli hosting firmalarına yönelmeniz uygun olacaktır. Dikkat etmeniz gereken en önemli husus 10 TL'ye hosting olmayacağı hususudur. 10 TL'lik hostingin 10 günlük ömrü olmayabilir.

Eyvallah hocam. Ben ozaman şimdilik Türk Hostinglere bi göz atayım. Ne de olsa yeniyim bu işlerde. Kademe kademe ilerleyeyim :)

smile52' Alıntı:
Arkadaşlar kişisel bir web site yapmaya başlayacağım. Bu konuda yeniyim. Sizce nereden Hosting ve Domain almalıyım? Wordpress kullanarak site yapmayı düşünüyorum :roll:
Hocam toplamda 27 TL'ye 1 adet domain(alan adı) ve 100 GB hosting alabilirsin. Ayrıca sınırsız subdomain açma hakkın var. 10 adet Mysql hakkın var. Ben yurt dışı çalışıyorum. Yardımcı olabilirim.

ücretsiz ve basit diyorsan wordpress.com'dan klasik bir web sayfası oluşturabilirsin. zaten ilk aşamada önemli olan içerik, zamanla içeriğin çoğaldıkça hosting satın alabilirsin.
alan adı konusunda namecheap'i kullanıyorum ve memnunum. hosting konusunda yabancı hosting firmalarını tavsiye edebilirim. mesela stablehost'tan yıllık 16-17$'a sınırsız domain barındırabilirsin. ingilizce konusunda zaten cpanel kullanacaksınız. cpanelden de softcalous kullanrak iki tıkta wordpress'te kurabilirsin. hem de ingilizceni geliştirirsin. hosting konusunda tavsiye almak için ise webhostingtalk'u takip edebilirsin. yolun açık olsun. :wink:

Geri